Męska kuchnia na studiach – historia prawdziwa

Kiedy mężczyzna opuszcza rodzinne gniazdo i wybiera się do obcego miasta na studia jednym z podstawowych problemów – poza odpowiednią ilością pieniędzy na alkohol – może stać się dla niego zdobywanie codziennego obiadu. Do tej pory wystarczyło po prostu przyjść do kuchni, kiedy „ziemniaki się już ugotowały” i spożyć smaczny posiłek, próbując jednocześnie udowodnić swojej mamie, że koledzy z klasy otrzymali jeszcze niższe oceny na ostatniej klasówce. Facet na studiach wkracza jednak w zupełnie nowy świat, w którym stara się kierować kilkoma zasadami: szybko, tanio i  łatwo.

Jak zacząć gotować?

Pierwsze miesiące zwykle nie są jeszcze takie złe. Zwykle po prostu zabieramy jedzenie z domu w milionie pojemników. Tak, teraz przekonujemy się, że mama miała rację, kupując 20 identycznych pudełek na promocji. Podziękuj jej za to, ponieważ mrożona fasolka po bretońsku i kotlety schabowe pomogą Ci przetrwać nawet największego kaca. Żeby urozmaicić dietę odwiedzamy co jakiś czas miejscowego McDonalds’a lub zamawiamy pizzę.

Przychodzi jednak czas, kiedy chcemy wykazać się pewną samodzielnością i czujemy, że nadszedł czas, w którym powinniśmy nauczyć się gotować. Zaczynamy skromnie od zupek chińskich. Dlaczego są dobre na początek? Ponieważ zawsze wychodzą i zawsze smakują tak samo, dzięki czemu możemy ulec wrażeniu, że jesteśmy wybitnymi szefami kuchni, którzy poradzą sobie również z bardziej skomplikowanymi daniami.

Na co uważać podczas gotowania?

Kiedy już upewnimy się, że jesteśmy mistrzami kuchni orientalnej, możemy pokusić się o dania bardziej skomplikowane. Nie rzucajmy się jednak na głęboką wodę. Mrożona pizza i parówki to odpowiedni level trudności przy Twoim doświadczeniu. To dania dla osób odpowiedzialnych. Musimy ustawić piekarnik na odpowiednią temperaturę i pilnować czasu.

Pizza - męskie danie

Jeśli chcemy, by nasz posiłek był bardziej wyrafinowany, to możemy się pokusić o dodanie startego sera. Uważajmy jednak na palce. Niejedna kropla krwi polała się w trakcie konfrontacji mężczyzn z tarką. W przypadku parówek musimy pamiętać o tym, że kiedyś trzeba je w końcu wyłączyć. Ważną informacją jest to, że zwykle konieczne jest obranie ich z folii. Wyśmienicie smakują w połączeniu z keczupem i musztardą. Niektórzy koneserzy sugerują również majonez.

Jak zostać mistrzem gotowania?

To etap dla osób, które znają się już nieco na gotowaniu i przeszły pomyślnie przez poprzednie etapy szkolenia. Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach, wróć do poprzednich lekcji, powtórz je i zacznij, kiedy będziesz już gotowy. Przed rozpoczęciem gotowania musimy wybrać się do normalnego sklepu, gdzie zakupimy ryż, kaszę gryczaną lub soczewicę – to są studenckie ziemniaki, bo przecież nie będziecie siedzieć pół dnia w kuchni i ich obierać.

Dodatkowo proponuję wybrać pierś z kurczaka, którą w całości można wrzucić na patelnię, smarując na przykład musztardą. Warto również kupić surówkę. Kiedyś nauczymy się ją robić, ale to jeszcze odległa historia. Przygotowanie takiego obiadu zajmie Ci około 20 minut i będzie on nosił znamiona zdrowego posiłku.

5
0

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*