Posts tagged with ‘budowa domu’

 • Zbiorniki na wodę deszczową – podziemne czy naziemne?

  By Karina Malinowska on 18 marca 2019
  Zwykle woda deszczowa uznawana jest za ściek, który należy odprowadzać. Dzisiejsze założenia budownictwa dopuszczają jednak wykorzystanie jej przy zmniejszeniu zużycia wody. Wiele osób, które chcą zamontować zbiornik na wodę zastanawia się który z nich wybrać. W tym artykule odpowiemy na pytanie kiedy sprawdzą się zbiorniki naziemne a kiedy podziemne.
 • Pale fundamentowe, pozornie proste rozwiązania budowlane

  By Zbyszek Łukasz on 16 października 2018
  Jest wiele sposobów, by powstały solidne fundamenty. Jednym z nich jest zastosowanie pali fundamentowych. Jednak nie jest to taka prosta metoda, jak mogłoby się wydawać – przede wszystkim trzeba tutaj dobrać odpowiednią technologię.
 • Ogrodzenia łupane to praktyczność i piękno

  By Karina Malinowska on 20 sierpnia 2018
  Ogrodzenia łupane można spotkać coraz częściej i to nie tylko na olbrzymich posesjach. Nie ma się jednak co dziwić, są nie tylko piękne, ale i niezwykle funkcjonalne. Technika łupania bloczków kamienia pozwala uzyskać niespotykane efekty estetyczne nawiązujące do natury. Warto dowiedzieć się czym wyróżniają się ogrodzenia łupane, jakiego rodzaju kamieni używa się do ich budowy oraz jak o nie dbać, […]
 • Betoniarka, proste urządzenie ale warto wskazać różnice między betoniarkami

  By Joanna Lewandowska on 29 listopada 2017
  Na budowie potrzebnych jest wiele urządzeń i sprzętów, bez których wykonywanie prac nie byłoby możliwe. Jednym z nich na pewno jest betoniarka. Jednak warto wiedzieć, że istnieje ich kilka rodzajów, do tego mogą mieć różne zastosowania oraz kształty. Jakie betoniarki wyróżniamy? Czym się one różnią?
 • Typy spawarek i akcesoria spawalnicze – jak się w tym odnaleźć?

  By Zbyszek Łukasz on 6 lipca 2017
  Potrzebujesz dobrej spawarki? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Która spawarka jest najlepsza? Która najbardziej wydajna? Która zapewnia podczas pracy największą swobodę? I czy oprócz spawarki potrzeba czegoś jeszcze?
 • Kołki, profile… te zamocowania lekkie na pewno znasz, a inne?

  By Jagoda on 28 kwietnia 2017
  Zarówno podczas robót budowlanych i remontowych wykonywanych przez profesjonalistów, jak i przez amatorów niezbędne okazują się nie tylko narzędzia, ale i akcesoria, takie jak zamocowania. W niniejszym tekście omówione zostaną kołki i inne produkty, które przydadzą się przy montażu średnich i niskich obciążeń. Sprawdź, jakie zamocowania przydadzą się przy pracach remontowo-budowlanych.
 • Elementy złączne – kategorie, typy i przykłady

  By Małgorzata on 23 lutego 2017
  Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, elementy złączne wykorzystywane są nie tylko podczas profesjonalnej budowy, ale w każdym domu i to nie tylko w czasie remontu. Dlatego warto dowiedzieć się, na jakie kategorie dzielą się elementy złączne i jakie mają praktyczne zastosowanie.
 • Grunty, podkłady podłogowe, powłoki epoksydowe – jakie materiały budowlane dla Twojej posadzki?

  By Ignacy on 17 września 2016
  Kiedy wykańczamy swój dom, jednym z najczęstszych problemów staje się prawidłowe rozwiązanie kwestii podłóg i posadzek. Jest to szczególnie istotne w przypadku parteru, gdzie wilgoć i zmienne temperatury mogą oddziaływać niekorzystnie na stan naszej podłogi. Może wtedy dojść do wszelkiego rodzaju rozszczelnień, pękania, a także pojawiania się grzybów – również na ścianie. Warto więc pamiętać, że posadzka to nie tylko […]
 • Lokalne hurtownie budowlane czy duże sieci, gdzie kupować?

  By Ignacy on 5 września 2016
  Wyposażenie domu to ogromny wydatek i wielka odpowiedzialność. Nic dziwnego, że chcemy wydać jak najmniej na materiały jak najlepszej jakości. Współczesny świat oferuje nam wiele możliwości. Możemy wszystko zamówić przez internet, kierując się niską ceną, ale bez możliwości obejrzenia towarów na własne oczy. Możemy również wybrać się do lokalnej hurtowni, w której wszystko jest nam dobrze znane, jednak nie zawsze […]
 • Najpopularniejsze maszyny budowlane

  By Ignacy on 12 sierpnia 2014
  Współczesne budownictwo jest znacznie bardziej efektywne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wynika to przede wszystkim z faktu używania coraz większej ilości maszyn budowlanych. Stają się one tańsze, więc praktycznie każda firma stara się ich używać w jak największej ilości. Co najczęściej możemy spotkać na budowach?