Kuchnia przyjazna facetowi – projekt kuchni dla mężczyzny

Facet w kuchni to czasem katastrofa. Mężczyzna może w niej stracić nie tylko zdrowie, ale i czas. Istnieją jednak sposoby na aranżację tej przestrzeni w takich sposób, by była bezpieczna i praktyczna, a przebywania w niej nie wiązało się z niepotrzebną frustracją.

Jaki kolor kuchni wybrać?

Żaden facet nie lubi sprzątać. Czasami jest to to oczywiście konieczne, jednak najlepiej, by ta konieczność dopadła nas później niż wcześniej. Musicie wiedzieć, Szanowni Panowie, że na ciemnych kolorach widać każdy kurz, tłuszcz i brud. Wiem, że często wolimy ciemne barwy, ponieważ wydają nam się bardziej męskie, jednak w tym wypadku warto postawić raczej na jaśniejsze kolory. Projekty kuchni dla mężczyzny znajdziecie na homebook.pl. Od czasu do czasu sam wchodzę tam, szukając różnych inspiracji dla siebie lub znajomych.

Jaką kuchenkę wybrać?

Dziewczyna dzwoni, że zaraz będzie i jest głodna. Chcesz szybko przygotować dla niej jakieś spaghetti, ponieważ każdy inny posiłek raczej przerasta Twoje możliwości, a lodówka świeci pustkami. Na chwilę obracasz się i ścierka, którą położyłeś obok kuchenki, zaczyna płonąć. Obracasz się drugi raz, a woda zaczyna kipieć, gasząc płomień.

Jednym słowem : apokalipsa i kompletna katastrofa. Taką kuchenkę poza tym trudno się czyści, ponieważ ma wgięcia, duże elementów…no i może Cię pozbawić życia – to jej całkiem istotna wada. Kup sobie po prostu płytę indukcyjną, która nawet wygląda lepiej i jest przyjazna dla facetów w każdym wieku.

Czy warto zainwestować w zmywarkę?

Do tego chyba nie muszę nikogo przekonywać. Jesteś facetem, więc na pewno nie będziesz zmywał – to wbrew Twojej naturze i zabiera Twój cenny czas, który mógłbyś poświęcić na granie w grę. Zmywarka jest ponadto higieniczna i oszczędza wodę. Warto wspomnieć o tym, że dbasz o środowisko, kiedy następnym odwiedzi Cię hipsterka lub ekolożka. W ten sposób zdobędziesz sporo niezbędnych punktów, które później będziesz mógł wykorzystać w dogodny dla siebie sposób.

zmywarka

Jaka kuchnia idealna dla mężczyzn?

Jesteś facetem i nie możesz się potykać o własne nogi w kuchni. Musisz stworzyć dla siebie taką przestrzeń, która pozwoli Ci się spokojnie poruszać. Najlepszym wyjściem będzie kuchnia z wyspą. Warto również postarać się o to, byś mógł wszystko zmieścić w meblach. Wybieraj więc duże szafki, do których pochowasz wszystkie swoje sprzęty kuchenne.

Pamiętaj, że kuchnia ma być dostosowana do Twoich potrzeba, a jej sprzątanie nie powinno Ci zajmować zbyt wiele czasu. Jeśli zastosujesz się do moich rad, to na pewno oszczędzisz sobie frustracji i zawodu, a być może nawet ocalisz życie.

0
1

1 Komentarz

  1. typowy facet 29 listopada 2016 Reply

    Takie kuchnie to mi się podobają. Mało sprzętów, wszystko schowane, nie widać żadnego syfu na wierzchu, wszystko jest schowane w szafkach. I żadnych zbędnych bibelotów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*