Pole dance – dla kogo? Kto powinien wybrać się na zajęcia pole dance i jak one wyglądają?

Jakiś czas temu ogromną popularnością zaczęły cieszyć się zajęcia pole dance, czyli tańca na drążku. Choć początkowo skojarzenia związane z tego typu aktywnością fizyczną mogły niektórych odtrącać, to z czasem udało się je przełamać i pokazać, że jest to zajęcie wymagające dużej sprawności fizycznej i może być prawdziwą sztuką.

Zajęcia pole dance – dla kogo?

Przeglądając ofertę klubów fitness, znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju zajęć, które mogą nam pomóc ukształtować sylwetkę oraz spalić nadprogramowe kilogramy. Część z nich jest niestety dość nudna i po pewnym czasie łatwo stracić zapał, inne są z kolei bardzo wymagające i osoba, która dopiero zaczyna ćwiczyć, może nie dać sobie rady. Ciekawą alternatywą wydają się w tym wypadku zajęcia z tańca na drążku, czyli pole dance. Warto zaznaczyć w tym momencie, że nie jest to taniec o charakterze erotycznym, a specyficzna forma, łącząca w sobie elementy akrobatyki i fitnessu. Taniec znany z klubów ze striptizem nosi nazwę lap dance.

Zajęcia pole dance są skierowane do wszystkich, którzy mają na celu wymodelowanie sylwetki, głównie chodzi tu o takie partie ciała, jak ramiona, uda i pośladki. Tego rodzaju aktywność poleca się również osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, gdyż taniec na drążku wpływa pozytywnie na prostowanie kręgosłupa oraz wzmacniają otaczające go mięśnie. Treningi pole dance są skierowane zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy osiągnęli już wyższy poziom sprawności fizycznej. Na samym początku uwaga skupia się na budowaniu wytrzymałości i kondycji. Jedynym przeciwwskazaniem do uprawiania pole dance jest ciąża.

kobieta tańcząca na drążku

Jak wyglądają zajęcia pole dance?

Dużo zależy od tego, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z tańcem na drążku, czy jesteśmy już w bardziej zaawansowanej grupie. Na samym początku musimy opanować podstawowe ćwiczenia wzmacniające, rozciągające i ujędrniające, co oczywiście jest poprzedzone odpowiednią rozgrzewką. Bardzo ważne jest, aby odkryć, w jakim stopniu silne jest nasze ciało i nad czym trzeba głównie pracować. Pierwsze zajęcia to także okazja do poznania podstawowych figur. Dosyć szybko możemy próbować opanować pierwszą, krótką choreografię.

Wraz z upływem czasu, nasze ciało będzie się wzmacniać, a my będziemy w stanie wykonywać coraz bardziej skomplikowane figury, poznawać kolejne triki i uczyć się coraz bardziej skomplikowanych i dłuższych układów. Dopiero na poziomie zaawansowanym trenerzy włączają elementy akrobatyczne. Gdy dojdziemy do tego momentu, będziemy wykonywać ćwiczenia bez kontaktu z podłożem.

Zalety pole dance – dlaczego warto ćwiczyć taniec na drążku?

Dużo zależy od tego, z jakim nastawieniem rozpoczniemy treningi, dla jednych wartość ma to, że ćwiczenia te dobrze wpływają na kondycje i sylwetkę, dla innych będzie to rozrywka i sposób na to, by aktywnie spędzać czas. Każda motywacja jest dobra, a bardzo często okazuje się, że pole dance jest idealnym połączeniem treningu z rozrywką. Dla wielu osób jest to znacznie ciekawsza forma od standardowych zajęć fitness. Bez wątpienia jest to także bardzo widowiskowy sport. Taniec na drążku zalecany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*