Turystyka

 • Mamo, czy wiesz jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla rodziny? Oto kilka wskazówek!

  By Joanna Lewandowska on 4 stycznia 2019
  Planowanie wyjazdu z maluchami to nie tylko ogromna przyjemność, ale też duże wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Jeśli wybierasz się za granicę, zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Dobrze dopasowana do potrzeb polisa zapewni możliwość skorzystania ze wsparcia w nieprzewidzianych sytuacjach oraz uniknięcia poniesienia wysokich kosztów związanych np. z transportem medycznym czy ratownictwem.
 • Pomysły na zimowy weekend

  By Joanna Lewandowska on 24 listopada 2017
  W przypadku zimowych weekendów, pomysłów na to, jak je spędzić jest naprawdę wiele. Zima to czas nart, łyżew, lepienia bałwanów i całego mnóstwa innych rozrywek, o które ciężko w innych porach roku. Jak jednak warto jest spędzić weekend zimą, co warto robić, gdzie pojechać i co mieć na uwadze, gdy planujemy jakąś aktywność?
 • Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?

  By Lilianna on 25 marca 2017
  Długa podróż samolotem to nie lada wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym, ale i fizycznym. Organizm nie lubi sytuacji, kiedy przez długi czas pozostaje w tej samej pozycji. Na długie loty narzekają szczególnie kobiety, którym krążenie, ale i cera, szybko dają o sobie znać. Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?
 • Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

  By Lilianna on 25 marca 2017
  Nowy Jork to miasto, do którego chce pojechać większość z nas. Nie ma chyba nikogo, kto nie potrafiłby wymienić kilku czołowych atrakcji, które widział w filmach. W Nowym Jorku stale jest co zwiedzać, nawet dla osób, które bywają tam często, a nawet tam mieszkają. Co warto zobaczyć w słynnym Big Apple?
 • Zimowe atrakcje połączone z wypoczynkiem i noclegiem – gdzie warto jechać?

  By Joanna Lewandowska on 21 grudnia 2016
  Zima to czas, w którym każdy z nas planuje wyjazdy. To doskonała okazja do tego, by zarówno pozwolić sobie na białe szaleństwo, jak i odpocząć w otoczeniu białego puchu, czy też wygrzać się i zrelaksować w nieco innym otoczeniu. Gdzie warto pojechać zimą? Akie miejsca odwiedzić?
 • Co obcokrajowcy myślą o Polsce?

  By Lucyna Majster on 5 października 2016
  Czy Polacy są otwarci na obcokrajowców? A może uważają się za władców świata? Polka to najlepszy materiał na żonę? To tylko niektóre stereotypy jakimi kierują się obcokrajowcy oceniając nas i nasz kraj. Co jeszcze o nas sądzą? Jak Polacy są postrzegani na świecie? Czy w oczach świata mamy więcej zalet, czy wad? Chcesz się tego dowiedzieć? Przeczytaj nasz artykuł!
 • Co warto zobaczyć w Polsce Południowej?

  By Joanna Lewandowska on 31 marca 2016
  Miejsc wartych zobaczenia w Polsce jest wiele. W tym wypadku skupimy się na tych, które znajdują się w południowej części kraju, a z pewnością jest co oglądać, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie można się udać. Każdy może znaleźć coś dla siebie, w zależności od tego, co chce się zobaczyć i w jaki sposób spędzić czas. Jakie miejsca warto mieć na uwadze […]
 • Co warto zobaczyć na Śląsku?

  By Joanna Lewandowska on 31 marca 2016
  Śląsk wielu kojarzy się tylko z kopalniami i górnikami, ale należy pamiętać, że region ten ma znacznie więcej do zaoferowania, niż wielu mogłoby się wydawać. Wyruszając w podróż po województwie śląskim warto wiedzieć, które miejsca trzeba koniecznie zobaczyć i jakie atrakcje może w sobie kryć.
 • Jak spędzić Święta i Sylwestra w Zakopanem?

  By Basia Konieczna on 17 lipca 2015
  Zakopane to miejsce niezwykle magiczne. Któż z nas nie marzył nigdy o wspaniałych rodzinnych świętach i Sylwestrze w gronie przyjaciół w otoczeniu gór, skrzącego się śniegu i gryzącego w policzki mrozu? Zazwyczaj była tak, że kiedy decydujemy się na rezerw owację apartamentu na tą właśnie okazję, często okazuje się, że nie ma już wolnych miejsc. Jak zaplanować pobyt w górach?
 • 15 najciekawszych faktów o Chorwacji, o których prawdopodobnie nie słyszeliście

  By Ewelina on 18 czerwca 2015
  Dla tych, którzy swój tegoroczny urlop postanowili spędzić w Chorwacji, przygotowaliśmy zestawienie 15 mało znanych ciekawostek dotyczących tego urokliwego kraju. Nie będą to żadne suche, historyczne fakty, raczej interesujące i łatwe to zapamiętania informację którymi możecie podzielić się ze znajomymi w trakcie urlopu. Kto wie, może zachęci to Was do pogłębienia swojej wiedzy o kulturze i historii tego kraju?