Jakie są sposoby na relaks? 6 sprawdzonych metod relaksacji

Zmęczenie, niechęć do życia i bycie w ciągłym napięciu sprawiają, że nie masz już na nic ochoty? Najprawdopodobniej potrzebujesz relaksu i oderwania od przykrych zdarzeń codzienności. Podpowiadamy, które sposoby pomogą Ci się odprężyć i naładować baterie do działania.

1. Aromatyczna kąpiel – Co daje Twojej duszy i ciału?

Przede wszystkim kiedy czujesz się spięta i zestresowana, musisz pomyśleć o czymś co rozluźni mięśnie. Najlepiej odprężysz się biorąc ciepłą aromatyczną kąpiel. Nalej zatem ciepłej wody do wanny, dolej olejku lawendowego i oddaj się bez reszty relaksowi. Poczujesz na pewno jak wszelkie zmartwienia opuszczają Twoją duszę, a Ty jesteś opanowana i wyciszona.

Różowa sól do kąpieli

2. Filiżanka herbaty i muzyka – co ukoi Twoje nerwy?

Wypicie filiżanki dobrej, aromatycznej herbaty poprawia nie tylko nastrój ale także pomaga odciąć się od stresu związanego z pracą. Jeśli dołączysz do tego dobrą, spokojną muzykę (niekoniecznie relaksacyjną) to odprężenie masz niemal zagwarantowane.

Dziewczyna w słuchawkach

3. Masaż – dlaczego warto go wykonać?

Pewnie słyszałaś wiele na temat leczniczych i relaksacyjnych masaży. Sama też może wykonać taki odprężający masaż – ułóż złączone ręce na twarzy: małe palce na zamkniętych powiekach, palce wskazujące na uszach, a kciuki nich obejma szczękę. Jeśli potrzymasz dłonie przez chwilę w tej pozycji powinnaś poczuć spadek napięcia.

4. Porządkowanie – jak wpływa na Twoją harmonię?

Czy wiesz, że życie wśród bałaganu zakłóca Twoje poczucie spokoju i harmonii? Czym prędzej powinnaś zrobić porządek, gdyż porządkując swoje otoczenie, porządkujesz tez swoje wnętrze. Im więcej ładu obok Ciebie, tym Ty będziesz bardziej wyciszona.

5. Pozytywne myślenie – co ma do odprężenia?

Jak się okazuje bardzo wiele. Wizualizacje pomagają zacząć pozytywnie myśleć i budują Twoje podejście do świata i życia. Pozytywne myślenie pomaga obniżyć ciśnienie, uspokoić się i wyciszyć. Możesz także przypominać sobie miłe chwile z przeszłości, te momenty, kiedy dałaś sobie radę w trudnej sytuacji, na pewno dodasz sobie tym otuchy i odwagi.

Liść lezy na plaży

6. Ruch i wysiłek fizyczny – dlaczego pomogą Ci się zrelaksować?

Ruch to po prostu zdrowie, nie musisz wykonywać intensywnych treningów, wystarczy codzienny popołudniowy spacer. Takie ćwiczenie z pewnością poprawi Ci nastrój, pomoże dotlenić przemęczony organizm i dostarczy wiele energii. Poza tym podczas aktywności fizycznej możesz poobserwować przyrodę, powspominać miłe momenty swojego życia i nabrać chęci do działania.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele metod relaksacji, niektóre pewnie są Ci znane, takie jak joga czy popularne dzisiaj masaże tajskie. Warto szukać najbardziej odpowiedniej metody dla siebie i wybrać coś co nas odpręża. Może to być też czytanie dobrej książki, spotkanie ze znajomymi czy obserwacja spadających liści z drzew. Dobrze jest jednak znaleźć coś tylko i wyłącznie dla siebie, jakiś prywatny sposób na relaks.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*