Jak znaleźć pracę?

To pytanie, które spędza sen z powiek każdego absolwenta uczelni wyższej i osoby długotrwale bezrobotnej. Praca – słowo tak znienawidzone i jednocześnie tak uwielbiane przez każdego człowieka. Dobrze płatna posada to przecież marzenie każdego z nas! Jak je spełnić? Przeczytaj nasz artykuł!

Chcesz znaleźć dobrą pracę? Wyjdź z inicjatywą!

I nie chodzi nam tu tylko o przeglądanie ofert w prasie czy internecie. W teorii oczywiście jest to dobry sposób, bo jeśli firma ogłasza się w mediach to znaczy, że pracowników potrzebuje.
W praktyce jest często zgoła inaczej. Czasem może się okazać, że firmy nie uświadamiają sobie tego, ze przydałby im się nowy pracownik.

Wtedy pojawiasz się Ty i osiągasz sukces. Zależy ci na pracy w konkretnej firmie? Aplikuj tam nawet jeśli nie ogłaszają oni naboru! Napisz maila do kierownika z prośbą o rozmowę lub jedź osobiście do siedziby firmy. Przez rozmowę w cztery oczy możesz zyskać dużo więcej niż przez wysłanie maila z nawet najlepszym CV. Pamiętaj o tym!

spotkanie biznesowe

Szukasz pracy? Dobrze się zaprezentuj!

Rozmowa o pracę to jak reklamowanie produktu. Tylko w tym wypadku to ty jesteś tym produktem. Dlatego musisz zrobić wszystko, żeby wypaść jak najlepiej. I nie chodzi nam tu tylko o odpowiedni strój, choć ten też jest bardzo ważny i powinien być starannie dobrany. Ważne jest również twoje CV, które powinno być przygotowane nie tylko bez błędów, ale również przejrzyście i oryginalnie. Tylko w ten sposób masz szansę zainteresować sobą rekrutera.

Przed rozmową dowiedz się czegoś o firmie, do której aplikujesz i przygotuj się merytorycznie do rozmowy. Gwarantujemy ci, że wtedy na pewno dobrze się zaprezentujesz. Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną? Przede wszystkim na punktualność. Spóźnianie się jest z reguły odczytywane bardzo źle przez pracodawców dlatego jeśli zawsze wszędzie przychodzisz po czasie musisz wyeliminować ten nawyk. Wtedy na pewno osiągniesz sukces.

Praca po znajomości – czy to dobry pomysł?

A dlaczego nie? Skoro jesteś w jakiejś dziedzinie dobry i znasz kogoś kto może wykorzystać twój potencjał to czemu miałbyś z tego nie skorzystać? W końcu zyskasz na tym nie tylko ty, ale również twój pracodawca. W Polsce na wszelkiego rodzaju protekcję nadal patrzy się krzywym okiem, co naszym zdaniem jest śmieszne. Ok, przypadek nie znającego się na niczym syna prezesa, który zostaje dyrektorem może wzbudzić kontrowersje.

Ale czemu mamy się oburzać kiedy dobry fachowiec znajduje pracę z pomocą znajomych? To nie jest przecież żadna protekcja, ale skorzystanie z nadarzającej się okazji! A wbrew temu co utarło się sądzić o takiej formie zatrudnienia, taka osoba nie jest nietykalna. Czasami musi starać się kilka razy bardziej, aby utrzymać swoją pozycję. Więc zastanów się dwa razy zanim skrytykujesz ten sposób rekrutacji.

uścisk dłoni

Chcesz znaleźć dobrą pracę? Bądź na bieżąco!

Myślisz, że przejrzenie ofert raz w tygodniu i wysłanie kilku CV raz na jakiś czas zagwarantuje ci dobrą posadę? Niestety jesteś w błędzie! Dobre oferty pojawiają się z reguły nieoczekiwanie i trzeba stale trzymać rękę na pulsie, aby z nich skorzystać! Jeśli naprawdę skupisz się na szukaniu i poświęcisz na to całą swoją energię na pewno wkrótce znajdziesz coś odpowiedniego.

Bycie na bieżąco to nie tylko stałe przeglądanie ofert. To również ciągłe dokształcanie się. Kursy, szkolenia oraz różne inne formy, które poszerzą nabytą wcześniej przez Ciebie wiedzę to twoja szansa na sukces! Oczywiście o ile podejdziesz do zadania mądrze. Bo papierek może mieć każdy.

Ale naprawdę rzadko zdarza się, że idzie za nim konkretna wiedza, którą można wykorzystać w praktyce. Pamiętaj, że dobry fachowiec to towar deficytowy na rynku pracy! Jeśli naprawdę będziesz się na czymś znać to na pewno osiągniesz sukces. Także do roboty! Przyłóż się do nauki, a gwarantujemy ci, że nie pożałujesz!

0
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*