Czy dobry projekt logotypu, loga firmowego wpływa na sprzedaż i komunikację?

Logo to bardzo istotny element strategii marketingowej, ponieważ na rynku wygrywają przede wszystkim te produkty, które są w stanie się wyróżnić i zapaść w pamięć klienta. Współczesne agencje reklamowe starają się, by logo firmowe nie było tylko graficznym, martwym elementem. Jego zadanie jest znacznie bardziej doniosłe: musi sprzedawać nie tyle produkt, co styl życia, do którego pragnie aspirować nabywca.

Czemu warto mieć logo?

Logo to element, który często kojarzymy znacznie bardziej z daną marką niż cokolwiek innego. Z tego powodu warto współpracować z dobrymi agencjami przy projektowaniu loga, przykładowa agencja: www.fooz.pl. To właśnie w ten sposób komunikujemy się z klientem po raz pierwszym. Za pomocą prostego znaku graficznego przyciągamy lub odpychamy potencjalnego kupującego.

Logo to nie tylko zwykły obrazek, lecz graficzna reprezentacja firmy, z którą klienci będą nas utożsamiać. Musimy więc stworzyć coś, co odzwierciedla jakość i profesjonalizm, z którymi chcemy być kojarzeni.

Czy dobry projekt logotypu, loga firmowego wpływa na sprzedaż i komunikację

Ile kosztuje dobre logo?

W dzisiejszych czasach „każdy jest grafikiem” i często możemy spotkać się z ogłoszeniami, z których możemy się dowiedzieć, że ktoś może nam sprzedać gotowe logo lub dopasować uniwersalny znak do wizerunku naszej firmy. Nie powinniśmy się nabierać na tego typu oferty. Nie przyniosą nam one żadnej korzyści, a jedynie zbudują negatywny i nieprofesjonalny wizerunek naszej firmy. Dobre logo nie jest tanie. To jednak element, który zostaje z nami na długo i będzie pracować na nasz sukces.

Jak powinno wyglądać logo?

Logo, nad którym będziemy pracować z agencją reklamową, powinno wyróżniać nas spośród innych firm, które oferują podobny produkt. Ważne jest to, byśmy współpracowali z twórcami poprzez dokładne określenie tego jak chcemy być postrzegani i z czym klient ma nas kojarzyć.

Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia logo?

Logo powinno być użyteczne, a to znaczy, że musi dobrze wyglądać w wielu formatach. Musimy pamiętać o tym, żeby nie zawierało zbyt wielu szczegółów, ponieważ wtedy nie będzie dobrze się prezentować na małych gadżetach reklamowych. Powinniśmy także określić dokładnie jego kolor i parametry, by zawsze było identyczne.

Logo – gwarancją sukcesu firmy?

Logo jest podstawową formą komunikacji marki. Jeśli odpowiednio je zaprojektujemy i połączymy je z dobrym sloganem reklamowym, jesteśmy w stanie przyciągnąć uwagę klienta. Ważne jest to, by przed jego stworzeniem wiedzieć, jaki dokładnie komunikat chcemy przekazać naszym klientom, ponieważ poprawki obniżają rozpoznawalność naszej firmy.

Dobre logo nie zapewni nam sukcesu, ale na pewno pomoże nam w sprzedaży dobrego produktu. Powinniśmy poświęcić czas i środki, by pracowało ono na wizerunek naszej marki.

0
1

1 Komentarz

  1. Marketer 29 listopada 2016 Reply

    Logo wpływa na identyfikację wizualną, a ta może zapadać lub nie w świadomości marki. Więc trzeba zadbać o to, by logotyp był prosty i jednocześnie przyciągający uwagę.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*