Jak żyć i wyglądać zdrowo?

Zdrowo żyć – to pojęcie względne, ale patrząc na nie kompleksowo trzeba sobie uświadomić, że zdrowe życie to suma pewnych działań, to wszechstronne podejście do całego organizmu pod względem żywienia, ruchu i samopoczucia.

Kiedy warto zadbać o zdrowie?

Zdrowy człowiek tryska energią, ma dobry humor, piękna skórę i włosy. Czy da się to wszystko osiągnąć? Okazuje się, że tak, wystarczy zastosować się do kilku ważnych wskazówek, które mają na celu poprawę zdrowia. Aby jednak zdrowie i samopoczucie uległy poprawie należy się przede wszystkim zająć naszym duchem. Zły wewnętrzny stan zdrowia jest widoczny na zewnątrz.

Czerwony sygnał alarmowy powinien się włączyć w momencie, gdy zauważymy poszarzałą i bladą skórę, żółtawe lub czerwone zabarwienie gałek ocznych, zgrubiałe paznokcie lub suche włosy. Przyczyną tych wszystkich objawów może być zakwaszenie organizmu.

Jak żyć zdrowo?

Jakie warto zrobić badania?

Wrogiem jest kwas powstający w organizmie, a dokładniej rzecz ujmując – nierównowaga kwasowo-zasadowa. Złe zarządzanie kwasem w naszym organizmie może być wynikiem doznanych urazów lub nieprawidłowego żywienia. Ten drugi powód jest najczęstszy. Odkładający się w tkankach kwas jest niebezpieczny dla zdrowia, bowiem może powodować kwasicę.

W tym przypadku niezbędna będzie konsultacja ze specjalistą. Powinien on zlecić kilka istotnych badań, takich jak: gazometria krwi, badanie na obecność kwasu mlekowego i moczowego, oznaczenie pH i pomiar pojemności buforowej krwi.

Jak zadbać o zdrowie?

Ciało człowieka działa jak maszyna. Za sprawą nerek, płuc i krwi zostaje zachowana równowaga pomiędzy wytworzonym przez nasz organizm kwasem, a zasadą. Aby jednak móc prawidłowo funkcjonować będą potrzebne radykalne zmiany. Nierówny bilans kwasów i zasad może być spowodowany nieprawidłową dietą. Ma ona niezwykle ważne znaczenie, ponieważ w naszym menu powinny się znajdować produkty zbilansowane pod względem wpływu na produkcję kwasu, jak i zasad.

Żywność kwasotwórcza wcale nie musi być kwaśna, dopiero podczas przemiany materii może wytwarzać sporo takich związków. Produkty zasadowe mogą być kwaśne, jednak – jak podkreślają dietetycy – powinny dominować na naszym talerzu. I tak do produktów kwasotwórczych zaliczamy na przykład: mięso, ryby, pieczywo (szczególnie pszenne), kaszę jęczmienną, twaróg, ser żółty, kawę i alkohol. Produktami zasadotwórczymi są między innymi: cukinie, banany, winogrona, różnego rodzaju niesłodzone soki owocowe czy żółtka jaj.

Dla dobrego funkcjonowania organizmu bardzo ważny jest ruch. Dzięki niemu następuje szybsza regeneracja wszystkich procesów życiowych. Aby żyć i wyglądać zdrowo należy uprawiać sport jak najczęściej i odżywiać organizm wartościowymi produktami spożywczymi. Stań się więc sprzymierzeńcem swojego organizmu, a on Ci się za to odwdzięczy.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*