Fitness – dobry sposób na odchudzanie

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak w szybki sposób schudnąć? Niektórzy chcieliby zrzucić zbędne kilogramy siedząc przed telewizorem, jednocześnie zajadając frytki lub czekoladę. Proces odchudzania nie jest jednak taki prosty, a wręcz przeciwnie, aby skutecznie pozbyć się nadmiaru masy ciała organizm oczekuje od nas pewnych wyrzeczeń i trudu.

Jak szybko schudnąć?

Istotna jest oczywiście odpowiednia dieta, o zmniejszonej podaży energii, która jednocześnie dostarczy nam niezbędne składniki odżywcze w tym witaminy i minerały. Dieta jednak to nie wszystko. Ważnym elementem odchudzania jest również aktywność fizyczna, jak wskazują specjaliści z www.akademiadietetyki.pl. Wiele osób w szczególności kobiet decyduje się na formę ćwiczeń zwaną fitnessem. Pod nazwą fitness kryję się szeroki wachlarz ćwiczeń dostosowanych do potrzeb danej osoby.

Sposoby na odchudzanie

Co to jest fitness?

Wyróżniamy m.in.:

 • TBC (Total Body Condition) – ćwiczenia poprawiające sylwetkę, wzmacniające mięśnie, wpływające na poprawę sprawności układu oddechowego i krążenia
 • ABS (Abdominal Body System) – ćwiczenia na mięśnie ud, pośladków i brzucha
 • BS (Body Sculpting) – ćwiczenia mające na celu rzeźbienie ciała
 • Aqua aerobic – skierowana dla osób chcących schudnąć, mających problemy ze stawami lub kręgosłupem. Aqua aerobic to ćwiczenia wykonywane w wodzie.
 • Fat burning – ćwiczenia mające na celu pobudzenie spalania tłuszczu

O czym pamiętać podczas odchudzania?

Wszelka aktywność fizyczna jest jak najbardziej zalecana osobom, które chcą zmniejszyć masę ciała. Odpowiednio dobrane treningi fitness na pewno pomogą szybciej i skuteczniej pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, że przy odchudzaniu jest ważny zarówno ruch jak i dieta.

Prawidłowy sposób żywienia, dostarczający niezbędnych składników wpłynie zarówno bezpośrednio na proces odchudzani jak również na efektywność podejmowanego wysiłku fizycznego. Zbyt restrykcyjna i rygorystyczna dieta w połączeniu z ruchem może spowodować odwodnienie i wycieńczenie organizmu. Kształtowanie ciała poprzez prawidłowo zbilansowaną dietę oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia wymaga czasu. Należy pamiętać o systematyczności i wytrwałości a efekty na pewno będą widoczne i zdumiewające.

0
3

3 komentarze

 1. siłacz 29 listopada 2016 Reply

  Ja szukam teraz jakiś ćwiczeń na redukcję. Ale ja to wolę ćwiczyć z wolnymi cieżarami na siłowni, polecicie coś? Oczywiscie biegam też, ale muszę to uzupełnić treningiem siłowym.

 2. Natalia 25 kwietnia 2021 Reply

  A ja bardzo polecam zumbę! Nie dość, że ruszamy wszystkimi częściami ciała, to jeszcze w rytmie fajnej muzyki:)

 3. Ikcek 4 października 2021 Reply

  fitnes w domowym zaciszu w dobie pandemii to prawdziwa atrakcja! polecam

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*