Posts tagged with ‘jak być zdrowym’

 • Co to jest kinezyterapia?

  By Karina Malinowska on 16 czerwca 2017
  Ruch pobudza do życia i dodaje energii do dalszego działania. Dzięki byciu w ruchu nie tylko regeneruje się organizm, ale także uzdrawiają chore organy. Ten aspekt wykorzystuje kinezyterapia czyli terapia poprzez ćwiczenia fizyczne o charakterze leczniczym. To właśnie o jej wpływie na zdrowie traktuje ten artykuł.
 • Jak obniżyć ciśnienie? 6 skutecznych sposobów, by obniżyć ciśnienie

  By Karina Malinowska on 30 listopada 2016
  Jeśli cierpisz na problem podwyższonego ciśnienia, często towarzyszy Ci stres i napięcie nerwowe, powinnaś spróbować naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia. Jak się okazuje te metody są równie skuteczne jak stosowane leki farmaceutyczne, a z czasem mogą je nawet zastąpić. Co więc robić i jeść by obniżyć ciśnienie?
 • Jak zdrowo się odżywiać?

  By Kinga on 21 lipca 2014
  Wbrew pozorom zdrowe odżywianie nie odnosi się wyłącznie do osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Stanowi ono ważny element w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu każdego człowieka. W celu uniknięcia wielu chorób związanych z otyłością lub niedowagą, należy na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dzięki dostosowaniu się do dziesięciu prostych zasad możemy zadbać nie tylko o zgrabną sylwetkę, lecz również dobre samopoczucie psychiczne. […]
 • Dietetyk podaje 10 powodów, dla których warto pić wodę

  By Marta on 6 czerwca 2014
  Ciało składa się z 60% z wody. Kiedy jesteśmy odwodnieni, wpływa to negatywnie na większość funkcji naszego organizmu, a stan ten następuje już w momencie, w którym czujemy się spragnieni. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest prawidłowe nawodnienie i jak ogromny wpływ ma ono na nasze życie.
 • Słodycze – dietetyk radzi, czym je zastąpić

  By Alek on 19 maja 2014
  Skłonności do spożywania słodyczy towarzyszą z całą pewnością większości z nas, zdecydowanie częściej niż powinniśmy sobie na to pozwalać. Dodatkowo w przypadku osób z nadmiernymi kilogramami, każde sięgniecie po słodką przekąskę, wiąże się z wyrzutami sumienia i sprawnym przeliczeniem ilości spożytych kalorii, skutkującym nierozważnym pominięciem następnego posiłku.