Ile kosztują drukarki online? Za jakie funkcjonalności drukarki online warto dopłacić?

Obecnie zdecydowana większość firm, niezależnie od wielkości, musi posiadać kasę lub drukarkę fiskalną, czyli urządzenia, za pomocą którego możliwe jest rejestrowanie i wystawianie paragonów. Jakie jeszcze funkcje może ono posiadać? Czym jest i ile kosztuje drukarka fiskalna oraz co ją odróżnia od kasy?

Czym jest drukarka fiskalna online?

Jest to jedna z nowszych kategorii urządzeń fiskalnych, które od tych standardowych odróżniają się tym, że komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas, na bieżąco wysyłając wszystkie informacje o rejestrowanych transakcjach. Czyli to system wszystkim zarządza i nie musi tego robić przedsiębiorca. O obowiązku wdrożenia drukarek i kas fiskalnych online mówi nowelizacja ustawy i podatku VAT. W ten sposób wszyscy są zobowiązani do wymiany obecnie posiadanych urządzeń na te nowe – działające online.

Ile kosztuje drukarka online?

Pojęcia drukarka oraz kasa fiskalna często używane są zamiennie, ale tak naprawdę są to dwa odmienne urządzenia, z innymi zadaniami i funkcjami. To, co je odróżnia, jest także cena. Niestety w przypadku drukarek online jest ona wyższa, choć wiąże się to także z wieloma innymi korzyściami. Są bardziej funkcjonalne i o wiele łatwiejsze w obsłudze. Cena jednego takiego urządzenia to zazwyczaj koszt w granicach 2 tys. zł w górę, wiele jednak będzie zależało od producenta. Tania drukarka online jest do znalezienia w internecie (zobacz też na mojafiskalna.pl), wystarczy tylko trochę poszukać i co istotne, korzystać przy tym ze sprawdzonych miejsc i sklepów.

Terminal płatniczy

Jakie funkcje ma drukarka fiskalna online?

Jak zostało wspomniane, drukarki fiskalne online, są w stanie samodzielnie przesyłać informacje o rejestrowanych transakcjach, dzięki czemu nie trzeba się martwić o to, że konieczne jest informowanie odpowiednich instytucji. Istotną cechą tych urządzeń jest fakt, że są one zintegrowane z systemem sprzedażowym i muszą być podłączone do komputera, by móc prawidłowo działać.

Mimo wszystko nadal są bardzo funkcjonalne i uniwersalne, ponieważ oprócz wystawiania paragonów, dzięki nim możliwe jest także sprawdzenie stanu magazynów, wystawienie faktury VAT czy wdrożenie systemów rabatowych i promocyjnych z możliwością ich wydruku. O wiele prościej jest dzięki nim generować raporty sprzedażowe, a w ten sposób ma się pogląd na to, jak wyglądają efekty pracy.

Różnice między drukarką kasą online

W odróżnieniu od drukarek online kasy fiskalne mogą działać samodzielnie i nie potrzeba, by były one podłączone do jakiegokolwiek komputera. Są też tańsze, choć oczywiście i tutaj będzie to zależało od danego urządzenia. Poza tym nie mają tak szerokich możliwości, jak drukarki fiskalne online, które mogą tworzyć raporty czy monitorować sieć sprzedaży. Oczywiście wybór jednego lub drugiego urządzenia powinien być podyktowany potrzebami firmy, ponieważ nie wszędzie posiadanie drukarki będzie konieczne i nierzadko sama kasa fiskalna wystarczy.

Kiedy zdecydować się na drukarkę online?

Wybór drukarki online jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla firm i przedsiębiorstw, które chcą na bieżąco monitorować rozwój swojej działalności i zastanawiają się nad nowymi atrakcyjnymi funkcjonalnościami. Mogą być przydatne w wielu różnych branżach, dając więcej korzyści i możliwości.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*