Kołki, profile… te zamocowania lekkie na pewno znasz, a inne?


Zarówno podczas robót budowlanych i remontowych wykonywanych przez profesjonalistów, jak i przez amatorów niezbędne okazują się nie tylko narzędzia, ale i akcesoria, takie jak zamocowania. W niniejszym tekście omówione zostaną kołki i inne produkty, które przydadzą się przy montażu średnich i niskich obciążeń. Sprawdź, jakie zamocowania przydadzą się przy pracach remontowo-budowlanych.

Jakie są najpopularniejsze zamocowania?

Oczywiście każdy ma mniejsze lub większe pojęcie o zamocowaniach. Przy różnego typu pracach musieliśmy wyposażyć się w kołki lub profile. Wszak niezbędne są przy tzw. wykończeniówce – to dzięki nim jesteśmy w stanie powiesić szafki, osprzęt elektryczny, drzwi, a także okna. Jednakże kołki czy profile to nie wszystkie zamocowania lekkie (więcej: koelnerpolska.pl/produkty/zamocowania/zamocowania-lekkie). Wśród nich znajdziemy znacznie więcej produktów o różnym zastosowaniu. Poniżej zostaną pokrótce omówione – tak, by każdy, kto ma w planach wykończenie domu lub mieszkania, czy też remont – wiedział, w co się wyposażyć.

Rodzaje kołków i ich zastosowanie

Kółek jaki jest – każdy widzi. Jednakże w zależności o tego, jakie prace chcemy wykonać przydadzą nam się zupełnie inne. Wśród kołków znajdziemy metalowe – idealne do lekkiej zabudowy, zniosą średnie i niskie obciążenie. Możemy kupić zarówno wbijane, jak i rozporowe. Pierwsze sprawdzą się przy montażu sufitów, np. podwieszanych, systemów rurowych, instalacyjnych, wentylacyjnych, a także profili dachowych.

Kołki rozporowe są najbardziej uniwersalne. Można umieszczać je niemalże w każdym tworzywie: betonie, różnego typu cegłach, płytach gipsowo-kartonowych. Sprawdzą się przy montażu półek ściennych, sufitów podwieszanych, instalacji elektrycznych i oświetlenia, grzejników i wielu, wielu innych.

kołki do zamocowań

Do czego przydadzą się mocowania ramowe?

Wśród zamocowań lekkich znajdziemy mocowania ramowe. Do czego nam się przydadzą? Z pewnością są niezbędne do montażu elementów konstrukcyjnych fasad – zwłaszcza tych wykonanych z metalu lub drewna. Mocowania ramowe z pewnością przydadzą się podczas wstawiania bramy, drzwi garażowych, ram drzwi i okien. Niezbędne są również przy przykręcaniu poręczy. Nie obejdzie się bez nich także przy instalacji anteny satelitarnej.

Mocowania zabudowy kartonowo-gipsowej

Dzisiaj wielu z nas we wnętrzach stawia zabudowę wykonaną z płyt kartonowo-gipsowych. Do ich łączenia niezbędne są specjalne kołki. To samo tyczy się wwiercania się z płyty, by coś w nich lub na nich zamocować. Przykładowo kołek tworzywowy z hakiem pozwoli zawiesić lekki regał. Zaś łącznik samowiercący umożliwi montaż gniazdek, włączników i innych elementów instalacji elektrycznej, a także lekkich półek i akcesoriów łazienkowych, lamp sufitowych, obrazów i innych dekoracji.

zamocowania lekkie

Zamocowania specjalne – rodzaje i zastosowanie

Wśród zamocowań lekkich na uwagę zasługują również te do prac specjalnych. Znajdziemy wśród nich kołki elastyczne – bardzo odporne, sprawdzające się w otworach o nieregularnych krawędziach, a także mocowania stopnic schodowych, odbojniki drzwiowe, czy też – mocowania sanitarne, które przydają się podczas wieszania umywalek i muszli klozetowych.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*