5 porad jak zostać gwiazdą disco polo

Nie od dziś wiadomo, że disco polo jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych  w Polsce. Początki tego nurtu sięgają lat osiemdziesiątych XIX wieku. Wielu ludzi osiągnęło dzięki popularności tej muzyki sławę i niemałe pieniądze. Jednak w jaki sposób im się to udało? Przedstawię Wam dzisiaj 5 porad na to, jak zostać gwiazdą disco polo.

Jak zostać gwiazdą?

Na początek wymyśl jakiś chwytliwy i prosty tekst. Nie musisz pisać od razu materiału na całą płytę, jeden pełny tekst powinien wystarczyć do rozpoczęcia kariery. Najwięksi gwiazdorzy disco nie muszą mieć wielu znanych piosenek. Wystarczy jedna, ale taka którą zna każdy, jak „Ona tańczy dla mnie” czy „Jesteś szalona”. Nie używaj trudnych słów, postaraj się śpiewać o czymś lekkim i popularnym, nie zagłębiaj się w ciemne zakamarki świadomości – zarymuj o blondynie, samochodach czy imprezach – kawałek przeważnie będzie leciał na dyskotekach, więc Twoim głównym celem jest dotarcie do ludzi bawiących się w klubach.

Jak wymyślić pseudonim?

Wymyśl swój własny unikalny pseudonim, żeby ktoś kto usłyszy go pierwszy raz w życiu, wiedział że ma do czynienia z prawdziwym showmanem i muzykiem dużego formatu! Skup się na prostych frazach, najbardziej zapamiętywane są takie nieskomplikowane jak: „Weekend”, „Toples”, „Bayer Full” czy „Boys”. Nie wykorzystanymi do tej pory, a według mnie dobrymi ksywami są : „Bracia”, „Impreza”, „Piwo” czy „Balety” – proste, ale wpadają w pamięć i kojarzą się z pozytywnymi rzeczami.

Kto może pomóc w karierze?

Gdy już masz napisany chwytliwy tekst i wymyślony cudowny pseudonim – czas najwyższy na znalezienie kogoś, kto stworzy unikalną, niepowtarzalną i melodyjną muzykę, która będzie podkładem dla Twojej twórczości. Najlepiej udać się do osiedlowego rapera, bądź innego muzyka, który siedzi w disco i będzie w stanie udzielić Ci niezbędnej pomocy.

Jak zostać gwiazdą?

Jak zacząć koncertować?

Obojętnie czy lecisz z playbacku, czy wolisz nawijać live. To podstawa w każdym nurcie muzycznym! Musisz w jakiś sposób dotrzeć do nowego grona słuchaczy, dobrą płaszczyzną jest youtube, pamiętaj jednak, że nie wszyscy słuchają nowości w internecie. No i bez wprawy na scenie rynek rozszarpie cię raz dwa. Dobrze jest połączyć koncert gwiazd disco (4-5 osób), żeby trwał przynajmniej godzinę, można zaproponować pobliskiemu klubowi koncert w trakcie imprezy, wtedy nie będziesz musiał zapraszać znajomych żeby wpadli posłuchać Twojej muzyki – sami przyjdą jeśli imprezują w danym miejscu, no i będą na pewno pod wrażeniem!

Jak się wypromować?

Jak już nagrasz swoją cudowną piosenkę, będziesz miał świetny pseudonim artystyczny i koncert za sobą, zagraj jeszcze na kilku imprezach, wymyśl parę piosenek, nagraj je wszystkie na jedną płytę i powysyłaj do tylu wytwórni muzycznych do ilu się da, może któryś producent zainteresuje się Twoją twórczością i weźmie cię pod swoje skrzydła 🙂 Jeśli nie – musisz wziąć wszystkie sprawy w swoje własne ręce. Nagraj jakiś klip z dziewczynami i dobrymi samochodami na własną rękę, zmontuj i wrzuć do internetu.

Zostaje teraz tylko rozesłać materiał wśród wszystkich znajomych i czekać na efekty!
Powodzenia w drodze na szczyt !

28
5

5 komentarzy

 1. Anka 23 września 2016 Reply

  Najlepsze jest to, że gwiazdy disco polo nie muszą umieć śpiewać. Może to jest dla mnie szansa na zrobienie kariery w showbiznesie? 🙂

 2. Kacwegas 25 września 2016 Reply

  Żeby zostać gwiazdą trzema mieć mocne nerwy i być odpornym na krytykę ogólnie posiadać totlany luz na wszystko. Młodzi wiedzą jak to się to teraz określa :))

 3. Roman Romantyk 3 października 2016 Reply

  I ta satysfakcja, kiedy później słyszysz swoją piosenkę na obciachowym wiejskim weselu… Ach!

 4. Fanboy 12 lipca 2017 Reply

  Disco to teraz najlepsza kasa

 5. Aurora 28 marca 2019 Reply

  Świetna relacja i zdjęcia. 🙂 Z przyjemnością przeczytałam. 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*