Najlepsze diety odmładzające

Od kilku lat w mediach obserwujemy kult młodości. Czy ty również wpatrując się w szklany ekran z zazdrością spoglądasz na wiecznie młode i piękne aktorki, piosenkarki i modelki, a potem spędzasz długie godziny szukając w sieci sposobu na zachowanie świeżego wyglądu na dłużej? Jak się okazuje jest on bardzo prosty. Wystarczy odpowiednio dobrać dietę. Co jeść, aby wyglądać zawsze pięknie i młodo? Przeczytaj nasz artykuł!

Dieta odmładzająca Hausera, czyli jak odtruć organizm za pomocą soków?

Wreszcie znaleźliśmy dietę, która została osobiście przetestowana przez jej twórcę. Gayelord Hauser, ze względu na ciężkie i przewlekłe choroby jakie przebywał w dzieciństwie, zmuszony był do zmodyfikowania swojego jadłospisu. I tak oto odkrył, że oparcie jadłospisu na produktach płynnych poprawia samopoczucie i ogólny stan organizmu. Będąc już dorosłym mężczyzną skonstruował dietę opartą głównie na płynach.

Produkty jakie można spożywać podczas tej diety zostały podzielone na 6 grup: świeże soki owocowe, świeże soki warzywne (najlepiej z marchwi, selera, pomidora albo kiszonej kapusty), gorące napoje (napar z mięty, kawa bez cukru, słaba herbata z cytryną bez cukru i wywar z jarzyn), produkty mleczne (jogurt, kefir, maślanka), świeże warzywa (np. marchew czy szpinak) i surowe owoce. W trakcie stosowania diety należy unikać ziemniaków, bananów, białego pieczywa, masła, cukru, tłuszczu.

dietetyczna sałatka

Należy również zachować ostrożność przy łączeniu poszczególnych produktów. Można to robić jedynie w sposób podany w diecie. Nie wolno również zamieniać produktów. Jedyne odstępstwo to zastąpienie świeżych warzyw ich mrożonymi odpowiednikami. Dieta ta nie tylko poprawia samopoczucie i ogólny stan organizmu, pozwala również zrzucić w ciągu tygodnia około
3 kilogramy. Może i Ty się skusisz?

Dieta antyoksydacyjna przywróci młodość twojej skórze!

Antyoksydanty oczyszczają organizm z wolnych rodników, co zapobiega powstawaniu wielu chorób m.in.: nowotworów, miażdżycy, zawałów czy udarów. Działają odmładzająco na cały organizm
i przeciwdziałają starzeniu się skóry.
Aby zapewnić sobie piękny wygląd na dłużej należy jeść takie produkty jak: orzechy pecan, karczochy, czerwona fasola, pistacje, czarna porzeczka, śliwka, czarna jagoda, żurawina, soczewica i czosnek.

miska orzechów pekan

Charakteryzują się one wysoką wartością ORAC, która mówi nam o zdolności produktu do wyłapywania i neutralizowania wolnych rodników. Co w konsekwencji chroni komórki przed stresem antyoksydacyjnym, który uszkadza komórki, przyspiesza procesy starzenia, wywołuje choroby nowotworowe i neurodegeracyjne. Jedząc produkty, które są bogatym źródłem antyoksydantów poprawisz znacząco wygląd twojej skóry i zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka. To co? Zmieniasz swoje przyzwyczajenia?

Dieta strukturalna – klucz do zachowania pięknego wyglądu na dłużej?

Podstawą tej diety jest podział produktów pod względem ich wartości odmładzających. Są one sklasyfikowane w 8 kategoriach, w których każda ma swoje podkategorie, odpowiadające wartości danego produktu (im wyżej tym produkt ma większą wartość): produkty zbożowe, białka, warzywa, owoce, orzechy i pestki, napoje, tłuszcze i reszta produktów, nie pasująca do żadnej z wymienionych kategorii.

Składniki posiłków zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wpływały one pozytywnie na jakość tkanki łącznej, która odżywia i regeneruje pozostałe tkanki organizmu. W efekcie procesy starzenia zostają zahamowane, a dodatkowe kilogramy znikają. W tej diecie zaleca się przyjmowanie 5 posiłków dziennie, w tym przynajmniej jeden powinien mieć formę specjalnego koktajlu przygotowanego według przepisu autora tej diety dr. Bardadyna.

owocowe koktajle

Pomaga on oczyścić organizm z toksyn i odmłodzić skórę. Pozytywnie wpływa również na wzrok, poprawiając zdolność widzenia. Jego bazę stanowią świeże i suszone owoce, otręby owsiane i pszenne, siemię lniane, pestki słonecznika i dyni, orzechy i kakao oraz jogurt, kefir bądź mleko sojowe.

Tak naprawdę dieta strukturalna to nie dieta, a sposób żywienia, do którego powinien stosować się każdy kto chce zachować piękny i młody wygląd na dłużej. Przyspiesza on przemianę materii, a wysoka liczba antyutleniaczy spowalnia procesy starzenia. Po osiągnięciu odpowiedniej wagi nie należy z niej rezygnować, tylko zadbać o to, aby jej składniki stanowiły około 2/3 dziennego menu. Wtedy możesz być pewien, że przyniesie ona zamierzone efekty.

4 komentarze

 1. Psotka 23 września 2016 Reply

  Tych diet jest teraz tyle, że to jest coś nieprawdopodobnego. Ja już się dawno pogubiłam. Zresztą, uważam że powinno się uważać na jaką dietę się przechodzi bo nie każdemu może spasować.

 2. Endru 25 września 2016 Reply

  Diety dietami ale to co jest najgorsze to nazywa się efekt jojo? Mam kilku znajomych, którzy ładnie schudli a potem powrót niestety do wagi, nawet większej.

  Znacie takie przypadki?

 3. Marchewkowa Panna 26 września 2016 Reply

  Ta dieta Hauser bardzo przypomina mi modne teraz Raw Food, z tym, że jest bardziej restrykcyjna. Sama chętnie przetestowałabym dietę strukturalną, ona wydaje mi się najłatwiejsza do przejścia.

 4. Avocado 3 października 2016 Reply

  Ta dieta na bazie soków jest podobno bardzo skuteczna. Chyba w końcu ją wypróbuję, czas najwyższy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*