Co obcokrajowcy myślą o Polsce?

Czy Polacy są otwarci na obcokrajowców? A może uważają się za władców świata? Polka to najlepszy materiał na żonę? To tylko niektóre stereotypy jakimi kierują się obcokrajowcy oceniając nas i nasz kraj. Co jeszcze o nas sądzą? Jak Polacy są postrzegani na świecie? Czy w oczach świata mamy więcej zalet, czy wad? Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj nasz artykuł!

Polska gościnność – fakt, czy mit?

O znanej na całym świecie polskiej gościnności od lat chodzą sprzeczne opinie. Niektórzy cudzoziemcy zachwycają się otwartością Polaków na inne kultury i serdecznym podejściem do każdego człowieka. Jednak niektórzy uważają, że polska gościnność jest przesadzona, a miłe zachowanie staje się po pewnym czasie męczące. Trudno się z nimi nie zgodzić.

Bo kto z nas nie zna takich osób? Miłych, ale jednak przebywanie z nimi na dłuższą metę jest nie do zniesienia? Pewnie każdy wymienił by ich dziesiątki. Jednak jedno jest pewne: polskie imprezy są najlepsze na świecie! I gwarantujemy, że z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy! Chcesz się założyć?

Polska kuchnia najlepszą na świecie?

To wiąże się z opinią o polskiej gościnności. Nikt zaproszony na polską kolację nie wyjdzie od gospodarza z pustym brzuchem! Za co najbardziej obcokrajowcy cenią sobie polską kuchnię? Do najpopularniejszych potraw należą pierogi, żur, bigos i wędliny. Chociaż można spotkać się również z zarzutem, że polska kuchnia jest ciężka i za tłusta. Jak widać nie wszyscy mają takie gusta smakowe jak Polacy. Ale my przecież też mamy problem ze spróbowaniem ślimaków, byczych jąder, czy żabich udek…

pierogi

Polka – piękność z charakterem?

Piękna jasnowłosa Słowianka to typ urody doceniany na całym świecie! Chcesz znaleźć piękną żonę? Jedź do Polski! – z takim stwierdzeniem spotka się każdy mężczyzna zastanawiający się nad wyborem partnerki życiowej. I na pewno się nie zawiodą, bo Polki to naprawdę piękne kobiety. Ale doceniane są na świecie nie tylko za niezwykłą urodę. Nasze rodaczki uznawane są również za najbardziej gospodarne i zaradne kobiety. A także pełne ciepła i uroku osobistego. Ale o tym, że jesteśmy najwspanialsze na świecie to wiedziałyśmy od dawna, prawda?

dziewczyna z wiankiem na głowie

Polacy najbardziej imprezowym narodem świata?

Jaki kraj jest najbardziej rozrywkowy? Hiszpanie –odpowiedziałeś bez wahania! I pewnie masz racje, w końcu to oni mają Ibizę, czyli mekkę każdego szanującego się imprezowicza. Ale nie mają tego, co mamy my Polacy, czyli tradycyjnych przyjęć weselnych! W żadnym innym kraju na świecie nie ma zwyczaju uczczenia ślubu zabawą do białego rana! A poziom tych imprez w niczym nie ustępuje europejskim standardom. Nie wiesz jak ugościć gościa z zagranicy? Zabierz go na polską imprezę! Na pewno nie będzie zawiedziony!

Z mitem Polaka-imprezowicza wiąże się jeszcze jeden mit, trochę krzywdzący dla znacznej części polskiego społeczeństwa, a mianowicie opinia, że każdy Polak lubi sobie wypić. Oczywiście nie możemy się z tym zgodzić! Fakt, w Polsce mamy mocniejsze alkohole niż w większości krajów na świecie (przebija nas chyba tylko Rosja), a my przyzwyczajeni do ich spożywania możemy w towarzystwie uchodzić za osoby o mocnych głowach. Pewnie dlatego wygrywamy w każdych zawodach w wyczynowym piciu. Jednak nie każdy Polak ma problem z nałogiem alkoholowym, jak lubią to przedstawiać zagraniczne media.

Choć akurat wiele się w tej kwestii ostatnio zmieniło. Przestaliśmy być postrzegani jako banda alkoholików nie garnących się do pracy. Zaczęto postrzegać nas jako osoby sumienne, z ogromną wiedzą i umiejętnościami. A to, według nas wielki sukces, z którego każdy powinien być dumny! Bycie Polakiem jest jednak fajne, prawda?

0
1

1 Komentarz

  1. kolka 4 sierpnia 2017 Reply

    Zdania pewnie mogą być mocno różnie, zależy kogo spytać i jakie on ma konkretne doświadczenia.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*