Jaki alkohol w prezencie dla szefa?

Być może nie pierwszy raz zastanawiasz się nad tym, co kupić szefowi w prezencie – problem choć trywialny może jednak przysparzać wielu problemów, szczególnie jeśli chodzi o wybór alkoholu. Różnorodność dostępnych na rynku trunków może przyprawić o ból głowy.

Jak wybrać prezent dla szefa?

Trudność pojawiająca się podczas wyboru odpowiedniego alkoholu wynika przede wszystkim z ilości dostępnych produktów. W sklepach mamy duży wybór wysokogatunkowych wódek, win, koniaków czy piw. Zróżnicowanie cenowe i jakościowe posiada plusy, gdyż dzięki temu można dopasować prezent do preferencji pracodawcy, a także posiadanych na ten cel pieniędzy.

Wybór alkoholu dla szefa

A co jeśli szefem jest kobieta?

Trafne dobranie alkoholu wiąże się z poznaniem gustu i smaku szefa. Jeśli pracodawcą jest kobieta, przypuszczalnie będzie preferowała alkohole lekkie, aromatyczne i słodkie.
Dla mężczyzn odpowiedni trunek będzie odzwierciedlał silną osobowość. Możemy do nich zaliczyć alkohole, które mają ciężki, korzenny smak oraz intensywny aromat.

Stworzone przez producentów alkohole przeznaczone dla kobiet są subtelne w smaku, zaś ich aromat przywodzi na myśl damskie perfumy kwiatowe i owocowe. Będą to przede wszystkim różnego rodzaju likiery występujące w wielu smakach, wina owocowe (słodkie, półsłodkie lub półwytrawne) oraz balsamy charakteryzujące się kremową konsystencją.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o alkoholach uwielbianych przez kobiety, są to ajerkoniaki oraz miody pitne wytwarzane z mniejszą lub większą ilością miodu wpływającego na słodycz.

Jaki alkohol dla mężczyzny?

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, wolą trunki zaliczane do kategorii intensywnych. Według statystyk mężczyźni preferują whisky charakteryzujące się głębokim, korzennym smakiem i aromatem. Producenci alkoholi, wychodząc naprzeciw upodobaniom mężczyzn, wydają popularne alkohole w wersjach limitowanych. Różnią się one od dotychczasowo znanych smaków, zaś opakowane w oryginalne pudełka mogą stanowić ciekawy pomysł na prezent dla szefa.

Niebanalnym pomysłem na podarunek może być również kilkuletnie wino, jednak w tym przypadku trzeba wykazać się rozeznaniem, bowiem istnieje grupa mężczyzn i kobiet preferujących wina wytrawne lub słodkie.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania prezentu?

Prezent dla szefa, niezależnie od płci, wymaga przemyśleń i konsultacji ze współpracownikami. Zakup alkoholu mógłby się wydawać prostym pomysłem, jednak umiejętne dopasowanie takiego podarunku do gustu obdarowywanego, jego temperamentu i charakteru może oznaczać coś więcej, pozwoli na przykład wyrazić emocje lub pokaże, jaki mamy stosunek do osoby, której dajemy prezent.

W przypadku przełożonego dobrze dopasowany upominek może być pierwszym krokiem do zbudowania pozytywnych relacji, a w konsekwencji dobre relacje z przełożonym to przecież same plusy. Jak mówią niektórzy, to połowa sukcesu.

0
3

3 komentarze

  1. Dari Mi 6 września 2016 Reply

    a czy szefowi trzeba kupic alkohol? Jak dla mnie to oklepane. Moi pracownicy z okazji 25 lecia firmy zaskoczyli mnie i kupili planete w kingdom of universe. do tego certyfikat wrzucili do swietnej zlotej rami i ekstra to wygladalo

  2. Dalaj Lama 23 września 2016 Reply

    Wybór alkoholu jest zazwyczaj uzależniony od gustu osoby której go kupujemy. Nie każdy lubi whisky czy wódkę wiec nie należy generalizować.

  3. szefu 9 października 2016 Reply

    alkohol nie jest oklepany, ALE po prostu najbardziej praktyczny, nawet nie pijący gdy dostanie niebanalny alkohol to może go przekazać dalej i dalej jest to fajny prezent, proste, łopatologiczne ale praktyczne

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*