Najtrudniejsze, pożądane specjalizacje IT, kogo poszukują najlepsze firmy informatyczne?

Branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, stale przybywa nowych, coraz bardziej pożądanych specjalizacji. A którymi z nich szczególnie warto się zainteresować? Jakich specjalistów poszukują najlepsze firmy informatyczne?

Jaką specjalizację IT wybrać?

Zanim zaczniesz się zastanawiać, która specjalizacja zagwarantuje ci najwyższe zarobki, pomyśl o tym, co tak naprawdę najbardziej lubisz robić? Tylko, jeśli połączysz pracę ze swoją pasją, będziesz w stanie pracować za niemałe pieniądze w najlepszych firmach informatycznych, w przeciwnym razie prędzej czy później się wypalisz…

Oferty pracy IT w takich renomowanych firmach jak IT Touch to wskazówka, nad jaką specjalizacją IT w szczególności warto pomyśleć. Java Developer, tester a może programista blockchain? Którą z nich wybrać i co warto wiedzieć o każdej z tych specjalizacji?

Java Developer, czyli kto?

Pewnie nieraz przeglądając oferty pracy w branży informatycznej, natrafiłeś na ogłoszenie dotyczące Java Developera, a kim on tak naprawdę jest? I czego wymaga się od takich specjalistów? Java to jeden z najbardziej cenionych ostatnio języków programowania, głównie ze względu na swoją wielofunkcyjność. Dobry Java Developer bez problemu napisze kod, który będzie działał na wielu systemach operacyjnych. Nie tylko tworzy oprogramowania, ale również dokumentację techniczną. Nieco prostsze zadania będzie wykonywać osoba na stanowisku Junior Java Developera.

Analityk Big Data

Specjalizacja uznawana za jedną z najtrudniejszych i najbardziej niezrozumiałych, prześmiewczo nazywana czymś z pogranicza informatyki i czarnej magii, czyli analityk Big Data. A na czym polega ta tajemnicza profesja? Jak wskazuje nazwa, taki analityk pracuje na bardzo dużych zbiorach danych, które tak naprawdę mogą dotyczyć wszystkiego. Dlatego też jego głównym zadaniem jest wydobycie sensu z tej dużej liczby chaotycznych informacji. Oczywiście cała analiza przebiega przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

programowanie

Programista blockchain

Warto wiedzieć, że blockchain nie dotyczy wyłącznie kryptowalut, z którymi się najczęściej (i słusznie) kojarzy. Ta technologia może być wykorzystywana również w branży finansowo-bankowej, w medycynie, a także w firmach zajmujących się ochroną prywatności. Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie, dlatego na rynku można zauważyć ogromny popyt na programistów blockchain. Jako główne wymagania stawiane kandydatom na to stanowisko wyróżnia się doświadczenie w Java, C++, JavaScript, Python oraz PHP, a także ogromną wiedzę z zakresu kryptografii czy szyfrowania.

IT Project Menager

Project Menager, czyli człowiek od wszystkiego, który czuwa nad realizacją całego projektu IT. Dzięki niemu zlecenia będą wykonane w sposób przemyślany, zgodnie z zaplanowanym budżetem i na czas. Oczywiście tacy menagerowie są również w innych branżach, ten pracujący w IT, jak łatwo się domyśleć, musi być w stanie w pełni porozumieć się z programistami.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*