Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Nowy Jork to miasto, do którego chce pojechać większość z nas. Nie ma chyba nikogo, kto nie potrafiłby wymienić kilku czołowych atrakcji, które widział w filmach. W Nowym Jorku stale jest co zwiedzać, nawet dla osób, które bywają tam często, a nawet tam mieszkają. Co warto zobaczyć w słynnym Big Apple?

Central Park

To niekwestionowane serce tego miasta. Aby przejść cały Central Park bez pośpiechu, podziwiając na spokojnie jego piękno, na pewno nie starczy jednego dnia. Central Park to ulubione miejsce nowojorczyków. Chętnie przychodzą tu nawet na przerwę w pracy, aby zjeść lunch na trawie lub po prostu odpocząć i pomyśleć. W samym Central Parku jest wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajduje się tu bowiem zoo, place zabaw dla dzieci, jest pomnik Alicji w Krainie Czarów, który jest oblegany przez turystów. Jest też Rezerwuar J. Kennedy położony nad pięknym stawem, pomnik Władysława Jagiełły i wiele, wiele innych atrakcji.

Widok na wieżowce w Central Park

Piąta Aleja

O Piątej Alei słyszał chyba każdy. Na pewno kojarzy się ona z luksusem, bogactwem i przepychem. Ulica ta pokazywana jest w większości filmów, które kręcone są w Nowym Jorku. Na Piątej Alei, poza luksusowymi sklepami znanych, światowych projektantów, można zobaczyć słynną Trump Tower obecnego prezydenta USA, Rockefeller Center (gdzie zimą pojawia się znane lodowisko i słynna choinka), a także monumentalną Katedrę Św. Patryka.

Fifth Avenue

Times Square

To miejsce, które na pewno warto zobaczyć, ale trudno nie mieć wrażenia, że jest ono nieco przereklamowane. Najlepiej iść tam nocą, kiedy wrażenie robią neony z reklamami, które są właściwie wszędzie. To właśnie w tym miejscu można spotkać chodzące maskotki z bohaterami popularnych bajek, ale jest i atrakcja dla dorosłych – Nagi Kowboj. Na Times Square warto wejść na znajdujące się tam schody, na których powstają popularne zdjęcia z czołowymi reklamami w tle.

Times Square nocą

Wall Street

Będąc w Nowym Jorku nie można pominąć finansowej dzielnicy, czyli Wall Street. Kiedy już będziemy pośród uliczek należących do Wall Street, trudno będzie oprzeć się wrażeniu, że skądś to miejsce już znamy. Trudno nie kojarzyć znanego na całym świecie budynku giełdy z wielką, amerykańską flagą. Jest jeszcze coś, czego absolutnie nie można pominąć będąc na Wall Street. Jest to pomnik Szarżującego Byka, do którego ustawiają się kolejki, żeby go dotknąć i zrobić sobie z nim zdjęcie. Bez tego wizyta w Nowym Jorku zwyczajnie się nie liczy.

Ulica Wall Street

Brooklyn Bridge

W Nowym Jorku jest kilka znanych mostów, ale to właśnie Brooklyn Bridge robi największe wrażenie. Łączy on Manhattan z Brooklynem, a pod nim przepływa East River. Warto przejść się tym mostem nie tylko dla widoków, ale też żeby poczuć atmosferę tego miasta. Ruch, szum uliczny, tłumy ludzi, wieżowce – tego po prostu nie da się opisać słowami. Kończąc swój spacer na Brooklynie warto przejść dalej na Brooklyn Heights Promenade, zatrzymać się na moment i zobaczyć jak pięknie wygląda Manhattan widziany z tej właśnie strony.

Most Brooklyński

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*