Biznes

 • Czym są, jak korzystać z biletomatów? Gdzie można spotkać biletomaty?

  By Lilianna on 27 września 2019
  Biletomaty to coraz popularniejsze rozwiązania spotykane w transporcie publicznym i kolejowym. Dzięki nim można szybko kupić bilet, uniknąć kolejek, w dodatku są dostępne całodobowo. Korzystanie z takich urządzeń jest bardzo proste i poradzą sobie z nimi zarówno osoby młode, jak i seniorzy. Co warto wiedzieć o biletomatach, jak ich używać i gdzie można je spotkać? Czym są biletomaty? Biletomaty to […]
 • Czym jest prowizja kredytu, marża, oprocentowanie – wyjaśniamy z czego składa się kredyt

  By Aleksander Serce on 18 września 2019
  Całkowity koszt kredytu jest uzależniony od wielu czynników. Podstawowe elementy składowe kredytu to oprocentowanie, marża, prowizja i ubezpieczenie. Dlaczego warto zwracać na nie uwagę i jak wpływają na cenę zobowiązania? Elementy składowe kredytu Czym jest prowizja kredytu? Marża kredytu – co to jest? Dlaczego należy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu? Elementy składowe kredytu Najważniejszym kryterium, które decyduje o wyborze najkorzystniejszej […]
 • Adwokat czy radca prawny? Kiedy do adwokata a kiedy do radcy prawnego?

  By Aleksander Serce on 14 września 2019
  W zakresie obowiązków adwokata i radcy prawnego leży świadczenie pomocy prawnej. Często jednak nie wiemy czym kierować się w wyborze pełnomocnika i z jakimi uprawnieniami wiąże się każda z wymienionych profesji. Kiedy do adwokata, a kiedy do radcy prawnego? Adwokat czy radca prawny – kogo wybrać? Czym się kierować w wyborze pełnomocnika? Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata lub radcy […]
 • Smażalnik, linia do smażenia – opis, przeznaczenie

  By Aleksander Serce on 1 czerwca 2019
  Nowoczesne rozwiązania technologiczne przekładają się na ulepszone systemy i urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Jednym z takich mechanizmów jest specjalistyczna linia do smażenia. Na czym polega działanie smażalnika i jakie są jego zalety?
 • Fiskalizacja kasy

  By Lilianna on 5 kwietnia 2019
  Handel towarami, prowadząc własną działalność gospodarczą, obwarowany jest szeregiem wymogów sprawdzanych przez fiskusa. Osoby chcące prowadzić handel detaliczny albo i hurtowy, muszą bardzo dokładnie ewidencjować proces nie tylko zakupu, ale także sprzedaży. W tym celu ustawy i rozporządzenia wymagają przeprowadzania szeregu czynności materialnych i technicznych, aby sprostać wymaganiom ustawodawcy. Jest wiele technik ewidencjonowania procesu sprzedaży. Możemy wypełniać papierowe formularze, ale […]
 • Jak zarządzać wspólnotą mieszkaniową?

  By Lilianna on 28 marca 2019
  Decydując się na zakup mieszkania, nowi właściciele stają się częścią wspólnoty, która musi być w odpowiedni sposób zarządzana, by prawidłowo funkcjonowała. Do obowiązków zarządcy należy wiele czynności związanych z nieruchomościami, jest to m.in. obsługa prawna czy księgowa. Jak więc zarządzać wspólnotą mieszkaniową? Jakie usługi oferują firmy zajmujące się zarządzaniem wspólnotami?
 • Nawozy dolistne do zbóż – jakie powinny mieć składniki, aby były skuteczne?

  By Aleksander Serce on 13 marca 2019
  Pod względem angażowanej powierzchni uprawa zbóż w Polsce plasuje się na drugim miejscu wśród państw Unii Europejskiej. Specjaliści z zakresu rolnictwa upatrują przyczyn, stosunkowo niskich plonów z jednego hektara, w nie zawsze sprzyjających warunkach klimatyczno-pogodowych. Istotnym aspektem agrotechniki jest nawożenie dolistne, dzięki któremu wzrasta skuteczność uprawy.
 • Opłatomaty – czym są, jak działają?

  By Karina Malinowska on 12 marca 2019
  Opłatomaty zwiększają komfort klientów poprzez możliwość samodzielnego dokonywania opłat. Jak wiadomo, banki po zrobieniu opłaty pobierają jeszcze kilka złotych za dokonanie opłaty. Technologia i automatyzacja pozwalają na samodzielność przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Przeczytaj czym są opłatomaty i jak działają.
 • Wynajem długoterminowy samochodów – kiedy opłaca się wypożyczyć samochód na dłużej?

  By Małgorzata on 28 lutego 2019
  Najem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród przedsiębiorców. Jakie zalety za sobą niesie? I jakie są tego koszty? Sprawdzamy!
 • Pale fundamentowe, pozornie proste rozwiązania budowlane

  By Zbyszek Łukasz on 16 października 2018
  Jest wiele sposobów, by powstały solidne fundamenty. Jednym z nich jest zastosowanie pali fundamentowych. Jednak nie jest to taka prosta metoda, jak mogłoby się wydawać – przede wszystkim trzeba tutaj dobrać odpowiednią technologię.