5 blogów o eko życiu. Najpopularniejsze inspiracje jak żyć w zgodzie z naturą

Obecnie panuje moda na bycie eko, na zdrowy styl życia i na produkty, które nie szkodzą środowisku, a przy tym są przyjazne dla wegan i wegetarian. Świetnie, że w końcu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń dla środowiska, bardziej dbamy o jakość jedzenia i kosmetyków, a także szukamy ekologicznych rozwiązań w naszych domach. A co w tej kwestii dzieje się w blogosferze? Przedstawiam 5 blogów o ekologicznym stylu życia.

1. Przystanek Eko – jak ekologicznie żyć?

Przystanek Eko (https://www.przystanek-eko.pl/) to bardzo szeroko tematyczny blog o ekologii i poszanowaniu zasobów środowiska. Dla wszystkich fanów ekologii i naturalnych rozwiązań ten blog to prawdziwa zielona przystań. Stąd dowiesz się jak prowadzić ekologiczny i oszczędny tryb życia, jak korzystać z wielu dopłat do projektów mających na celu pro-ekologiczne działania. Ciekawostki na blogu są aktualne, opierają się na wiedzy zebranej ze świata i Polski. Poza tym w zakładce „Jestem EKO” znajdziesz porady dla kobiet, mężczyzn, dzieci i domu jak dbać o siebie i otoczenie wykorzystując ekologiczne propozycje.

Kwiaty koniczyny

2. Eko Korniszon – czy eko styl może być sposobem na życie?

Eko Korniszon (http://ekokorniszon.pl/) jest blogiem Dagmary Danielczyk-Słomian na temat zdrowego jedzenia, zresztą autorka bloga sama codziennie piecze chleb. Pani Dagmara jest zwolenniczką holistycznego podejścia do człowieka. Wyznaje zasadę, że duch połączony jest ściśle z ciałem i to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie i psychikę. Miłośnicy życia w zgodzie z naturą znajdą tu przepisy kulinarne, recenzje produktów codziennego użytku i ciekawych miejsc na świecie oraz w Polsce. Autorka pisze również o zdrowych kosmetykach i wszystkim tym, co wiąże się z życiem w harmonii z naturą.

Słoik z przetworami

3. Zielony Zagonek – jak pomaga bycie w zgodzie z naturą?

Zielony Zagonek (https://zielonyzagonek.pl/) jest blogiem prowadzonym przez Ewę Kozioł, żonę, matkę trójki dzieci i świadomą swoich oczekiwań kobietę. Autorka podpowiada jak żyć, by mieć więcej czasu dla siebie i bliskich, by chwile stały się bardziej efektywne i by każdy dzień nie był tylko kolejnym z kalendarza. Pani Ewa jest też autorką opisanych na blogu książek, m. in. „Piękna z natury”. Na blogu jest tez zakładka odnosząca do eko sklepu, gdzie można zakupić naturalne środki czystości, olejki eteryczne i mydło.

Lawenda w skrzyni

4. Blog ekologiczny – jak nadać życiu ekologiczny wymiar?

Blog ekologiczny (http://blog-ekologiczny.blogspot.com/) jest blogiem, który podpowiada jakie ekologiczne rozwiązania można zastosować w domu, szkole czy ogrodzie. Znajduje się tu wiele ciekawych porad na przykład jak zrobić sztuczną kaczkę (seitan) z wykorzystaniem skóry zrobionej z glutenu. Ten blog zainteresuje wszystkich wegan i wegetarian, a także osoby, które chcą zastosować wiele ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu. Tu też można przeczytać o ekologii w motoryzacji, modzie i energetyce.

Cztery łyżeczki z jagodą

5. Ekologika czyli jak myślenie o ekologii przekłada się na działanie

Ekologika (http://ekologika.edu.pl/) to blog na którym znajduje się mnóstwo porad kulinarnych, kosmetycznych i podróżniczych. Tu również weganie i wegetarianie znajdą coś dla siebie, na przykład przepisy na Dal Bhat rodem z Nepalu. Oprócz porad typowo kosmetycznych, autorka bloga podpowiada na jakie ekologiczne certyfikaty warto zwracać uwagę i jak robić eko zakupy. Blog nie traktuje tylko o tym, co zewnętrzne, kładzie też nacisk na poszukiwanie szczęścia i szukanie własnej drogi w życiu.

Od niedawna promuje się zdrowy i ekologiczny styl życia, zupełnie tak jakbyśmy po latach przebudzili się z chemicznego snu. Warto dlatego czytać blogi promujące życie w zgodzie z naturą i samemu zacząć doceniać uroki zwyczajnych produktów stosowanych w kuchni, a które można również wykorzystać inaczej. Bliska mi jest zasada, którą kieruje się ajurweda – „nie dawaj na ciało niczego, czego nie można byłoby zjeść”, a jeśli i w innych dziedzinach też można być eko, dlaczego nie próbować?

3 komentarze

 1. Author
  Zielona 1 grudnia 2016 Reply

  Super, że takie blogi powstają, ludzie dzięki nim stają się bardziej świadomi otaczającej chemii i próbują coś z tym robić. Ja od dłuższego czasu jem zdrowo, wybieram produkty bez konserwantów i staram się dbać o środowisko jak potrafię.

 2. 4oze 6 lutego 2020 Reply

  Im więcej eko dokoła, tym lepiej 🙂 Uświadamianie w zakresie ekologii jest naprawdę bardzo ważne i – trzeba przyznać – często jest dużym wyzwaniem, dlatego super, że takie blogi powstają

 3. Nikodem 23 czerwca 2020 Reply

  Mój sposób na ekologiczne rozwiązania to ograniczenie plastiku w jak największym stopniu. Zbliża się sezon upałów, i jak co roku trzeba kupić pracownikom wody do picia. To moment, w którym poza wydaniem dużych pieniędzy, trzeba liczyć się z ogromnymi ilościami plastiku. Na szczęście udało znaleźć się idealne rozwiązanie, mianowicie bezbutlowe dystrybutory wody. Genialne rozwiązanie. Oszczędzam pieniądze ponieważ zaciągam bezpośrednio filtrowana z sieci wodociągowej, a przy okazji nie przyczyniam się do produkcji plastiku. Fajne rozwiązanie, polecam do każdej firmy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*