Jak obniżyć ciśnienie? 6 skutecznych sposobów, by obniżyć ciśnienie

Jeśli cierpisz na problem podwyższonego ciśnienia, często towarzyszy Ci stres i napięcie nerwowe, powinnaś spróbować naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia. Jak się okazuje te metody są równie skuteczne jak stosowane leki farmaceutyczne, a z czasem mogą je nawet zastąpić. Co więc robić i jeść by obniżyć ciśnienie?

1. Spacer – jak obniża ciśnienie?

Brzmi banalnie? Niekoniecznie. Jeśli będziesz spacerować codziennie około 30 minut, na pewno Twoje serce będzie sprawniej pompowało krew i dotlenisz tym samym komórki ciała. Nie spaceruj jednak bez przerwy, zrób także 5 minutową relaksację i weź podczas niej kilka głębszych wdechów. Takie wdechy uspokoją skołatane nerwy i zmniejszą poziom hormonów stresu tym samym obniżając ciśnienie krwi.

Dziewczyna na spacerze

2. Jedzenie bananów, grejfrutów, awokado – jaki wpływ ma na ciśnienie?

Jeśli cierpisz na nadciśnienie, powinieneś bezwzględnie dostarczyć sobie potasu. Jego źródłem są banany, grejfruty, awokado, owoce bardzo bogate w ten pierwiastek. Czy wiesz, że dorośli potrzebują ok. 4000 – 5000 miligramów potasu dziennie? Dbaj zatem o dietę i dostarczaj wiele tego pierwiastka.

3. Ograniczenie soli – co ma wspólnego z obniżeniem ciśnienia?

Czy wiesz, że dorosły człowiek potrzebuje tylko około jednej łyżeczki soli dziennie? To wystarczy by zaspokoić zapotrzebowanie na sól. Jeśli jednak masz problem z nadciśnieniem, zmniejsz tę ilość o połowę. Sól możesz zastąpić z powodzeniem ziołami, przyprawami, które dodadzą smaku potrawom, a nie będą podwyższały ciśnienia krwi.

Sól himalajska

4. Rzucenie palenia – czy palenie wpływa na ciśnienie?

Oczywiście, że tak – palenie tytoniu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego. Nie zwlekaj zatem i czym prędzej rzuć palenie. Zresztą zwalczając nałóg przekonasz się o innych zaletach podjęcia tej decyzji. Jedzenie będzie miało bardziej wyrazisty smak i poprawi Ci się cera.

5. Walka z otyłością czyli jak tusza wpływa na ciśnienie

Ludzie otyli nie mają łatwego życia, oprócz wielu schorzeń ich bolączką jest też nadciśnienie tętnicze. Jeśli zrzucisz zbędne kilogramy, przyniesiesz ulgę swojemu sercu i układowi krążenia. Nadwaga sprawia, że serce pracuje ze zdwojoną siłą i tym samym podnosi się ciśnienie.

Kanapka leży na wadze

6. Seler – antidotum na wysokie ciśnienie

Sok z selera naciowego pomaga zrelaksować gładkie ściany naczyń krwionośnych. Wtedy też zmniejsza się ciśnienie krwi, a naczynia krwionośne rozszerzają się i umożliwiają swobodniejszy jej przepływ. Codzienne picie soku z selera powoduje trwałe obniżenie ciśnienia. Różnica jest natomiast widoczna już po dwutygodniowej kuracji.

Naturalne metody na obniżenie ciśnienia są równie dobre jak farmakologia. Pamiętaj jednak, jeśli Twoje ciśnienie jest nadmiernie wysokie i ten stan utrzymuje się długo, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Przedstawione tu metody nie zastąpią konsultacji medycznej, więc nie stosuj ich bez porozumienia ze specjalistą. Naturalne metody wprawdzie jeszcze nikomu nie zaszkodziły, ale jeśli problem jest bardziej złożony, warto zasięgnąć porady lekarskiej.

0
1

1 Komentarz

  1. Author
    Wzorowa czytelniczka 1 grudnia 2016 Reply

    Nie miałam pojęcia, że banany, grejfruty i awokado obniżają ciśnienie. Moje jest skaczące z tendencją do wysokiego. No i musiałabym też zrezygnować z soli, z tego co tu jest napisane ona bardzo szkodzi wysokociśnieniowcom.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*