Podróżowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu – jak zacząć?

Jeśli chciałbyś zacząć podróżować, zwiedzać odległe, nieznane dotąd miejsca, lecz nie wiesz jak zacząć, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Podpowiadamy, od czego zacząć swoją przygodę z podróżowaniem, skąd wziąć na nie pieniądze i o czym pamiętać w swoich wyprawach.

Jak zacząć podróżować?

Jak podróżować? Od czego zacząć i jak się odważyć na pierwszą daleką podróż? Wbrew pozorom, aby podróżować, wcale nie potrzebujesz ogromnego budżetu, tylko chęci poznawania świata i odrobiny odwagi. Dzięki tanim biletom lotniczym możesz podróżować za grosze, ale o tym więcej opowiemy w dalszej części artykułu. A skąd brać inspiracje na swoje wycieczki i gdzie wybrać się na pierwszą daleką wyprawę? O podróżach czytaj w internecie, np. na teleexpress.pl, gdzie znajdziesz najciekawsze miejsca, hotele i restauracje.

Swoją przygodę z podróżowaniem rozpocznij małymi kroczkami. Zamiast chodzić w sobotę po sklepach, odwiedź okoliczne miejscowości, w których jeszcze nie byłeś. Inspiracje na to, gdzie wybrać się na weekend znajdziesz w sieci, ale możesz po prostu spakować plecak, udać się na dworzec i kupić bilet na najbliższy pociąg, bez względu na to, do jakiej miejscowości będzie on jechał. Uwierz, że jeśli pokochasz podróżowanie, w każdym miejscu znajdziesz coś interesującego!

Podróże z dzieckiem

Podróże to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. W końcu kształtują one nie tylko charakter, ale także poszerzają wiedzę maluchów. Ponadto spędzając z dzieckiem wakacje w górach, możesz łatwo zaszczepić w nim miłość do przyrody, a przy okazji zadbać o jego aktywność fizyczną.

Podróże z dzieckiem

A jak zmotywować dziecko do podróżowania? Najskuteczniejszym sposobem będzie wprowadzenie do wspólnych wycieczek elementu grywalizacji, polegającego na zdobywaniu poszczególnych punktów (miejsc). W tym celu możesz kupić swojemu dziecku mapę zdrapkę lub zwykłą mapę ścienną, na której będzie zaznaczać odwiedzone miasta lub państwa. Dobrym pomysłem są również wszelkie odznaki i książeczki turystyczne, w których dziecko będzie zbierać pieczątki i punkty za zdobyte szlaki. Przykładem może być książeczka GOT PTTK.

Tanie bilety lotnicze i autobusowe

Jeśli nadal nie znalazłeś motywacji do podróży, to może zachęcą cię tanie bilety lotnicze i autobusowe. Gdzie ich szukać? Tanie loty znajdziesz głównie na stronach niskobudżetowych przewoźników, takich jak Ryanair, Wizz Air czy PLL LOT. Aby szybciej znaleźć bilety na samolot, możesz również skorzystać z popularnych wyszukiwarek tanich lotów. Pamiętaj, aby rezerwować je 2-3 miesiące przed planowaną podróżą, wtedy możesz trafić na najlepsze cenowe okazje. Opłaca się również rezerwować bilety podczas noworocznych wyprzedaży. To najlepszy czas, aby zarezerwować niedrogie wakacje za granicą.

Natomiast jeśli zamierzasz podróżować tylko po Polsce, zamiast jechać samochodem, możesz wybrać dużo tańszą opcję, czyli autokar. Tanie bilety autobusowe kupisz głównie u takich przewoźników jak FlixBus czy Leo Express.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*