Posts tagged with ‘jak dbać o zdrowie’

 • Okłady borowinowe nadal popularne, dlaczego?

  By Karol Mak on 6 sierpnia 2018
  Polacy uwielbiają narzekać…, ale lubią też to, co swoje, a w przypadku borowiny mamy się czym pochwalić. Znajdują się tu spore złoża tego gatunku torfu, który nie tylko działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, ale także poprawia naszą cerę i uśmierza ból. Warto dokładnie poznać jego właściwości, bo może to on jest sposobem na wszelkie choroby i ciągłe narzekanie…
 • Co to jest kinezyterapia?

  By Karina Malinowska on 16 czerwca 2017
  Ruch pobudza do życia i dodaje energii do dalszego działania. Dzięki byciu w ruchu nie tylko regeneruje się organizm, ale także uzdrawiają chore organy. Ten aspekt wykorzystuje kinezyterapia czyli terapia poprzez ćwiczenia fizyczne o charakterze leczniczym. To właśnie o jej wpływie na zdrowie traktuje ten artykuł.
 • Jak leczyć ból gardła? Domowe sposoby na ból i chrypę

  By Miro Pięta on 30 kwietnia 2017
  Ból gardła i chrypka to pozornie nie groźne ale wyjątkowo męczące i irytujące dolegliwości. Jest wiele sposobów na załagodzenie stanu zapalnego gardła, zarówno farmakologicznych jak i domowych. W poniższym artykule, skupimy się na domowych sposobach walki z tym problemem. 1. Postaw na płukanki ziołowe 2. Pukanie gardła soda przyniesie ulgę 3. Oszczędzaj się 4. Pij łagodzące napoje z miodem 5. […]
 • Jak obniżyć ciśnienie? 6 skutecznych sposobów, by obniżyć ciśnienie

  By Karina Malinowska on 30 listopada 2016
  Jeśli cierpisz na problem podwyższonego ciśnienia, często towarzyszy Ci stres i napięcie nerwowe, powinnaś spróbować naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia. Jak się okazuje te metody są równie skuteczne jak stosowane leki farmaceutyczne, a z czasem mogą je nawet zastąpić. Co więc robić i jeść by obniżyć ciśnienie?
 • Co powinna zawierać domowa apteczka?

  By Lucyna Majster on 29 września 2016
  Apteczka powinna znajdować się w każdym domu. Jest niezbędna w razie nagłych wypadków i może pomóc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Jednak wielu z nas w ogóle jej nie posiada. Zdarzają się również sytuację, w których apteczka wprawdzie jest, ale jest nieodpowiednio wyposażona. Chcesz wiedzieć jak prawidłowo zaopatrzyć domową apteczkę? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Czym zajmuje się endokrynolog i kiedy się do niego zwrócić?

  By Marta on 4 lipca 2014
  Czasami oprócz wizyty u zwykłego lekarza rodzinnego, niezbędna jest i pomoc specjalisty. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie zajmuje się każdy z tych lekarzy o dziwnie brzmiących nazwach. Ktoś, kto nie miał wcześniej styczności z endokrynologiem, zastanawia się z pewnością, jakich konkretnie przypadków dotyka ta dziedzina medycyny i kiedy należy się udać do reprezentującego ją lekarza.
 • Słodycze – dietetyk radzi, czym je zastąpić

  By Alek on 19 maja 2014
  Skłonności do spożywania słodyczy towarzyszą z całą pewnością większości z nas, zdecydowanie częściej niż powinniśmy sobie na to pozwalać. Dodatkowo w przypadku osób z nadmiernymi kilogramami, każde sięgniecie po słodką przekąskę, wiąże się z wyrzutami sumienia i sprawnym przeliczeniem ilości spożytych kalorii, skutkującym nierozważnym pominięciem następnego posiłku.
 • Jak żyć i wyglądać zdrowo?

  By Jagoda on 7 maja 2014
  Zdrowo żyć – to pojęcie względne, ale patrząc na nie kompleksowo trzeba sobie uświadomić, że zdrowe życie to suma pewnych działań, to wszechstronne podejście do całego organizmu pod względem żywienia, ruchu i samopoczucia.