Jak zrobić jajecznicę?

Jajecznica to jedno z najbardziej popularnych śniadań, jakie mężczyźni serwują swoim kobietom. Pomimo tego, że jest ona bardzo szybka i prosta w przygotowaniu, może się również okazać smaczna, co pozwoli nam zdobyć kilka dodatkowych punktów u wybranki naszego serca. Na czym się więc skupić, by efekt był piorunujący? Przeczytaj poniższe porady, by się dowiedzieć jak zrobić jajecznicę?!

Wybór składników do jajecznicy

Jajecznica może być klasyczna, ale nie zrobimy w ten sposób zbyt dobrego wrażenia. Lepiej jest użyć przynajmniej kilku prostych dodatków, dzięki którym będzie ona nie tylko znacznie smaczniejsza, ale także wyglądała lepiej. Warto pomyśleć o zielonej cebulce, która dodaje nieco kolorytu do tego prostego dania. Świetnie sprawdzają się również różnego rodzaju grzyby, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie panie je lubią. Dobrze jest więc najpierw to sprawdzić.  O wiele mniej kontrowersji stwarza tradycyjna cebula, która jest praktycznie zawsze mile widziana w naszym daniu. Można również pomyśleć o wykorzystaniu boczku, który nada bardzo przyjemny smak całości. Świetnie sprawdzą się również pomidory.

Jakie wybrać jajka?

Bardzo ważny jest już sam wybór jajek. To nieprawda, że wszystkie smakują tak samo. Najlepiej wybierać te, które pochodzą od kur z wolnego wybiegu. Taki zabieg ma również działanie propagandowe. Zachowajmy więc opakowanie, by nocująca u nas kobieta zauważyła, że jesteśmy wrażliwymi mężczyznami, dla których komfort życia kur niosek nie jest obojętny.

Od czego zacząć jajecznicę?

Jeśli nasza jajecznica jest wegetariańska, to zaczynamy od cebulki. Jeśli jednak mamy zamiar dodać boczku, to on powinien się na patelni znaleźć w pierwszej kolejności. W takim wypadku cebulka i pomidor (jeśli go wybraliśmy) pojawiają się później. Musimy podjąć ważną decyzję o tym jak bardzo wodnista ma być nasza jajecznica. Możemy więc podsmażyć pomidory trochę dłużej i odsączyć nadmiar wody, jeśli uznamy, że takie danie będzie nam smakowało bardziej.

Jajecznica krok po kroku

Kiedy dodajemy jajka musimy pamiętać o tym, żeby tłuszcz nie był ani zbyt gorący ani zbyt zimny. Musimy trafić w odpowiedni moment. Już od samego początku powinniśmy mieszać całość odpowiednią drewnianą łyżką, dzięki której nie zniszczymy teflonu z naszej patelni. Na tym etapie dodajemy pieprz, sól i inne przyprawy, które uznamy za stosowne.

Dekoracja jajecznicy

Również podanie jajecznicy jest niezwykle ważne, ponieważ najpierw je się oczami. Często świetnym pomysłem jest pokrojenie zielonej cebulki i posypanie nią gotowego dania. Z jajecznicą bardzo dobrze komponują się również grzanki, które warto ładnie ułożyć na talerzu.

Jak zrobić jajecznicę?

Dodatkowe uwagi po zrobieniu jajecznicy

Najlepiej przygotować to danie, kiedy partnerka jeszcze śpi. Będzie to dla niej bardzo miła niespodzianka. Warto więc zachowywać się cicho w kuchni, ponieważ stukanie i trzaskanie garnkami nie jest uznawane przez większość kobiet za hymn miłości o poranku.Wykazanie się taktem, kulinarnymi umiejętnościami (oczywiście w cudzysłowie) i hollywoodzkim  uśmiechem z samego rana zawsze jest najlepszym sposobem na zdobycie dozgonnej miłości naszej wybranki.

15
3

3 komentarze

  1. Ala 23 września 2016 Reply

    Nie sądziłam, że kiedyś natknę się na artykuł o jajecznicy. Przecież zrobienie jajecznicy jest proste jak konstrukcja cepa, nawet dzieci umieją ją zrobić.

  2. Boczek 23 września 2016 Reply

    Mam podobne odczucia. Jajecznica niby takie danie, co to każdy je potrafi zrobić i nie ma potrzeby tłumaczenia, a tu takie zaskoczenie.

  3. jojoanka 6 października 2016 Reply

    Lubimy z partnerem jajecznicę, ale zupełnie inną. On – słabo, a ja – mocno ściętą. Co do składników: szczypiorek/cebula, szynka lub boczek. Nie dodajemy pomidorów i innych warzyw. A lubicie omlety?

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*