Jaki alkohol w prezencie dla szefa?

Być może nie pierwszy raz zastanawiasz się nad tym, co kupić szefowi w prezencie – problem choć trywialny może jednak przysparzać wielu problemów, szczególnie jeśli chodzi o wybór alkoholu. Różnorodność dostępnych na rynku trunków może przyprawić o ból głowy.

Jak wybrać prezent dla szefa?

Trudność pojawiająca się podczas wyboru odpowiedniego alkoholu wynika przede wszystkim z ilości dostępnych produktów. W sklepach mamy duży wybór wysokogatunkowych wódek, win, koniaków czy piw. Zróżnicowanie cenowe i jakościowe posiada plusy, gdyż dzięki temu można dopasować prezent do preferencji pracodawcy, a także posiadanych na ten cel pieniędzy.

Wybór alkoholu dla szefa

A co jeśli szefem jest kobieta?

Trafne dobranie alkoholu wiąże się z poznaniem gustu i smaku szefa. Jeśli pracodawcą jest kobieta, przypuszczalnie będzie preferowała alkohole lekkie, aromatyczne i słodkie.
Dla mężczyzn odpowiedni trunek będzie odzwierciedlał silną osobowość. Możemy do nich zaliczyć alkohole, które mają ciężki, korzenny smak oraz intensywny aromat.

Stworzone przez producentów alkohole przeznaczone dla kobiet są subtelne w smaku, zaś ich aromat przywodzi na myśl damskie perfumy kwiatowe i owocowe. Będą to przede wszystkim różnego rodzaju likiery występujące w wielu smakach, wina owocowe (słodkie, półsłodkie lub półwytrawne) oraz balsamy charakteryzujące się kremową konsystencją.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o alkoholach uwielbianych przez kobiety, są to ajerkoniaki oraz miody pitne wytwarzane z mniejszą lub większą ilością miodu wpływającego na słodycz.

Jaki alkohol dla mężczyzny?

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, wolą trunki zaliczane do kategorii intensywnych. Według statystyk mężczyźni preferują whisky charakteryzujące się głębokim, korzennym smakiem i aromatem. Producenci alkoholi, wychodząc naprzeciw upodobaniom mężczyzn, wydają popularne alkohole w wersjach limitowanych. Różnią się one od dotychczasowo znanych smaków, zaś opakowane w oryginalne pudełka mogą stanowić ciekawy pomysł na prezent dla szefa.

Niebanalnym pomysłem na podarunek może być również kilkuletnie wino, jednak w tym przypadku trzeba wykazać się rozeznaniem, bowiem istnieje grupa mężczyzn i kobiet preferujących wina wytrawne lub słodkie.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania prezentu?

Prezent dla szefa, niezależnie od płci, wymaga przemyśleń i konsultacji ze współpracownikami. Zakup alkoholu mógłby się wydawać prostym pomysłem, jednak umiejętne dopasowanie takiego podarunku do gustu obdarowywanego, jego temperamentu i charakteru może oznaczać coś więcej, pozwoli na przykład wyrazić emocje lub pokaże, jaki mamy stosunek do osoby, której dajemy prezent.

W przypadku przełożonego dobrze dopasowany upominek może być pierwszym krokiem do zbudowania pozytywnych relacji, a w konsekwencji dobre relacje z przełożonym to przecież same plusy. Jak mówią niektórzy, to połowa sukcesu.

0
3