Posts tagged with ‘firma’

 • Smażalnik, linia do smażenia – opis, przeznaczenie

  By Aleksander Serce on 1 czerwca 2019
  Nowoczesne rozwiązania technologiczne przekładają się na ulepszone systemy i urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Jednym z takich mechanizmów jest specjalistyczna linia do smażenia. Na czym polega działanie smażalnika i jakie są jego zalety?
 • Fiskalizacja kasy

  By Lilianna on 5 kwietnia 2019
  Handel towarami, prowadząc własną działalność gospodarczą, obwarowany jest szeregiem wymogów sprawdzanych przez fiskusa. Osoby chcące prowadzić handel detaliczny albo i hurtowy, muszą bardzo dokładnie ewidencjować proces nie tylko zakupu, ale także sprzedaży. W tym celu ustawy i rozporządzenia wymagają przeprowadzania szeregu czynności materialnych i technicznych, aby sprostać wymaganiom ustawodawcy. Jest wiele technik ewidencjonowania procesu sprzedaży. Możemy wypełniać papierowe formularze, ale […]
 • Samozatrudnienie czy etat – za i przeciw

  By Lilianna on 30 listopada 2014
  Wiele osób staje teraz przed dylematem – pracować na etat czy może założyć własną działalność gospodarczą? Zarówno pierwsza forma pracy, jak i druga, ma swoje plusy i minusy. Firma daje większą niezależność i elastyczność w działaniu, ale praca na etat to mniejsza odpowiedzialność i multizadaniowość. Co zatem wybrać, samozatrudnienie czy etat?