Co to jest foch i jak sobie z nim radzić?

Nawet jeśli nigdy nie słyszeliście nazwy, która pojawiła się w tytule, to jestem pewien, że znacie ten typ zachowania. Powiem więcej: znacie i nienawidzicie. Niektórzy mężczyźni uważają, że foch jest czymś słodkim i uroczym, jednak w rzeczywistości prowadzi do wku… irytacji i niepotrzebnych problemów w związku.

Królewna Fochosława

Chcę czegoś i będę to miała, a jeśli nie, to zabiorę Ci coś, czego chcesz. Tak, mam na myśli seks…no, ewentualnie dobry obiad. W ten sposób jasno można przedstawić mechanizm działania focha. Jest to więc działanie przede wszystkim umyślne, a dokładniej – perfidne, którego celem jest odniesienie korzyści, natomiast sposobem na to jest szantaż. Kobiety, które stosują focha, najczęściej już w okresie dzieciństwa zauważyły, że dzięki obrażaniu się mogą wiele zyskać. Każdy kolejny sukces w tej materii sprawia, że królewna staje się coraz pewniejsza mocy focha. Wydaje się, że staje się swego rodzaju pokemonem, który ewoluuje do postaci Superfochixa, pożerając jak modliszka na swej drodze słabych partnerów, którzy chcą uchylić jej nieba.

Jak radzić sobie z fochem?

Charakterystyka słownych fochów

To ciekawe, że bardzo wiele kobiet, które posługują się fochem, używa niemal identycznego języka. Na pewno każdy z Was słyszał przynajmniej kilka z wymienionych poniżej przykładów.

 • Będziesz czegoś chciał, zobaczysz;
 • Gdybyś mnie kochał, to byś to zrobił;
 • – Stało się coś? – Nic. (Proszę o zwrócenie uwagi na tzw. „kropkę nienawiści”, która przez królewnę Fochosławę może być artykułowana również w czasie „konwersacji”);
 • Rób jak chcesz – To przykład szczególnie niebezpieczny. Nieświadomy mężczyzna może rzeczywiście uważać, że ma dowolność w podjęciu jakiejś ważnej decyzji. Zwykle dochodzi później do interwałowej ewolucji w ciche dni i focha „Nic.”;
 • Domyśl się – niemal równie ciężki kaliber. Kobieta jednak wydaje się na tym etapie współpracować, ponieważ pośrednio przyznaje, że jednak coś się stało;

Moi drodzy, to jeszcze nie koniec, to właściwie początek patologii. Poza wymienionymi zwrotami dochodzą również absurdalne sytuacje. Kobiety często prowadzą wewnętrzne konwersacja z nami, o których nie mamy zielonego pojęcia, ponieważ po prostu w nich nie uczestniczymy. Kiedy orientujemy się, że coś jest jednak źle, okazuje się, że w wyobraźni naszej partnerki dokonaliśmy rzeczy strasznych. Bywa i tak, że nasza druga połówka oczekuje wręcz przeprosin za to, co sobie wyobraziła. Niech przestrogą dla wszystkich mężczyzn będzie scenka, w której kobieta w środku nocy budzi męża i mówi:

– Śniło mi się, że mnie zdradziłeś.

– Kochanie, to był tylko sen.

– Skoro mi się to przyśniło, to znaczy, że to może być prawda. Nie dotykaj mnie.

Jak się bronić przed fochem?

Jaki jest jedyny sposób na obronę przed takim zachowaniem? Przede wszystkim nie możesz ulegać irracjonalnym postawom. Wcale nie zdobywasz sobie w ten sposób dodatkowych punktów – wręcz przeciwnie. Jeśli robisz wszystko, czego chce, nawet wbrew logice, to nie jesteś jej partnerem, ale niewolnikiem. Jest spora szansa, że Twoja zdecydowana postawa sprawi, że zacznie Cię bardziej szanować, ponieważ będziesz wyróżniał się na tle tych wszystkich, którzy zawsze klękali przed nią na kolana.

1
3

3 komentarze

 1. Czasem_foch 23 września 2016 Reply

  Świetny artykuł. W fajny i prześmiewiczy sposób opisane faktyczne zachowanie Nas, kobiet. No niestety, ale tak się zachowujemy ale faceci i tak Nas kochają.

 2. as wywiadu 25 września 2016 Reply

  Faceci podobno tez mają fochy, nawet wybitni piłkarze jak Ronaldo. Pewnie mniej niż płeć piękna, ale zdarza się. Idzie z tym żyć. Po pewnym czasie człowiek przyzwyczaja się jak do jesiennego deszczu.

 3. Feministka 3 października 2016 Reply

  Z fochem nie ma co walczyć, nie da się 🙂 i proponuję napisać artykuł o męskich fochach, ich też na pewno nie brakuje 😉

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*