Gospodarka

 • Nawozy dolistne do zbóż – jakie powinny mieć składniki, aby były skuteczne?

  By Aleksander Serce on 13 marca 2019
  Pod względem angażowanej powierzchni uprawa zbóż w Polsce plasuje się na drugim miejscu wśród państw Unii Europejskiej. Specjaliści z zakresu rolnictwa upatrują przyczyn, stosunkowo niskich plonów z jednego hektara, w nie zawsze sprzyjających warunkach klimatyczno-pogodowych. Istotnym aspektem agrotechniki jest nawożenie dolistne, dzięki któremu wzrasta skuteczność uprawy.
 • Masz polisolokatę? Szukasz pomocy w zakresie Twojej polisolokaty?

  By Aleksandra Kostka on 31 lipca 2017
  Szukając dobrego sposobu na zainwestowanie swoich oszczędności trafiłeś na ofertę polisolokaty? A może Twój doradca finansowy namawia Cię, abyś połączył oszczędzanie z ubezpieczeniem na życie i nie jesteś pewien co zrobić? Polisolokaty to bardzo złożony temat, dlatego postaramy się pokrótce wytłumaczyć czym jest ten produkt i co zrobić, jeśli się na niego zdecydowało. Czym jest polisolokata? Główne problemy związane z […]
 • Jak wypełnić wniosek 500+?

  By Lucyna Majster on 2 stycznia 2017
  Świadczenie 500+ to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Ta forma pomocy dla rodzin z co najmniej dwójką dzieci, choć wzbudza wiele kontrowersji, jest jednym z najważniejszych elementów polityki prorodzinnej obecnego rządu. Aby otrzymać świadczenie należy wypełnić wniosek i złożyć go w odpowiednim terminie do urzędu. Chcesz wiedzieć jak to prawidłowo zrobić? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Program 500+. Dla kogo? Jakie dokumenty należy przygotować?

  By Lucyna Majster on 5 października 2016
  Rodzina 500+, to program zakładający wypłatę 500 złotych na drugie i kolejne dziecko co miesiąc bez konieczności spełnienia żadnych dodatkowych warunków to projekt. Ma on za zadanie pomóc poprawić sytuację polskich rodzin i przyczynić się do zwiększenia liczby urodzeń w Polsce. Na czym polega? Jak otrzymać świadczenie? Czy 500+ to sukces, czy największa porażka polskiego rządu? Na te i wiele […]
 • Jak znaleźć pracę?

  By Lucyna Majster on 5 października 2016
  To pytanie, które spędza sen z powiek każdego absolwenta uczelni wyższej i osoby długotrwale bezrobotnej. Praca – słowo tak znienawidzone i jednocześnie tak uwielbiane przez każdego człowieka. Dobrze płatna posada to przecież marzenie każdego z nas! Jak je spełnić? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Najważniejsze elementy firmowej strony internetowej

  By Marta on 25 listopada 2014
  Strona internetowa firmy jest jej niezaprzeczalną wizytówką, warto zadbać zatem o jej dobrą prezencję i ciekawą treść, które przyciągną potencjalnych klientów i sprawią, że zainteresują się oni prezentowaną ofertą, a ich wizyta na naszej witrynie potrwa trochę dłużej niż kilka sekund. Aby działać efektywnie i pozyskać w ten sposób nowych klientów, powinniśmy przeanalizować kilka ważnych punktów, o jakich należałoby pamiętać […]
 • Jaki jest koszt porady prawnej?

  By Marta on 6 sierpnia 2014
  Każdy z nas napotyka na swej drodze chwile, w których niezbędna jest profesjonalna porada prawna. Zastanawiamy się często, ile może ona kosztować. Nie każdy prawnik ma stronę internetową, nie każdy zamieszcza na niej informacje związane z ceną konkretnych usług, a na pytanie, jakie dokładnie są koszty danej pomocy, ciężko większości z nich jednoznacznie odpowiedzieć. Czy możliwy jest zatem jakiś sposób […]
 • Jak wygląda opieka socjalna w Norwegii?

  By Michał on 31 lipca 2014
  Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę zagranicą. Nasi rodacy udają się do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii a także do krajów skandynawskich – Szwecji i Norwegii. Ten ostatni kraj został uznany przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju za najlepszy do zamieszkania ze wszystkich państw świata. Powody? Bardzo przyjazna opieka socjalna, która zapewnia obywatelom państwa i jego rezydentom dobrą jakość życia.
 • Posadzki betonowe – etapy produkcji, usługi

  By Marta on 8 lipca 2014
  Posadzki betonowe nadają się znakomicie do wnętrz, w których panuje duże lub średnie natężenie ruchu, do zakładów produkcyjnych, wyróżniających się lekkim obciążeniem chemicznym, do wszelkich hali, magazynów oraz garaży, w których odpowiednia odporność podłogi na ścieranie stanowi istotny element wykończenia wnętrz.
 • Transport towaru tirem z Chin do Polski działa płynnie

  By Michał on 26 czerwca 2014
  Pełni obaw, niepewności i złości. Tacy rok temu byli właściciele i kierowcy firm transportowych w naszym kraju. Powodem była wiadomość o transkontynentalnej autostradzie z Chin do Wielkiej Brytanii, która ma omijać Polskę. Od zamieszania całą sprawą minął już rok, a firmy transportowe w dalszym ciągu bez problemu kursują na trasie Polska – Chiny.