Jaki kolor ścian do przedpokoju. Poznaj kilka ciekawych wskazówek

W tej kwestii wielu ludzi popełnia duży błąd wybierając ciemny kolor ścian. Co prawda przedpokój to miejsce z którego rzadko korzystamy ale nie oznacza to, że przebywającym w nim musimy się czuć jak w piwnicy, szczególnie jeśli mamy mały przedpokój. Dowiedz się jakich błędów nie popełniać przy zakupie farby do tej części domu.

Jak pomalować przedpokój?

Najlepiej jest pomalować go w jasnych odcieniach ponieważ takie odbijają światło i sprawiają, że wydaje się on większy. Najlepiej pasują odcienie żółtego, pomarańczowego lub beżowego. Oprócz nich dobrze prezentują się również błękity, jasne odcienie zieleni czy standardowy biały.

Są świetnym rozwiązaniem szczególnie dla małych, podłużnych przedpokoi, dzięki którym pomieszczenie nabierze optycznie rozmiarów i lekkości – na homebook.pl znajduje się wiele pomysłów na kolor do przedpokoju. Warto zatem skorzystać ze sprawdzonych porad i inspiracji.

Jakie aranżacje przedpokoju?

Jeśli jednak ktoś nie lubi jasnych, banalnych odcieni może zaszaleć tworząc ciekawe kompozycje. Można sięgnąć po nasycony jasny fiolet, intensywny zielony i zestawić z ciekawymi akcentami. Możemy jedną ścianę pomalować w wybranym kolorze, a przeciwległą w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu. Można wykorzystać również tapetę, która nie musi pokrywać całej powierzchni przedpokoju, a jedynie wybrany fragment na ścianie.

Przedpokój wysoki można optycznie obniżyć stosując ciemniejsze kolory na suficie, np. jeśli malujemy ściany przedpokoju na jasny fiolet to sufit pokrywamy głębokim fioletem. Można również podkreślić drzwi malując framugi na kontrastujący kolor, dzięki czemu uzyskamy optyczne poszerzenie holu.

Wnęka w przedpokoju – co z nią zrobić?

Ewentualną wnękę w przedpokoju, która zazwyczaj przeszkadza można w ciekawy sposób urozmaicić. Aby ją wyeksponować możemy ją pomalować ciemniejszym kolorem i umieścić na niej lustro lub powiesić obrazki lub zdjęcia. W przypadku za szerokich przedpokoi możemy je zwęzić stosując intensywne kolory.

Wybierając kolor do przedpokoju musimy przede wszystkim pamiętać o tym, jaki chcemy aby w nim panował styl. Musimy też pamiętać o tym, jakie konsekwencje niosą za sobą konkretne odcienie. Wybór musi być przemyślany.

oswietlenie holu

Przedpokój – jak oświetlić?

Dużą rolę odgrywa także właściwe oświetlenie. Ciekawa aranżacja może stworzyć naprawdę fajny efekt. Oprócz standardowego oświetlenia można zastosować lampki typu LED czy halogeny. Nadają tej części mieszkania charakteru i atrakcyjności.

Jednak ciekawe oświetlenie musi iść w zgodnej parze z dobrze dobranym kolorem. Przy bardzo ciemnych kolorach przedpokoju, w których nie znajdziemy żadnych rozświetlających elementów, jakiekolwiek oświetlenie będzie się bardzo źle komponować. Zastosowanie dodatkowego światła jest wskazane w przypadku małych przedpokoi gdyż w takim zestawieniu podwójnie powiększą optycznie jego powierzchnię.

Jak ożywić przedpokój?

Przed wprowadzeniem określonej aranżacji należy pamiętać, że kolor przedpokoju musi współgrać z pozostałymi częściami domu lub mieszkania. Szczególnie jeśli przedpokój jest widoczny z innych pokoi. Nie bądźmy banalni, nie bójmy się nowoczesnych rozwiązań, nie wybierajmy nudnych, przereklamowanych trików. Postarajmy się ożywić tą części domu.

Nie bójmy się użyć tapety z ciekawym wzorem, kamiennych elementów dekoracyjnych czy żywych kolorów. Całość dopieśćmy szczegółami typu lustro, obrazki, zdjęcia w ramkach czy kwiaty w dużych wazonach. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych preferencji ale jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa to dajmy się mu porwać.

2
1

1 Komentarz

  1. nname 25 września 2016 Reply

    To jest piękne, mam na myśli ostatnie zdjęcie. Przejrzałem homebooka, tam ludzie mają pomysły na mieszkanie. Kto nie widział niech poświęci kilka minut, warto skorzystać z cudzych pomysłów 🙂

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*