Start Biznes Druk ulotek reklamowych – o czym powinieneś wiedzieć, kiedy drukujesz ulotki dla swojej firmy?

Druk ulotek reklamowych – o czym powinieneś wiedzieć, kiedy drukujesz ulotki dla swojej firmy?

autor Zbyszek Łukasz
0 komentarz
ulotki reklamowe

Jak powinna wyglądać ulotka, która przyciągnie uwagę odbiorcy i skłoni go do skorzystania z naszej oferty? W jaki sposób zaprojektować takie materiały reklamowe?

Dlaczego warto drukować ulotki dla firmy?

Chociaż czasem mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach większość firm przeniosła swoją reklamę do internetu, to tradycyjne formy wciąż mogą przynosić dobre rezultaty. Druk ulotek to tania forma reklamy – nawet przy zastosowaniu najlepszego i foliowanego papieru koszty są stosunkowo nieduże. Druk ulotek reklamowych to szansa na nowych klientów (tolek.com.pl), ponieważ docierają one do szerokiego grona odbiorców. Ulotki na tle innych strategii reklamowych wyróżniają się też użytecznością dla klienta – można zawrzeć na nich ważne informacje, dane kontaktowe firmy, a nawet mapkę dojazdu.

Co powinna zawierać ulotka?

Zanim rozpocznie się projektowanie ulotki, należy się zastanowić, w jakich okolicznościach trafi ona do rąk klienta, jaką będzie pełnić funkcję i jakie informacje powinna zawierać. Jeśli ulotki będą trafiać w ręce odbiorców w przypadkowych sytuacjach (czyli na przykład będą rozdawane na ulicy przechodniom), powinny podawać informacje w sposób przyciągający uwagę, a także posiadać ściągającą wzrok oprawę graficzną, aby już od pierwszego spojrzenia zaciekawić potencjalnego klienta.

Ulotki rozdawane na ulicy trafiają w ręce ludzi, którzy zmierzają w jakimś konkretnym celu, bardzo często w pośpiechu, zwykle więc biorą oni machinalnie rozdawane ulotki, ale nie poświęcają im wiele czasu i uwagi. Jeżeli takie materiały reklamowe nie przykują ich wzroku i nie zainteresują już na wstępie, to bardzo możliwe, że odbiorca wyrzuci ulotkę do pierwszego mijanego kosza na śmieci.

Aby temu zapobiec, niezbędna jest ciekawa oprawa graficzna – ulotki o oryginalnym wyglądzie mają większe szanse na zainteresowanie odbiorców, ponieważ większość ludzi to wzrokowcy. Oczywiście jednym z najistotniejszych elementów ulotki jest też jej treść. Ponieważ odbiorca z reguły nie może poświęcić wiele czasu na zapoznanie się z ulotką, treści nie powinno być dużo. Najlepiej, by była ona krótka i zwięzła oraz skupiała się na korzyściach, jakie przyniesie klientowi skorzystanie z oferty. Takie właśnie konkrety najlepiej przemawiają do wyobraźni – liczy się czytelny przekaz, który odniesie się bezpośrednio do klienta. W ściągnięciu uwagi pomaga też chwytliwe hasło.

Jeżeli ulotki są przeznaczone dla odbiorców, którzy będą mieli więcej czasu na ich przejrzenie (na przykład będą dołączane do wysyłanego towaru), mogą zawierać więcej informacji, ale i w tym wypadku nie należy z tym przesadzać. Ulotka ma zachęcić do skorzystania z oferty, a nie zagłębiać się w szczegóły, które nie są istotne – takie informacje możemy zamieścić na stronie internetowej.

Jak przygotować projekt ulotek?

Jedną z ważnych kwestii są proporcje między hasłem a pozostałą treścią. Takie materiały reklamowe odnoszą najlepszy efekt, gdy największą czcionką informujemy klienta, co zyskuje, korzystając z ulotki. Mniejszym drukiem opiszmy szczegóły, takie jak adres strony www (tam powinniśmy odesłać odbiorcę po więcej informacji), czas trwania danej akcji czy promocji.

Gdzie umieścić logo i nazwę firmy? Powinny one się oczywiście znaleźć w widocznym miejscu, bo musimy utrwalić markę w świadomości odbiorcy, ale nie powinny być dominujące, bo to nie one mają przykuć uwagę.

Ulotka powinna być czytelna. Możemy zamieścić przyciągające i doskonale sformułowane treści, ale jeśli kompozycja nie będzie przejrzysta, nie odniesiemy upragnionego rezultatu. To znowu jest związane z tym, że ludzie są wzrokowcami – materiały reklamowe powinny przekazywać komunikaty w sposób prosty i atrakcyjny.

podobne artykuły

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET