Jakie branże zyskały, mają szansę na wzrost przez obecną sytuację z epidemią koronawirusa?

Pandemia koronawirusa przyniosła ogromne straty gospodarcze – turystyka, agencje eventowe, gastronomia czy lotnictwo praktycznie nie zarabiają. Jednak są branże, które zyskały lub mają szansę na wzrost przez obecną sytuację. O jakich firmach mowa? Sprawdź listę.

  1. Sklepy medyczne i apteki
  2. Drogerie i sklepy z kosmetykami naturalnymi
  3. Usługi kurierskie
  4. Meble ogrodowe, akcesoria na taras
  5. Kultura online, czyli VOD i e-booki

1. Sklepy medyczne i apteki

Ten punkt pewnie nikogo nie zdziwi. Sektor medyczny to zdecydowanie lider, jeśli chodzi o rosnący trend w czasie pandemii. Rękawiczki, maseczki antywirusowe, żele do dezynfekcji czy suplementy na odporność wyprzedały się w wielu aptekach jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń. Zyskały na tym nie tylko stacjonarne sklepy medyczne, ale również te prowadzące sprzedaż internetową. Co ciekawe, zanotowano również wzrost sprzedaży resuscytatorów oraz innych specjalistycznych sprzętów medycznych.

2. Drogerie i sklepy z kosmetykami naturalnymi

Rekordową sprzedaż odnotowano również w niektórych drogeriach. I nie chodzi tu tylko o masowe wykupywanie papieru toaletowego, mydła czy żeli do dezynfekcji. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się ostatnio także takie produkty, jak żele pod prysznic, olejki do włosów, farby, podkłady i fluidy oraz pomadki i sole do kąpieli. Wzrost zanotowały również internetowe sklepy z kosmetykami naturalnymi oraz producenci urządzeń do manicure. Nic dziwnego, w końcu zamknięto salony kosmetyczne i fryzjerskie, więc kobiety wzięły sprawy we własne ręce…

3. Usługi kurierskie

Usługi kurierskie jeszcze przed pandemią miały się nieźle, jednak to, co działo się w ostatnim czasie przeszło najśmielsze oczekiwania. Ludzie zamawiają przez internet już nie tylko ubrania, sprzęt elektroniczny czy kosmetyki, ale również podstawowe produkty spożywcze, rośliny, a nawet alkohol. Kurierzy pracują na zwiększonych obrotach, a przy tym zachowują szczególną ostrożność. Często z przyłbicą i w rękawiczkach dostarczają paczki pod drzwi, innym razem czekają pod klatką, a nawet wsadzają przesyłki do windy i wysyłają na wyznaczone piętro.

Paczka, kurier

4. Meble ogrodowe, akcesoria na taras

W ostatnim czasie sporo zyskały również sklepy budowlane, a także te z wyposażeniem do domu czy ogrodu. Nie możemy wychodzić, więc staramy się stworzyć miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu we własnym domu – na balkonie, tarasie czy w ogródku. Wiele osób wzięło się również za remont – być może z nudów, być może w końcu zauważyli, jak wygląda ich mieszkanie…

5. Kultura online, czyli VOD i e-booki

Ostatnio, zamiast płacić za bilet w kinie, płacimy w wypożyczalni filmów online. Spędzamy godziny na takich serwisach jak Netflix, Player czy HBO GO. Chętnie oglądamy także teatralne spektakle online, a także koncerty ulubionych artystów. Wzrosło również zainteresowanie e-bookami, a co ważne również tradycyjnymi książkami!

Oprócz tej piątki sporo zyskała również branża dziecięca. Rodzicom chyba skończyły się pomysły na zabawy, więc masowo zaczęli wykupywać nowe gadżety dla swoich pociech. Zwiększyła się również sprzedaż sprzętu komputerowego – bardzo duży wzrost można zauważyć w sprzedaży kamer internetowych.

1
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*