Najważniejsze elementy firmowej strony internetowej

Strona internetowa firmy jest jej niezaprzeczalną wizytówką, warto zadbać zatem o jej dobrą prezencję i ciekawą treść, które przyciągną potencjalnych klientów i sprawią, że zainteresują się oni prezentowaną ofertą, a ich wizyta na naszej witrynie potrwa trochę dłużej niż kilka sekund. Aby działać efektywnie i pozyskać w ten sposób nowych klientów, powinniśmy przeanalizować kilka ważnych punktów, o jakich należałoby pamiętać tworząc tak ważny element promocji firmy.

Jak przedstawić firmę na stronie internetowej?

Zakładka „o nas” czy „o firmie” to nieodzowny element każdej strony internetowej przedstawiającej usługi danego przedsiębiorstwa. Możemy zawrzeć w niej dokładny profil swojej działalności, opisać historię firmy, zaznaczyć, czym się wyróżnia i jakie są jej mocne strony. Wszystko to przedstawione powinno być w ciekawy, przejrzysty i zwięzły sposób tak, aby nie zanudzić odbiorcy, a jednocześnie zapewnić mu odpowiednią wiedzę na temat własnej działalności.

Firmowa strona internetowa - jak założyć?

Jak prezentować produkty i usługi w Internecie?

Kolejnym niezwykle ważnym elementem strony internetowej jest wyodrębnienie produktów lub usług, jakie jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom. Osoby odwiedzające stronę będą chciały przeczytać ich dokładny opis i zaznajomić się z tym, czego mogą spodziewać się po naszej firmie oraz co jest im ona w stanie zaproponować. Zakładkę tę podzielić możemy na kilka innych w zależności od tego, co dokładnie chcemy zaoferować potencjalnym klientom. Każda z usług czy poszczególne produkty powinny być dokładnie opisane i scharakteryzowane, aby nikt nie miał wątpliwości, z czym się one wiążą.

Co warto umieścić na stronie internetowej?

Ten element zależny będzie od konkretnego profilu działalności. Może to być zarówno galeria zdjęć sprzedawanych produktów, portfolio autora grafik czy fotografii lub zestawienie wizualizacji zrealizowanych usług. Musimy założyć, że większość naszych klientów to wzrokowcy, którzy pragną zobaczyć daną rzecz lub efekt finalny naszych działań. Wiadomo, że nie sprawdzi się to w przypadku każdej działalności, ale niektóre mogą pochwalić się w ten sposób własnymi dokonaniami.

Jak przekonać do siebie klienta?

Jeżeli mamy taką możliwość, na stronie umieścić możemy listę firm, z którymi współpracowaliśmy oraz referencje, jakie otrzymaliśmy od naszych klientów. Podnosi to naszą wiarygodność i wzbudza zaufanie osób odwiedzających witrynę.

Jak zwiększyć ruch na stronie?

Aby sprowadzić na stronę większy ruch i zainteresować nią potencjalnych klientów naszej firmy, napisać powinniśmy choć kilka artykułów czy też poradników, które skupiają się wokół branży, jaką się zajmujemy. Chwytliwe tytuły i ciekawe treści pomogą nam zwrócić na siebie uwagę i pokażą, że jesteśmy kompetentni w danym temacie. Warto nawiązać w nich także do naszych usług czy produktów, zwracając w ten sposób na nie uwagę, teksty te nie powinny się jednak w całości na nich skupiać. Muszą stanowić one swego rodzaju pomoc i uzupełnienie wiedzy dla tych, którzy będą je czytali.

1
1

1 Komentarz

  1. internauta 29 listopada 2016 Reply

    A co myślicie o tych nowoczesnych stronach internetowych? Gdzie właściwie jest jedna strona główna i wszystko przewija się w dół? Moim zdaniem to tragedia.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*