Pielęgnacja i farbowanie siwych włosów

Ważne jest, aby dbać o swoje włosy na każdym etapie życia. Kiedy na głowie pojawia się siwizna, wiele osób próbuje ją ukryć i poddaje się koloryzacji. Jednak czy każdy wie, jak w tym momencie skutecznie zadbać o swoje włosy?

Pielęgnowanie i farbowanie siwych włosów

Siwe włosy są bardzo delikatne. Nie mają już takiego blasku jak dawniej, często są też sztywne, twarde i suche, a co za tym idzie – mogą się łamać czy wypadać. Pokrycie siwych włosów jest więc utrudnionym zabiegiem. Warto je zatem podcinać co 6-8 tygodni, bo szczególnie na końcach widoczne są efekty przesuszenia. Istotnym elementem pielęgnacji jest także masaż głowy, który pobudzi cebulki włosów. Dzięki temu można zahamować proces nasilonego wypadania włosów. Siwe włosy powinno się myć codziennie albo co drugi dzień, łagodnym szamponem, a dodatkowo nakładać na nie odżywki i maski.

Na rynku znajdziemy wiele produktów, które pozwolą nam nawilżyć siwe włosy i je zregenerować. Są to m.in. maseczka do włosów suchych i zniszczonych Biovax L’biotica, odżywka przeciw wypadaniu włosów Biotebal, jak również maska do włosów Elseve Arginine Resist x3 od L’Oréal Paris, wzmacniająca osłabione i wypadające włosy.

Domowe sposoby

Istnieją również domowe sposoby, które pomagają nawilżyć i odżywić suche włosy, takie jak np. płukanka z rumianku, płukanka z łupin cebuli, napar z szałwii, maseczka z miodu, z aloesu czy natłuszczanie włosów oliwą z oliwek (jeśli są bardzo suche i zniszczone). Możemy zdecydować się na jedną z wielu możliwości pokrycia naszych siwych włosów odpowiednią maseczką czy odżywką, co sprawi, że nie będą one wyglądać na cienkie i zniszczone.

Jeśli natomiast chodzi o koloryzację i pokrycie siwych włosów, zazwyczaj decydują się na nie brunetki i szatynki, ponieważ siwe włosy są u nich bardziej widoczne niż u blondynek. Jeśli chcemy zrobić to samemu w domu, możemy kupić farbę, która umożliwi pokrycie siwych włosów czy też odrostów (nie sprawdzą się tutaj płukanki, szamponetki ani inne nietrwałe i zmywające się produkty). Wiadomo, że kolor, który sobie wybierzemy, na naszych siwych włosach wyjdzie jaśniejszy, dlatego dobieraj ciemniejszy odcień niż ten, który chcesz uzyskać.

Pielęgnacja i farbowanie siwych włosów

Możemy również udać się do fryzjera, który doradzi, jaką formę koloryzacji i jaki kolor wybrać, aby wszystko wyszło tak, jak sobie założymy. Pokrycie siwych włosów nie jest łatwe, dlatego każda pomoc i opinia będą w tym wypadku przydatne, podobnie jak sam profesjonalny zabieg koloryzacji.

Wybór należy do ciebie – czy chcesz postawić na naturalny wygląd i pozostawić swoje siwe włosy takimi, jakie są, czy może wybierzesz pokrycie siwych włosów (https://nowosci.lorealparis.pl/niccieniepowstrzyma/), o którym zawsze marzyłaś. Tym samym warto się zastanowić, czy nie powierzyć swoich włosów profesjonaliście, który na pewno wybierze efektywne i najtrwalsze pokrycie siwych włosów. Najważniejsze jednak jest to, aby nie zapominać o właściwej pielęgnacji, czyli o nawilżaniu włosów, stosowaniu różnych maseczek, które będą je wzmacniać i dzięki temu nie będą tak łatwo wypadały.

Materiał zewnętrzny

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*