Bluza – strój nie tylko dla dresów i studentów AWF-u

Mieszkam bardzo blisko Akademii Wychowania Fizycznego, więc praktycznie codziennie widuję osoby, które wybierają się na uczelnię w bluzach. Nocą spotykam innych sportowców, którzy ścigają kibiców przeciwnych drużyn piłkarskich. Zarówno jedni, jak i drudzy czują się w tym stroju wygodnie i komfortowo. Szczerze mówiąc, sam lubię bluzy, jednak wybieram te nieco bardziej eleganckie.

Czy bluzy są eleganckie?

Czy w ogóle można mówić o eleganckich bluzach? Jak najbardziej! Coraz więcej projektantów znanych marek wykorzystuje ten element stroju jako ciekawy element pół – eleganckich, casualowych stylizacji. Bardzo często bluza jest łączona z dobrej jakości płaszczem, dzięki czemu cały strój staje się nieco swobodniejszy.

Bardzo interesującym i popularnym rozwiązaniem na tym polu są bluzy z nietypowym wykończeniem kołnierza lub kaptura. Często są one również przechyleniem. Ozdobnym elementem mogą być także sznurki ściągające, które czasami wykonane są z nietypowych materiałów.

kołnierz

Jaką wybrać bluzę?

Również sposób wszycia zamka do bluzy może być jej charakterystycznym elementem. W klasycznych wydaniach spotykamy zwykle proste zamki, które są eleganckie, ale jednocześnie przewidywalne. Wszycie zamka pod nietypowym kątem przyciąga uwagę w naszej stylizacji. Dla niektórych może to być dość ekstrawaganckie rozwiązanie. Mniej otwarci na nowości mogą więc po prostu pozostać przy klasycznym zapinaniu lub wybrać opcję bez zamka.

Bluza zapięcie pod kątem

Jaki kolor bluzy?

Jeśli oczekujemy, by nasza bluza była pół elegancka, to powinniśmy się skupić na klasycznych kolorach, takich jak czarny, szary lub granatowy. Korzystnie mogą wypaść również  ciemne bluzy bordowe lub zielone. Na pewno musimy unikać jasnych bluz w żywych kolorach.

Trzy klasyczne barwy znacznie ułatwiają nam życie, ponieważ pasują niemal do każdych spodni i prawie każdego rodzaju płaszcza. Również panie mogą poeksperymentować z tego typu stylizacjami. Bardzo popularne staje się łączenie bluzy ze spódnicami czy leginsami.

czarna bluza

Jaki wybrać model bluzy?

Tym, co całkowicie dyskredytuje bluzę w moich oczach są na pewno duże napisy. Nie pozwalają one bowiem na połączenie jej z bardziej eleganckimi elementami stroju. Warto więc wybierać jednolite bluzy. Zielone światło pojawia się jedynie dla małych nadruków.  Myślę, że duże napisy są zarezerwowane przede wszystkim do użytku sportowego i raczej nie powinny tej sfery opuszczać. Poniżej wersja z nadrukiem i bez.

bluza z nadrukiem

 

Granatowa bluza męska

Gdzie można się wybrać w takim stroju?

Wszelkiego rodzaju mniej oficjalne imprezy to idealne okazje do tego, by założyć niezobowiązującą bluzę, która pozwoli nam się czuć swobodnie. W czasie jesiennych wieczorów jest to jak najbardziej dozwolony strój. Możemy odnaleźć również takie, które posiadają specjalną podszewkę. Warto je wykorzystać w przypadku większych mrozów. Zwykle są one jednak znacznie mniej eleganckie niż ich „odchudzone” odpowiedniki.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*