Posts tagged with ‘prowadzenie firmy’

 • Smażalnik, linia do smażenia – opis, przeznaczenie

  By Aleksander Serce on 1 czerwca 2019
  Nowoczesne rozwiązania technologiczne przekładają się na ulepszone systemy i urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Jednym z takich mechanizmów jest specjalistyczna linia do smażenia. Na czym polega działanie smażalnika i jakie są jego zalety?
 • Fiskalizacja kasy

  By Lilianna on 5 kwietnia 2019
  Handel towarami, prowadząc własną działalność gospodarczą, obwarowany jest szeregiem wymogów sprawdzanych przez fiskusa. Osoby chcące prowadzić handel detaliczny albo i hurtowy, muszą bardzo dokładnie ewidencjować proces nie tylko zakupu, ale także sprzedaży. W tym celu ustawy i rozporządzenia wymagają przeprowadzania szeregu czynności materialnych i technicznych, aby sprostać wymaganiom ustawodawcy. Jest wiele technik ewidencjonowania procesu sprzedaży. Możemy wypełniać papierowe formularze, ale […]
 • Księgowość, jaką formę księgowości wybrać dla swojej firmy?

  By Małgorzata on 24 sierpnia 2016
  Każdy z nas musi, przynajmniej raz w roku, rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, bez względu na to, czy jest osobą fizyczną, czy prowadzi własną działalność gospodarczą. Jednak firmy przez cały czas muszą sumiennie prowadzić rachunkowość oraz na czas płacić podatki. Dlatego należy poważnie zastanowić się, jaką formę księgowości wybrać dla swojego biznesu.
 • Zalety i wady długoterminowego wynajmu auta?

  By Ignacy on 29 października 2015
  Wynajem samochodu staje się coraz chętniej wybieraną formą korzystania z pojazdów. Dla firmy jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Rozwiązanie ma więcej zalet niż wad, jednak warto przyjrzeć się jednym i drugim, żeby obiektywnie ocenić, czy jest to wyjście dla nas.