Start Edukacja i Nauka Jak zrobić kotyliony?

Jak zrobić kotyliony?

autor Lucyna Majster
2 komentarze
kotylion

Obchodzisz hucznie każde święto państwowe? Lubisz brać udział w różnych podniosłych uroczystościach? Jeśli tak to koniecznie musisz pamiętać o niezwykłym charakterze imprezy, w której uczestniczysz. A ten wymaga odpowiedniego podkreślenia. I to nie tylko galowym strojem, ale również kotylionem. Tę małą kokardką z materiału lub papieru, możesz wykonać samodzielnie w domu i nie powinieneś mieć żadnych trudności z tym zadaniem. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł!

Jak powinien wyglądać kotylion?

Idealny kotylion powinien mieć kształt rozety o średnicy od 4 do 7 centymetrów. Składają się na niego dwa okręgi. Pierwszy, mniejszy w kolorze białym musi być położony na większym w kolorze czerwieni. Taki układ symbolizuje nasze, polskie godło: białego orła na czerwonym tle. Sposób tworzenia kotylionu opisuje m.in.: wydana w 1931 roku encyklopedia Gutenberga.

Czego potrzebujesz do wykonania kotylionu?

Stworzenie tej ozdoby idealnie podkreślającej charakter wzniosłych uroczystości państwowych jest prostsze niż by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby, których zdolności manualne są średnie. A i materiały użyte do wykonania kotylionu są łatwo dostępne. W końcu do jego przygotowania potrzebujesz jedynie: białego brystolu, dwóch wstążek w kolorze czerwonym i białym, czerwonego kwiatka, który możesz dostać w każdej pasmanterii, kleju, nożyczek, cyrkla oraz agrafki.

para prezydencka z kotylionami

Jak zrobić kotylion? Instrukcja krok po kroku

Krok 1:
Na białym brystolu narysuj trzy kółka. Dwa powinny mieć dokładnie taką samą średnicę, trzecie musi być troszkę większe. Następnie za pomocą nożyczek wycinasz dokładnie wszystkie formy. Na dwóch z nich: większej i mniejszej planujesz otwory na środku. Na okręgu bez zaplanowanych otworów zaznaczasz miejsca, które trzeba przeciąć. To tu umieszczona zostanie agrafka. Kiedy już wykonasz nacięcia przełóż przez nie agrafkę i odstaw na chwilę okrąg.

Krok 2:
Białą wstążkę nawlecz na mniejsze kółko z dziurką. Pamiętaj o tym, że kawałki wstążki muszą być poprowadzone równomiernie, miejsce przy miejscu. Końce wstążki ukryj dobrze pod nawiniętymi pasmami. Tą samą czynność powtórz na większym kółku, tylko tym razem użyj wstążki w kolorze czerwonym.

Krok 3:
Na kółku z agrafką równomiernie rozprowadź klej i przyklej je dokładnie do czerwonej rozetki. Odwróć oba kółka w ten sposób, aby to z agrafką było na wierzchu. Teraz musisz ponownie pokryć je klejem i przykleić na nie białą rozetkę. Uzyskany w ten sposób kwiatek smarujesz klejem i przytwierdzasz do kokardy. I voila! Uroczysty kotylion gotowy! Przyznasz sam, że jego wykonanie nie było wcale takie trudne?

podobne artykuły

2 komentarze

Kinia 3 stycznia 2017 - 09:27

To prosty sposu00f3b, niedawno robiu0142am 26 kotyliony do przedszkola na akademiu0119 :)

odpowiedz
Anulka_245 3 stycznia 2017 - 10:35

Ciekawe porady, nigdy mi siu0119 te kotyliony nie udawau0142y. Ale jakou015b nigdy nie miau0142am zdolnou015bci manualnych i plastycznych. Mou017ce dziu0119ki temu artykuu0142owi uda mi siu0119 je przygotowau0107?

odpowiedz

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET