Jak poprawić krążenie krwi?

Złe krążenie krwi to schorzenie, z którym boryka się wiele osób. Do jego najbardziej charakterystycznych objawów należą zimne dłonie i stopy. Często osoby ze słabym krążeniem skarżą się również na cierpnięcie kończyn. Jak temu zaradzić? Czy istnieją skuteczne sposoby walki ze złym krążeniem? Zapraszamy na nasz artykuł!

Co może być przyczyną złego krążenia krwi?

Niestety przyczyn złego krążenia może być wiele i nie da się jednoznacznie określić źródła problemu. Wywołać go może nieodpowiednia dieta, bogata w zapychające żyły i tętnice tłuszcze oraz brak witamin, które nie są dostarczane do organizmu ze względu na zły dobór składników odżywczych. Do poprawy krążenia nie przyczyni się również siedzący tryb życia. Zbyt mała ruchliwość i brak aktywności fizycznej osłabia krążenie krwi. Także nałogowi palacze mogą być narażeni na tę chorobę. Częste wdychanie dymu tytoniowego ogranicza przepływ krwi i wprowadza do organizmu szkodliwe substancje.

Jak objawia się złe krążenie krwi?

Objawy złego krążenia krwi są róże i zmieniają się w zależnosci od tego, w której części ciała występuje dolegliwość. Do najczęstszych należą: zaburzenia czucia, drętwienie kończyn, opuchlizna, owrzodzenia, bladość skóry i trudno gojące się rany. Innymi objawami słabego krążenia mogą być utrata apetytu, zaparcia, zawroty głowy, sinica i ogólne zmęczenie. W skrajnych przypadkach złe krążenie może przejawić się w postaci promieniującego, uciskowego bólu w okolicach klatki piersiowej.

kobieta która źle się czuje

Czy złe krążenie krwi może być objawem choroby?

Czujesz zimno w stopach i dłoniach? Niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem! Złe krążenie prowadzi do niedotlenia poszczególnych organów. A to może stanowić zagrożenie dla twojego życia! Niedotleniony organizm nie przenosi prawidłowo substancji odżywczych, co znacząco obniża jego prawidłowe działanie.Tylko odpowiednia terapia zapobiegnie zgubnemu wpływowi złego krążenia na funkcjonowanie twojego organizmu. Pamiętaj o tym!

Czy można poprawić krążenie krwi za pomocą odpowiedniej diety?

Naukowcy odkryli, że spożywanie niektórych produktów może przyczynić się do lepszej cyrkulacji krwi w żyłach. Co zatem jeść, aby nie musieć przejmować się problemami z krążeniem? Na pewno produkty bogate w wapń, magnez, witaminy z grupy B i kwasy omega 3. Możesz je znaleźć np. w rybach, orzechach czy nabiale.

Lubisz prostsze rozwiązania? Sięgnij po suplementy diety, które szybko uzupełnią niedobór tych składników w organizmie. Najlepiej, aby ich skład był poszerzony o L-karnitynę i wyciąg z miłorzębu japońskiego. Składniki poprawiające krążenie krwi znajdziesz również w popularnych przyprawach m.in.: w pieprzu cayenne, imbirze i papryczce chilli.

papryczka chilli w koszu

Jak aktywność fizyczna wpływa na krążenie krwi?

O tym, że wysiłek fizyczny ma dobry wpływ na nasze zdrowie wie każde dziecko. Ale nie wszyscy stosują tą zasadę w praktyce. A powinni ponieważ naprawdę się ona sprawdza. Wysiłek fizyczny oddziałuje na cały układ krążenia i narząd ruchu. Obniża tętno, zwiększa maksymalną pojemność minutową i objętość wyrzutową serca. Poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i ukrwienie wieńcowe, dzięki któremu serce jest odpowiednio odżywione.

Pamiętaj o tym, że aby trening był skuteczny musi obejmować duże grupy mięśniowe. Także jego intensywność powinna być dostosowaną do twoich możliwości, a czas jego trwania musi być optymalny. Przyjmuje się, że 30 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu skutkuje poprawą samopoczucia. Przekonaj się o tym na własnej skórze. Serdecznie do tego zachęcamy!

0
1

1 Komentarz

  1. gokart 5 października 2016 Reply

    Ja mam chyba słabe krążenie krwi, bo wiecznie mam zimne stopy. Nie wiedziałam, że to może być poważna sprawa. Z krzepnięciem krwi nie mam problemów, ale może rzeczywiście przejdę się do lekarza, tak jak radzicie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*