Top 3 najmniejszych ras psów

W dzisiejszych czasach, kiedy globalizacja spadła na nas niczym meteoryt, oferując nam taką cudowną i jednocześnie przeklętą rzecz jaką jest Internet, rzadko kto z nas ma czas na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Z pomocą przychodzą nam więc małe i duże szczekające twory, które trącają nas już od wczesnych godzin porannych mokrym nosem, a w skrajnych przypadkach wylizują także pieczołowicie naszą twarz.

Dlaczego warto mieć psa?

To dzięki nim wstajemy, ubieramy się w dresy, bierzemy do ręki smycz i wylatujemy na dwór, obchodząc po drodze każdy okoliczny trawnik. Tym którzy jeszcze nie posiadają swojego czworonoga szczerze radzę kupno. Nie od dzisiaj wiadomo, że zwierzak ten jest najlepszym przyjacielem człowieka. Kiedy nasze cztery kąty mają ograniczoną ilość metrów kwadratowych, warto pomyśleć o najmniejszych rasach psów. W końcu zgodnie ze starym porzekadłem, to co małe ciałem jest wielkie sercem…

Najmniejsze rasy psów

Chihuahua

Nie ma chyba człowieka, który nie wiedziałby jak wygląda ta stosunkowo zabawna rasa. Warto wiedzieć, że istnieją jej dwie odmiany: krótkowłosa oraz długowłosa. Te lekkie kuleczki ważą zaledwie do dwóch kilogramów! Okrągła głowa, stojące czujnie uszy i duże bystre oczy…oto jedne z ich cech charakterystycznych.

Chihuahua to przede wszystkim także kanapowiec, będący potomkiem psów żyjących na dworach azteckich władców. Czasami można odnieść wrażenie, że psiak ten nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jest niewielki. Odważny, energiczny i pewny siebie, lubi znajdować się w centrum uwagi oraz towarzyszyć swojemu panu.

Yorkshire Terrier

Ze względu na odgłosy jakie wydaje szczekając, przez wielu złośliwców nazywany jest szczurem, a nie psem. Yorkom jednak trudno odmówić uroku. Mało kto wie o tym, że w przeszłości zadaniem tej jednej z najmniejszych ras psów było tępienie szczurów oraz myszy w domach ubogich robotników i rzemieślników. Obecnie nazbyt często kojarzone są niestety z wymuskanymi paniusiami, które wyszły wprost z salonu piękności i niosą swojego czworonoga pod pachą.

To psy skore do zabawy oraz aktywne. Zdecydowanie warto je wybrać jeżeli w domu mamy małe dzieci, ponieważ yorki nie przejawiają agresji oraz lubią towarzystwo ludzi.

Szpic miniaturowy

Te puchate liski, to prawdopodobnie najstarsza rasa psów w Europie Środkowej. Ich nazwa oznacza po prostu psy z Pomorza, na które przybyły one prawdopodobnie z terenów mroźnej i dalekiej Skandynawii. Są idealnymi czworonogami do towarzystwa, zwłaszcza dla osób, które lubią spędzać sporo czasu w domowych pieleszach. Szpice miniaturowe to wyjątkowo wierne psy, które przywiązują się do jednego właściciela.

Co ciekawe można uprawiać z nimi także zwierzęce sporty takie jak agility, obedience, czy też taniec z psem. Nie da się jednak zaprzeczyć, że ta najmniejsza rasa psów uwielbia leniuchować, jednocześnie idealnie przystosowując się do trybu życia swojej rodziny.

1
2

2 komentarze

  1. Darek 25 września 2016 Reply

    To modne pieski, bywają ze swoimi paniami na salonach 🙂

  2. Zdzichu 3 października 2016 Reply

    Chihuahua to robią karierę w Hollywood nawet.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*