Mamo, czy wiesz jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla rodziny? Oto kilka wskazówek!

Planowanie wyjazdu z maluchami to nie tylko ogromna przyjemność, ale też duże wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Jeśli wybierasz się za granicę, zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Dobrze dopasowana do potrzeb polisa zapewni możliwość skorzystania ze wsparcia w nieprzewidzianych sytuacjach oraz uniknięcia poniesienia wysokich kosztów związanych np. z transportem medycznym czy ratownictwem.

Zabezpiecz się na wypadek zmiany planów

Dobry plan i wzorowa organizacja czasu są niezwykle ważne na każdym wyjeździe, ale na wyjeździe z małymi dziećmi stają się kluczowe. Dlatego tak bardzo denerwujące są takie wydarzenia jak opóźnienie czy odwołanie lotu. Konieczność zorganizowania noclegu czy zmiany planów wiązać się mogą zarówno z dyskomfortem i zaniepokojeniem najmłodszych członków rodziny, jak też z poniesieniem dodatkowych, niekiedy dość wysokich kosztów.

Dlatego warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia, które w takich sytuacjach zapewni nam zwrot dodatkowych kosztów, a czasem również zagwarantuje wsparcie przy znalezieniu np. odpowiedniego noclegu (więcej dowiesz się tu: https://kioskpolis.pl/co-warto-wiedziec-o-ubezpieczeniu-od-odwolanego-lotu/). Możesz też rozważyć wykupienie ubezpieczenia na wypadek, gdyby z jakiś względów konieczne było wcześniejsze przerwanie podróży (np. ze względu na śmierć członka rodziny, włamanie do domu itp.).

Mama i córka planujące podróż

Zakres kosztów leczenia: im szerszy, tym lepiej

Każda matka chce zapewnić swoim dzieciom dostęp do jak najlepszej opieki lekarskiej — ich zdrowie i bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze. Nie musisz z tego rezygnować podczas wyjazdu za granicę. Jedną z kluczowych części polisy turystycznej jest tzw. ubezpieczenie kosztów leczenia. Sprawdź dokładnie, co się w nim znajduje, ponieważ zakres może być bardzo zróżnicowany. Podstawowe wersje obejmować będą jedynie podstawową opiekę medyczną i proste zabiegi (w krajach europejskich tego typu usługi zagwarantuje karta EKUZ). Jeśli pozwala na to domowy budżet, lepiej zdecydować się na wersję obejmującą również transport medyczny oraz ratownictwo, czy też bardziej zaawansowane operacje i konsultacje u specjalistów.

Niektóre pakiety obejmują usługi typu Assistance, które sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy wyjeżdżasz z dziećmi sama. Jeśli np. trafisz do szpitala, ubezpieczyciel zapewni opiekę, nocleg i wyżywienie dla Twoich pociech, pomoże też sprowadzić na miejsce inną osobę dorosłą.

Szczęsliwa rodzina

NNW i OC: jakie opcje dodatkowe możesz wybrać?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, możesz zdecydować się też na NNW i OC. NNW oznacza ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W przypadku śmierci ubezpieczonego lub powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaca stosowne ubezpieczenie rodzinie ubezpieczonego lub jemu samemu. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jesteś osobą w dużej mierze samodzielnie utrzymującą dzieci — to ogromne wsparcie, jeżeli np. z powodu wypadku utracisz zdolność do pracy.

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, chroni Cię przed wypłatą odszkodowania, jeśli z Twojej winy szkodę poniesie osoba trzecia. Ubezpieczenie może objąć też szkody wyrządzone przez Twoje dzieci.

Dzieci z walizkami na wakacjach

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*