Posts tagged with ‘zdrowa żywność’

 • Domowe sushi – jak zrobić? Co potrzebne?

  By Lucyna Majster on 30 września 2016
  Sushi – ta japońska potrawa, której podstawą jest ryż zakwaszony octem ryżowym od kilkunastu lat podbija serca Polaków. Choć chyba powinniśmy powiedzieć podniebienia. Nowe sushi-bary wyrastają na polskich ulicach jak grzyby po deszczu, i to w takich ilościach, że nie wiadomo, który z nich odwiedzić. Wszystkim niezdecydowanym proponujemy przygotowanie sushi w domu. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Jak jeść banana? 7 dań z wykorzystaniem banana

  By Zbyszek Łukasz on 25 kwietnia 2016
  Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że warto jeść banany? Ich korzystny wpływ na nasze zdrowie jest wprost nieoceniony. Pomagają zwalczyć depresję (zwiększają poziom serotoniny), obniżają ciśnienie krwi, chronią przed zawałem, anemią, osteoporozą i cukrzycą. 1. Chlebek bananowy 2. Smażone banany 3. Bananowe tiramisu 4. Ciasto bananowe 5. Bananowo-orzechowe batoniki 6. Bananowy shake 7. Bananowo-czekoladowe lody
 • Jak wyszczuplić nogi? Poznaj 4 sposoby na piękne i zgrabne nogi

  By Miro Pięta on 15 listopada 2015
  Czy istnieje sposób na szczupłe i zgrabne nogi? Oczywiście, że tak ale wymaga samodyscypliny i silnej wewnętrznej motywacji. Piękny wygląd nie przyjdzie do nas sam, trzeba sobie na niego zapracować. W poniższym artykule podpowiadamy co robić, aby cieszyć się pięknymi i szczupłymi nogami.
 • Jak zdrowo się odżywiać?

  By Kinga on 21 lipca 2014
  Wbrew pozorom zdrowe odżywianie nie odnosi się wyłącznie do osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Stanowi ono ważny element w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu każdego człowieka. W celu uniknięcia wielu chorób związanych z otyłością lub niedowagą, należy na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dzięki dostosowaniu się do dziesięciu prostych zasad możemy zadbać nie tylko o zgrabną sylwetkę, lecz również dobre samopoczucie psychiczne. […]
 • Dietetyk podaje 10 powodów, dla których warto pić wodę

  By Marta on 6 czerwca 2014
  Ciało składa się z 60% z wody. Kiedy jesteśmy odwodnieni, wpływa to negatywnie na większość funkcji naszego organizmu, a stan ten następuje już w momencie, w którym czujemy się spragnieni. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest prawidłowe nawodnienie i jak ogromny wpływ ma ono na nasze życie.
 • Słodycze – dietetyk radzi, czym je zastąpić

  By Alek on 19 maja 2014
  Skłonności do spożywania słodyczy towarzyszą z całą pewnością większości z nas, zdecydowanie częściej niż powinniśmy sobie na to pozwalać. Dodatkowo w przypadku osób z nadmiernymi kilogramami, każde sięgniecie po słodką przekąskę, wiąże się z wyrzutami sumienia i sprawnym przeliczeniem ilości spożytych kalorii, skutkującym nierozważnym pominięciem następnego posiłku.
 • Czy dieta rozdzielna odchudza bez efektu jo-jo?

  By Jagoda on 7 maja 2014
  Próbowałaś już wszystkich dostępnych na rynku środków na odchudzanie i nic? Nie jesteś sama – takich osób jak Ty jest bardzo wiele. Ogólnodostępne, wręcz magiczne, diety nie zawsze przynoszą rezultaty, ale co z dieta rozdzielną? Czy z nią jest tak samo, czy można liczyć na zadowalający efekt?