Jak zrobić modną fryzurę z długich włosów?

Długie zadbane włosy to synonim kobiecości. Każdej z nas nudzi się jednak z czasem ta sama fryzura, do której przyzwyczaili się już wszyscy wokół i która przestała zaskakiwać. Z dłuższych włosów wyczarować można naprawdę sporo przepięknych fryzur, które nie tylko są łatwe do wykonania, ale pięknie podkreślą nasz charakter czy atrakcyjność stroju.

Jak zrobić fale na włosach?

Jeżeli znudziły nam się proste i gładkie włosy, pragniemy nieco bardziej romantycznej i zwiewnej fryzury, która zmiękczy odrobinę nasze rysy twarzy i będzie znakomicie współgrała z kwiecistą sukienką, warto zastanowić nad subtelnymi falami, które wykonać możemy bardzo łatwo w domowym zaciszu.

 • W umyte, lekko wilgotne włosy wcieramy piankę, następnie trochę je suszymy i robimy przedziałek na środku głowy lub z boku według własnych preferencji.
 • Wygładzamy włosy grzebieniem, dzielimy je na pasma, a następnie każde z nich nawijamy na okrągłą rączkę szczotki, dokładnie suszymy i utrwalamy lakierem.

Jak powinien wyglądać idealny kucyk?

Kucyk to dziś nie tylko idealna fryzura dla dziewczynek pędzących każdego ranka do przedszkola. Ta prosta fryzura opanowała wybiegi, a fakt, że łatwo ją wykonać i że wygodnie się ją nosi, sprawia, że zyskała rzeszę fanek w różnych przedziałach wiekowych. Jak sprawić jednak, aby nasz kucyk był nieco bardziej wyrafinowany?

 • Zaczesujemy włosy do tyłu tak, jak byśmy robiły zwykły kucyk, a następnie dzielimy je na dwa pasma: jedno grubsze drugie cieńsze.
 • Grubsze pasmo formujemy w kucyk i związujemy gumką, którą następnie oplatamy pozostałą częścią włosów.
 • Końcówkę owijanych włosów schować możemy pod kucykiem w gumkę lub podpiąć wsuwką.
 • Dla dodania fryzurze drapieżności włosy tworzące kucyk możemy dodatkowo natapirować i spryskać lakierem.

Jak upiąć włosy w kok?

Ta niezwykle łatwa w ułożeniu fryzura prezentuje się bardzo dziewczęco i seksownie, odsłaniając kusząco szyję i kark. Nadaje się zarówno do bardzo długich jak i średnio długich włosów, a oto jak możemy ją wykonać.

 • Nie do końca wysuszone włosy zbieramy w kucyk i za pomocą gumki tworzymy z nich swoisty węzeł, pozostawiając je do wyschnięcia.
 • Kiedy włosy wyschną, rozpuszczamy je, delikatnie przeczesujemy palcami, a następnie ponownie zbieramy w kucyk.
 • Zwijamy pasma wokół gumki tak, aby utworzyły luźny kok, podpinamy je wsuwkami oraz spryskujemy lakierem w celu utrwalenia fryzury.

Jaką zrobić fryzurę z długich włosów?

Jak zrobić loki?

To fryzura dla kobiet, które zawsze marzyły o tym, aby ich nazbyt proste włosy zamieniły się w kuszące loki. Do jej wykonania potrzebować będziemy około 30 papilotów.

 • Na świeżo umytych włosach robimy przedziałek, a następnie zwijamy pojedyncze pasma na papiloty, pozostawiając je do całkowitego wyschnięcia.
 • Delikatnie rozwijamy pasma, przeczesujemy je luźno palcami, spryskujemy lakierem do włosów i gotowe!
1
2

2 komentarze

 1. Ewelina 23 września 2016 Reply

  Czy loki wystarczy tylko utrwalić lakierem? Ja kiedyś tak próbowałam, ale mam naturalnie proste włosy i fryzura się i tak szybko rozwaliła, mimo, że nałożyłam całkiem sporą ilość. Czy znacie może jakieś inne sposoby na skuteczne utrwalenie loków? A może trzeba coś nałożyć zanim zrobi się loku

 2. fryz 25 września 2016 Reply

  W zależności od kształtu głowy dobieramy fryzurę, czy tak. Nie wszystkim z kokiem będzie do twarzy.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*