Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?

Długa podróż samolotem to nie lada wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym, ale i fizycznym. Organizm nie lubi sytuacji, kiedy przez długi czas pozostaje w tej samej pozycji. Na długie loty narzekają szczególnie kobiety, którym krążenie, ale i cera, szybko dają o sobie znać. Jak przygotować się do długiej podróży samolotem?

Wygodne ubranie do samolotu

To podstawowa zasada podczas długiego lotu. Najlepiej sprawdzają się dresy i w ogóle luźne ubrania. Warto też sprawdzić, jaka pogoda panuje w kraju do którego lecimy. Do tego również możemy dostosować swój ubiór. Trzeba też pamiętać, że w samolocie działa klimatyzacja i może być nam zwyczajnie zimno. W niektórych liniach lotniczych rozdawane są koce, ale lepiej wziąć ze sobą ciepłą bluzę lub szal, którym będzie można się okryć podczas długich godzin podróży.

Widok na samolot

Podróż bez zbędnego makijażu

Podczas różnych temperatur i klimatyzacji nasz makijaż może się po prostu rozpłynąć. Lepiej podarować sobie na wylot stosowanie pudrów, fluidów itp. i postawić na naturalność. Jeśli któraś pani jest mocno przyzwyczajona do malowania się, może być pewna, że w niedługim czasie po przylocie jej skóra zemści się za makijaż podczas długiego lotu i odpłaci się niedoskonałościami na twarzy.

Jedzenie w samolocie

To temat rzeka. Wiele osób narzeka na jedzenie w samolocie. Na pewno lepiej nie eksperymentować i nie próbować egzotycznych potraw, jeśli wiemy, że nasz układ pokarmowy może tego nie wytrzymać. Nie ma nic gorszego niż niestrawność na pokładzie samolotu. Kulinarne eksperymenty lepiej zostawić sobie na czas, kiedy już szczęśliwie wylądujemy.

Wybór dobrego miejsca w samolocie

Większość osób chętnie decyduje się na siedzenie przy oknie ze względu na widoki. Jest oczywiście co podziwiać w chmurach, ale jest to najgorsze miejsce, żeby się ruszyć. Obok zawsze siedzą jakieś osoby i za każdym razem trzeba je przepraszać kiedy chcemy wstać, a co jeśli śpią? Wtedy jesteśmy uziemieni. Dużo lepszym siedzeniem jest skrajne miejsce, chociaż i ono nie jest idealne, bo trzeba liczyć się z osobami przeciskającymi się przez wąski korytarz.

Ruch podczas długiego lotu

Nawet jeśli nie mamy możliwości, żeby wstać, możemy wykonać ćwiczenia, które pobudzą krążenie. Warto poruszać stopami w górę i w dół, od pięt do palców i tak kilka razy. Jeśli natomiast możemy opuścić miejsce warto przechodzić się po pokładzie. Wystarczy chociaż 5 minut na godzinę, a nasz organizm nam za to podziękuje.

Rzeczy potrzebne podczas długiej podróży

Podczas długiego lotu na pewno nadejdzie taki moment, kiedy zwyczajnie będziemy już na tyle zmęczeni, że staniemy się senni. Warto zaopatrzyć się w opaski na oczy, które ułatwią nam zaśnięcie i w zatyczki do uszu. Jeśli jesteśmy pewni, że spać nie będziemy, bo zwycięży ekscytacja podróżą, wtedy warto wziąć książkę, którą chcemy przeczytać, mp3 z ulubionymi piosenkami, tableta z filmami i powerbank, który przyda się do ładowania urządzeń elektrycznych.

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*