Sprzedajemy używany laptop, jak opisać? Gdzie dodać ogłoszenie?

Co kilka dni na rynku pojawiają się nowe sprzęty elektroniczne. Najczęściej korzystamy z telefonów i laptopów, a tym samym oczekujemy, by były to urządzenia, które w pełni nam będą odpowiadać. Co jednak zrobić ze starszym sprzętem. Czy warto go sprzedać, a jeśli tak, to gdzie i jak go opisać? Zaraz wszystko Wam wytłumaczymy.

1. Czy warto sprzedać starego laptopa?

Wiele osób, myśląc o sprzedaży swojego starszego sprzętu elektronicznego jest zniechęcona. Uważają, że jest to skomplikowane, czasochłonne, a korzyści, jakie się w ten sposób osiągnie, nie są tego warte. Tymczasem używany laptop dodasz szybko w serwisach ogłoszeniowych (np. sprzedajemy.pl), a po zakup zgłoszą się osoby z Twojej okolicy. Co zrobić, by tak się stało? Przede wszystkim musisz stworzyć dobre ogłoszenie, w którym dokładnie opiszesz swój sprzęt.

laptop komputer

2. Szczegółowa specyfikacja techniczna

Pamiętaj, że osoby, które kupują sprzęt w internecie nie łapią się na tanie reklamy, ponieważ mają czas, by zweryfikować parametry Twojego laptopa w sieci. Musisz więc szczerze opisać, co znajduje się w jego wnętrzu. Na szczęście nie jest to skomplikowane. Producenci udostępniają wszystkie dane. Kilka najważniejszych parametrów, jak procesor, dysk, pamięć RAM czy kartę graficzną wypisz na samym początku. Pozostałe możesz umieścić w przejrzystej tabelce.

3. Stan sprzętu

Jeśli wiesz o jakiejś rysie albo martwym pikselu, to też to napisz. Lepiej od razu wyjaśnić wszystkie mankamenty niż męczyć się potem z reklamacji. Jeśli opowiadasz o słabych punktach Twojego laptopa, Twoja wiarygodność rośnie. Zwróć uwagę na wiek komputera, a także na to, w jaki sposób był przez Ciebie eksploatowany. Jeśli wymieniałeś jakieś części, to także o tym wspomnij.

4. Gdzie wystawić laptopa?

Warto szukać serwisów z lokalnymi ogłoszeniami, ponieważ zwykle wystawienie tam rzeczy na sprzedaż jest bezpłatne, a chętni zgłaszają się po nie osobiście. Nie musisz więc wybierać się na pocztę i stać w długiej kolejce, a klient, który jest zainteresowany zakupem obejrzy sobie dokładnie laptopa, dzięki czemu ryzyko reklamacji będzie znacznie mniejsze.

5. Pamiętaj o zdjęciach

Obraz znaczy więcej niż tysiąc słów. Nie znaczy to jednak oczywiście, że Twój tekst jest nieważny. Jeśli stworzysz go rzetelnie, a przy okazji dodasz do niego nieco humoru, to na pewno przekona on niezdecydowanych. Pamiętaj jednak o tym, że kupujemy oczami. Zrób dokładne zdjęcia swojego laptopa z każdej strony, pokaż na pulpicie parametry sprzętowe i aktualny system operacyjny. To przekona oglądających, by wybrać właśnie Twój komputer, a Ty będziesz mógł wydać zarobione pieniądze na nowy gadżet.

0
1

1 Komentarz

  1. Quest 25 września 2016 Reply

    Na początek to szukajcie darmowych i lokalnych ogłoszeń. Klient nie będzie szukał na drugim końcu Polski. Sprzedajemy.pl akurat znam te ogłoszenia, śmiało tam takie ogłoszenie można zamieścić. Nie ma sensu od razu płacić.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*