2 proste pomysły na świąteczne choinki ręcznie robione

Choinka to dla wielu z nas nieodłączny symbol Bożego Narodzenia. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy naturalne, duże drzewko nie zmieści nam się w mieszkaniu, albo gdy ekologiczny głos sumienia podpowie nam, iż miejsce choinki jest w lesie? Można wykonać choinkę samodzielnie!

Jakie dekoracje wykonać na święta?

Istnieje mnóstwo pomysłów na ręcznie robione drzewka bożonarodzeniowe. Można do ich stworzenia wykorzystać artykuły spożywcze, przedmioty codziennego użytku, materiały plastyczne, dary natury… Najczęściej jednak o drzewku przypominamy sobie tuż przed świętami, kiedy wśród ostatnich, gorączkowych zakupów, pieczenia świątecznych pierniczków i robienia porządków, trudno nam wygospodarować czas na skomplikowane prace plastyczne.

Dla spóźnialskich mamy dwie propozycje na szybkie i proste w wykonaniu choinki ręcznie robione, które wyglądają bardzo oryginalnie. Oczywiście można takie gotowe ozdoby kupić, przepiękne choinki ręcznie robione dostępne są na sprzedajemy.pl, albo w sklepach z produktami hand made. Ja jednak gorąco zachęcam Was, abyście sami wykonali choć jedną ozdobę, a która doda Waszemu domowi świątecznego charakteru.

Jak zrobić choinkę z papieru?

Potrzebne materiały:
– dwa arkusze kolorowego papieru do scrapbookingu o gramaturze ok. 190g
– nożyczki
– linijka i ołówek
– tekturowa rolka po ręcznikach papierowych
– gruba igła i mocna nitka (albo np. kordonek).

Z dwóch kolorowych papierów  w kontrastowych kolorach wycinamy paski. Z jednego arkusza mają to być 3 paski o długości 30 cm każdy i szerokości: 8cm, 6cm i 4cm. Z drugiego arkusza wycinamy 3 paski o długości 30cm i szerokości: 7cm, 5cm i 3 cm.

ręcznie robiona choinka z papieru przygotowanie

Teraz z każdego paska składamy harmonijkę, zaginając pasek raz do wewnątrz, raz na zewnątrz. Staramy się tworzyć zagięcia w równej odległości, wtedy nasze drzewko najlepiej będzie się prezentować.

choinka recxnie robiona z papieru zwijanie papieru

choinka ręcznie robiona przygotowanie harmonijki

recznie robiona choinka z papieru gotowa harmonijka

Następnie paski stawiamy pionowo, składamy w coś na kształt gwiazdki i zszywamy nitką brzegi, jak pokazano na poniższym zdjęciu:

choinka ręcznie robiona łączenie boków

Postępujemy tak z każdym jednym paskiem.

choinka ręcznie robiona gotowe elementy

Następnie każdą „gwiazdkę” nakładamy na tekturową rolkę, zaczynając od najszerszego paska papieru, a kończąc na najwęższym. Przesuwamy co drugi pasek w ten sposób, aby harmonijki z poszczególnych pasków nie były ułożone w linii prostej.

choinka ręcznie robiona gotowa

choinki ręcznie robione gotowa choinka szyszka z lotu ptaka

Gotowe! Taka choinka nie ujmuje może wybitnym artyzmem, ale jest tania w wykonaniu, kolorowa i – co najważniejsze – można ją przygotować razem z dzieckiem!

Choinki z szyszek – jak zrobić?

A co jeśli naprawdę brakuje nam miejsca na choinkę? Zróbmy taką w wersji miniaturowej! Do jej wykonania potrzebna nam jest duża, rozłożysta szyszka, foremka do ciastek w świątecznym kształcie (najlepiej sprawdzi się gwiazdka), wybrane ozdoby (świetnie sprawdzają się pomponiki odcięte z taśmy pasmanteryjnej) oraz brokat w kleju w wybranym kolorze.

choinki ręcznie robione choinki z szyszek

Szyszkę stawiamy na podstawce, za którą posłuży nam foremka do ciastek. Pomponiki odcinamy z taśmy i wtykamy w puste przestrzenie szyszki – będą imitować bombki. Na koniec każdą bombkę dekorujemy brokatem w kleju. Wykonanie takich mini choinek ręcznie robionych zajmuje dosłownie 5 minut, a sprawimy mnóstwo radości np. współpracownikom, czy współlokatorom, albo dzieciakom, które teraz mogą mieć własną choinkę w swoim pokoju!

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*