Turystyka

 • Planujemy wycieczkę do Zakopanego: noclegi, podróż, atrakcje w Zakopanem

  By Małgorzata on 15 czerwca 2020
  Czy warto jechać do Zakopanego? Zdecydowanie tak! Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich górach, a my za chwilę cię o tym przekonamy. Zaplanuj razem z nami niezapomnianą wycieczkę. Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego? Co zobaczyć w Zakopanem? Gdzie szukać noclegów w Zakopanem? Zakopane – podróż autem, pociągiem, autobusem Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego? Zakopane jest jednym z najbardziej […]
 • Podróżowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu – jak zacząć?

  By Karol Mak on 24 lutego 2020
  Jeśli chciałbyś zacząć podróżować, zwiedzać odległe, nieznane dotąd miejsca, lecz nie wiesz jak zacząć, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Podpowiadamy, od czego zacząć swoją przygodę z podróżowaniem, skąd wziąć na nie pieniądze i o czym pamiętać w swoich wyprawach. Jak zacząć podróżować? Jak podróżować? Od czego zacząć i jak się odważyć na pierwszą daleką podróż? Wbrew pozorom, aby podróżować, […]
 • Mamo, czy wiesz jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla rodziny? Oto kilka wskazówek!

  By Joanna Lewandowska on 4 stycznia 2019
  Planowanie wyjazdu z maluchami to nie tylko ogromna przyjemność, ale też duże wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Jeśli wybierasz się za granicę, zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Dobrze dopasowana do potrzeb polisa zapewni możliwość skorzystania ze wsparcia w nieprzewidzianych sytuacjach oraz uniknięcia poniesienia wysokich kosztów związanych np. z transportem medycznym czy ratownictwem.
 • Pomysły na zimowy weekend

  By Joanna Lewandowska on 24 listopada 2017
  W przypadku zimowych weekendów, pomysłów na to, jak je spędzić jest naprawdę wiele. Zima to czas nart, łyżew, lepienia bałwanów i całego mnóstwa innych rozrywek, o które ciężko w innych porach roku. Jak jednak warto jest spędzić weekend zimą, co warto robić, gdzie pojechać i co mieć na uwadze, gdy planujemy jakąś aktywność?
 • Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?

  By Lilianna on 25 marca 2017
  Długa podróż samolotem to nie lada wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym, ale i fizycznym. Organizm nie lubi sytuacji, kiedy przez długi czas pozostaje w tej samej pozycji. Na długie loty narzekają szczególnie kobiety, którym krążenie, ale i cera, szybko dają o sobie znać. Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?
 • Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

  By Lilianna on 25 marca 2017
  Nowy Jork to miasto, do którego chce pojechać większość z nas. Nie ma chyba nikogo, kto nie potrafiłby wymienić kilku czołowych atrakcji, które widział w filmach. W Nowym Jorku stale jest co zwiedzać, nawet dla osób, które bywają tam często, a nawet tam mieszkają. Co warto zobaczyć w słynnym Big Apple?
 • Zimowe atrakcje połączone z wypoczynkiem i noclegiem – gdzie warto jechać?

  By Joanna Lewandowska on 21 grudnia 2016
  Zima to czas, w którym każdy z nas planuje wyjazdy. To doskonała okazja do tego, by zarówno pozwolić sobie na białe szaleństwo, jak i odpocząć w otoczeniu białego puchu, czy też wygrzać się i zrelaksować w nieco innym otoczeniu. Gdzie warto pojechać zimą? Akie miejsca odwiedzić?
 • Co obcokrajowcy myślą o Polsce?

  By Lucyna Majster on 5 października 2016
  Czy Polacy są otwarci na obcokrajowców? A może uważają się za władców świata? Polka to najlepszy materiał na żonę? To tylko niektóre stereotypy jakimi kierują się obcokrajowcy oceniając nas i nasz kraj. Co jeszcze o nas sądzą? Jak Polacy są postrzegani na świecie? Czy w oczach świata mamy więcej zalet, czy wad? Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Co warto zobaczyć w Polsce Południowej?

  By Joanna Lewandowska on 31 marca 2016
  Miejsc wartych zobaczenia w Polsce jest wiele. W tym wypadku skupimy się na tych, które znajdują się w południowej części kraju, a z pewnością jest co oglądać, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie można się udać. Każdy może znaleźć coś dla siebie, w zależności od tego, co chce się zobaczyć i w jaki sposób spędzić czas. Jakie miejsca warto mieć na uwadze […]
 • Co warto zobaczyć na Śląsku?

  By Joanna Lewandowska on 31 marca 2016
  Śląsk wielu kojarzy się tylko z kopalniami i górnikami, ale należy pamiętać, że region ten ma znacznie więcej do zaoferowania, niż wielu mogłoby się wydawać. Wyruszając w podróż po województwie śląskim warto wiedzieć, które miejsca trzeba koniecznie zobaczyć i jakie atrakcje może w sobie kryć.