Start Edukacja i Nauka Co czytać dzieciom? Lista 5 najlepszych książek dla dzieci

Co czytać dzieciom? Lista 5 najlepszych książek dla dzieci

autor Lucyna Majster
1 komentarz
mama czyta dziecku książkę

Odkryj moc codziennego czytania z dzieckiem! Wszyscy eksperci zgadzają się z tym, że regularne czytanie maluchowi wpływa na jego rozwój. Jednak po jakie książki warto sięgać, aby rytuał ten przynosił najwięcej korzyści? Pozycje te powinny nie tylko bawić, ale i uczyć. Jakie tytuły wybrać, aby każda chwila z książką była wartościowa? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Seria Martynka autorstwa Gilbert Delahaye

Seria Martynka to bogaty zbiór opowiadań idealnych dla dziewczynek w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci mają szansę poznać małą bohaterkę i jej niezwykłe przygody, a także się z nią zaprzyjaźnić. Książki te są doskonale dostosowane do oczekiwań małych czytelników, którzy bardzo szybko zaczynają darzyć Martynkę sympatią. Bohaterka jest mądra, obowiązkowa i opiekuńcza, co sprawia, że dzieci mogą się od niej wiele nauczyć. To pozycja, którą koniecznie powinniście mieć w swojej biblioteczce!
małe dziecko przegląda książkę

Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren

Dzieci z Bullerbyn to jedna z najbardziej znanych i lubianych książek dla dzieci, która cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Pozycja ta zadebiutowała w 1957 roku i do dziś wygrywa rankingi popularności. Co sprawia, że ta książka jest tak wyjątkowa? Może to prostota opowiadanej historii, a może sposób jej przedstawienia. Jedno jest pewne – to książka, którą musisz przeczytać swojemu dziecku, a na pewno będzie nią zachwycone!

Muminki autorstwa Tove Jansson

Seria o Muminkach to absolutny must-have dla każdego młodego czytelnika. Muminki to wspaniałe stworzonka, które pokocha każdy maluch! Oprócz nich w książkach występują także inni interesujący bohaterowie jak Mała Mi i Włóczykij. Książki te są mądre i uczą dzieci ważnych wartości. To doskonała okazja, by wrócić do czasów swojego dzieciństwa i podzielić się tą magiczną historią z dzieckiem.
muminek czyta książkę

Księga dżungli Rudyard Kipling

Księga dżungli to opowieść o chłopcu wychowanym przez dzikie zwierzęta, która od lat podbija serca czytelników na całym świecie. Zwierzętom nadano cechy ludzkie, a stosunki w dżungli odzwierciedlają ludzką hierarchię społeczną. Świat przedstawiony przez Kiplinga jest szczery i realistyczny. Ta książka jest nie tylko fascynująca, ale i pełna mądrości. Może ona nauczyć dzieci, jak traktować innych. Koniecznie poleć ją swojemu dziecku!

Seria o Doktorze Dolittle Hugh Lofting

Doktor Dolittle to jeden z najbardziej popularnych bohaterów książek dla dzieci. Pomysł na historię o tym niezwykłym naukowcu narodził się on w okopach podczas I wojny światowej. Przygody doktora początkowo były listami Loftinga do jego dzieci, a po wojnie ukazały się jako powieść The Story of Doctor Dolittle. Potem pojawiło się jeszcze 10 kolejnych tomów, w tym dwa po śmierci autora. Doktor Dolittle uczy miłości i szacunku do zwierząt, a także zdobyła popularność w adaptacjach filmowych.

W artykule przedstawiliśmy kilka naszych propozycji książek dla dzieci, które warto mieć w domowej biblioteczce. A jakie są Twoje ulubione tytuły? Podziel się swoimi rekomendacjami w komentarzach poniżej! Chętnie poznamy Twoją opinię i sugestie, które książki zasługują na uwagę młodych czytelników.

podobne artykuły

1 komentarz

don_Kichot 5 października 2016 - 09:00

Seria o doktorze Dolittle była jedną z moich ulubionych :) Uwielbiałam czytać o tym jak pomagał zwierzętom i ogólnie pomysł był bardzo fajny. A „Martynkę” bardzo lubi moja kuzynka, też Martynka. Co chwilę kupujemy jej coś z tej serii.

odpowiedz

zostaw komentarz

TEKSTOWY NET

artykuły w serwisie tekstowy.net to subiektywne opinie, porady na podstawie doświadczeń autorów, wskazówki, które mogą zainspirować naszych czytelników, historie, które zaciekawią Ciebie oraz niebanalne teksty.

@2012 Copyright TEKSTOWY NET