Posts tagged with ‘zdrowy organizm’

 • Jak poprawić krążenie krwi?

  By Lucyna Majster on 4 października 2016
  Złe krążenie krwi to schorzenie, z którym boryka się wiele osób. Do jego najbardziej charakterystycznych objawów należą zimne dłonie i stopy. Często osoby ze słabym krążeniem skarżą się również na cierpnięcie kończyn. Jak temu zaradzić? Czy istnieją skuteczne sposoby walki ze złym krążeniem? Zapraszamy na nasz artykuł!
 • Co powinna zawierać domowa apteczka?

  By Lucyna Majster on 29 września 2016
  Apteczka powinna znajdować się w każdym domu. Jest niezbędna w razie nagłych wypadków i może pomóc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Jednak wielu z nas w ogóle jej nie posiada. Zdarzają się również sytuację, w których apteczka wprawdzie jest, ale jest nieodpowiednio wyposażona. Chcesz wiedzieć jak prawidłowo zaopatrzyć domową apteczkę? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Jak leczyć zajady domowymi sposobami?

  By Lucyna Majster on 19 września 2016
  Zajady to bardzo popularne schorzenie błon śluzowych jamy ustnej. Ten stan zapalny pojawia się najczęściej w okolicach ust. Objawia się pieczeniem i zaczerwieniem kącików ust. Jak go leczyć? Czy wystarczą domowe sposoby, czy w tym wypadku konieczna jest terapia z wykorzystaniem antybiotyków? Zajady to również twój problem? Chcesz się dowiedzieć jak się go skutecznie pozbyć? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Badanie RTG – co to jest, kto potrzebuje i kiedy?

  By Urszula Romer on 7 lipca 2016
  Badanie RTG, potocznie nazywane badaniem rentgenowskim, to podstawa w przeprowadzaniu diagnostyki obrazowej konkretnych partii ciała. Często wystarcza ono do rozpoznania przyczyny danej dolegliwości lub nakierowuje na zalecenie dodatkowych badań. Niekiedy bez RTG nie da się dobrać właściwego leczenia. Znajduje ono zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny i mimo że metoda ta ma już wiele lat, trudno się bez niej obejść.
 • Jak zatrzymać laktację domowymi sposobami?

  By Joanna Lewandowska on 31 maja 2016
  Niektóre kobiety mają problem z tym, by pobudzić laktację i mieć możliwość karmienia dziecka piersią, ale są też i takie, u których mleka nie brakuje i w pewnym momencie pojawia się pytanie, jak zatrzymać laktację i przestać karmić malucha mlekiem matki. Sposobów na to jest kilka i warto się z nimi zapoznać.
 • Po ilu dniach zrobić test ciążowy, żeby był wiarygodny?

  By Lilianna on 1 listopada 2014
  Podejrzewasz, że możesz być w ciąży? Zrobiłaś się nerwowa, niespokojna, wszystko cię drażni? Masz mdłości, zawroty głowy, czujesz się wiecznie zmęczona? Te objawy nie muszą od razu wskazywać na ciążę, choć faktycznie jest takie duże prawdopodobieństwo. Żeby się upewnić najlepiej zrobić test ciążowy, ale który będzie najlepszy i da wynik bliski pewności?
  Read more
  2
  10
 • Jak żyć i wyglądać zdrowo?

  By Jagoda on 7 maja 2014
  Zdrowo żyć – to pojęcie względne, ale patrząc na nie kompleksowo trzeba sobie uświadomić, że zdrowe życie to suma pewnych działań, to wszechstronne podejście do całego organizmu pod względem żywienia, ruchu i samopoczucia.