Planujemy wycieczkę do Zakopanego: noclegi, podróż, atrakcje w Zakopanem

Czy warto jechać do Zakopanego? Zdecydowanie tak! Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich górach, a my za chwilę cię o tym przekonamy. Zaplanuj razem z nami niezapomnianą wycieczkę.

Kiedy najlepiej jechać do Zakopanego?

Zakopane jest jednym z najbardziej obleganych, górskich miasteczek w Polsce. Jego niepowtarzalny urok, a także mnogość tras wokoło sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przed rodziny czy amatorów górskich wędrówek.

To sprawia, że Zakopane bywają także bardzo zatłoczone, a to nie sprzyja odpoczynkowi. Kiedy więc najlepiej tu przyjechać? Na pewno poza sezonem. Masz wtedy dwie możliwości: albo jechać do Zakopanego jesienią, po zakończeniu sezonu letniego, a przed rozpoczęciem zimowego lub wiosną – gdy sezon zimowy się zakończył, a letni jeszcze nie został otwarty.

A co w sytuacji, gdy myślisz o jedno-, dwudniowej wycieczce? Wtedy unikaj weekendów oraz przerw świątecznych, wybierz się tam w tygodniu, najlepiej w dni robocze.

Co zobaczyć w Zakopanem?

Po tym niezbyt optymistycznym wstępie chcielibyśmy przekonać cię do tego, że faktycznie warto wybrać się do Zakopanego i nie bez powodu to miejsce jest tak popularne. Co zobaczyć w Zakopanem dowiesz się na www.blogstyle.pl, tam znajdziesz sporo pomysłów na zimowe atrakcje. Jest m.in. o skuterach śnieżnych, trasach narciarskich, a także o wycieczkach pieszych trasami turystycznymi, w niewysokich górach.

Przez cały rok chętnie odwiedzane są Krupówki, czyli najbardziej reprezentacyjna i jednocześnie rozrywkowa ulica Zakopanego. Amatorom dobrej kuchni z pewnością spodoba się Muzeum Oscypka, natomiast tym, którzy chcą aktywnie spędzić czas w Zakopanem, polecamy wycieczkę nad Morskie Oko, na szczyt Giewontu czy na Kasprowy Wierch. W każdym z tych przypadków znajdziesz trasy o różnym stopniu trudności, które możesz dopasować do swoich potrzeb.

Ciekawą atrakcją dla najmłodszych i nie tylko jest także Myszogród, czyli mysi park rozrywki.

Domake w Zakopanem

Gdzie szukać noclegów w Zakopanem?

Noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, aczkolwiek można też trafić na ciekawe okazje. Gdzie ich szukać? Przede wszystkim w serwisie Booking.com oraz Airbnb.com. W pierwszym z nich znajdziesz zarówno oferty hoteli, domków, jak i pensjonatów, a wybór i zróżnicowanie cenowe jest bardzo szerokie.

Airbnb.com to serwis z noclegami od prywatnych wynajmujących, którzy oferują najczęściej możliwość wynajmu całego mieszkania lub domu. W ten sposób można trafić na wiele klimatycznych ofert.

Oprócz tego możesz szukać w lokalnych serwisach ogłoszeniowych, gdzie zwykle są najkorzystniejsze cenowo noclegi. Aczkolwiek musisz uważać, ponieważ może okazać się, że trafisz na oszustów i o zwrot kosztów nie będzie tak łatwo, jak w przypadku serwisu Booking.com czy Airbnb.com.

Zakopane – podróż autem, pociągiem, autobusem

A czym podróżować do Zakopanego? Teoretycznie odpowiedź na to pytanie jest prosta – samochodem. To duża wygoda i łatwość w przemieszczeniu się już na miejscu. Choć… niekoniecznie. Zarówno droga do Zakopanego, jak i samo miasto, jest zatłoczona, zakorkowana. Dlatego, jeśli wybierasz się tam w sezonie, rekomendujemy podróż pociągiem lub autobusem.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*