Pomysły na zimowy weekend

W przypadku zimowych weekendów, pomysłów na to, jak je spędzić jest naprawdę wiele. Zima to czas nart, łyżew, lepienia bałwanów i całego mnóstwa innych rozrywek, o które ciężko w innych porach roku. Jak jednak warto jest spędzić weekend zimą, co warto robić, gdzie pojechać i co mieć na uwadze, gdy planujemy jakąś aktywność?

Jak spędzić zimowy weekend w mieście?

Jak najbardziej taki pomysł jest tu na miejscu i wcale nie chodzi o siedzenie w domu. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, w naszym mieście może być dostępnych bardzo wiele rozrywek – lodowiska, specjalnie przygotowane trasy narciarskie, kuligi, imprezy zimowe różnego rodzaju, targi świąteczne. Wybór może być naprawdę duży i warto jest z tej opcji skorzystać. Trzeba oczywiście najpierw zorientować się w tym, jak to wygląda w danym mieście i jakie opcje są dostępne, a potem po prostu wyjść z domu i aktywnie w tym uczestniczyć.

Wyjazd góry i aktywny wypoczynek

Jeżeli chcemy czegoś więcej, albo nasze miasto nie ma możliwości zorganizowania takich imprez, warto pomyśleć o wypadzie w góry. W Polsce mamy naprawdę wiele miejscowości górskich dających możliwość aktywnego wypoczynku na trasach zjazdowych, lodowiskach czy dają wiele innych opcji rozrywki na świeżym powietrzu jak kulig czy przejażdżka psim zaprzęgiem. Dodatkowo góry to doskonałe miejsce, gdzie można cieszyć się wspaniałymi widokami i to niezależnie od pory roku, a zima daje doskonałą możliwość podziwiania zaśnieżonych szczytów.

Leniwy zimowy weekend w spa

Miejscowości górskie, ale ie tylko, bo wiele innych miast każe dysponuje podobnymi ofertami, daje możliwość leniwego odpoczynku w luksusowym spa. Jeżeli bardziej niż jazda na nartach interesuje nas leżenie i odpoczywanie mające niewiele wspólnego z aktywnością fizyczną jest to jak najbardziej dobry pomysł. Jeżeli do tego dodać jeszcze wspaniałe widoki na góry i pełen wachlarz zabiegów zdrowotnych i upiększających, otrzymuje się naprawdę doskonały weekendowy czas, zarówno do spędzenia w samotności, a parze z ukochaną połówką, jak również i całą rodziną.

Leżaki na zboczu górskim

Zimowy weekend za granicą

Wiele biur podróży oferuje zimowe wyjazdy weekendowe za granicę. Są to wypady zarówno w popularne miejscowości słynące ze sportów zimowych i wypoczynku, jak również do miejsc mających niewiele wspólnego z zimą. Jeżeli chce się uciec przed mrozem, zawsze można wyjechać do kraju, gdzie temperatury są znacznie wyższe, nawet jeżeli miałby to być tylko wypad na weekend. Za granicą można też znaleźć wiele wspaniałych miejsc do leniwego odpoczynku, centra spa i słynne kurorty mają bardzo szeroki wachlarz możliwości i opcji rozrywek do wykorzystania.

Weekend zimą spędzony w domu

Jeżeli z kolei naprawdę nie mamy planów na spędzenie tego czasu, albo nawet ochoty na to, zawsze można spędzić weekendy w domu. I wcale nie muszą być one nudne! Czytanie książek, oglądanie filmów, gry planszowe, weekendowe przesiadywanie ze znajomymi czy po prostu leniwy odpoczynek to także jakaś opcja. Nie jest ona wcale ani lepsza, ani gorsza od pozostałych pomysłów – liczy się przede wszystkim to, by spędzony przez nas weekend, w taki czy inny sposób był czasem spędzonym ciekawie i satysfakcjonująco.

2 komentarze

  1. Author
    ciepłolubna 30 listopada 2017 Reply

    Wyjazd w góry to zawsze dobry pomysł, ale powiem szczerze, że ja najlepiej czuje się siedząc w domu i mogąc podziwiać zimę przez okno 😀

  2. Author
    murana 20 grudnia 2017 Reply

    Usiąść w fotelu, przykryć się kocem, napić się gorącego kakao i czytać dobrą książkę. Do ideału nie ma wcale daleko. Ale zima to też szaleństwo! Zjeżdżanie na nartach i mnóstwo śniegu! Oby w tym roku go nie zabrakło.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*