Paintball firmowy – zdrowa rywalizacja, zgrany zespół i wspólne cele

Zgrany zespół to podstawa sukcesu w niemal każdej firmie. Istnieje wiele sposób, by taki team zbudować. Świetnym pomysłem jest wyjazd firmowy na paintball. Zespół jest wtedy zmuszony do tego, by działać planować i działać wspólnie, by osiągnąć cel. Zdobyte tu umiejętności przekładają się na późniejsze pracę. Pracownicy ponadto mają szansę pozbyć się negatywnych emocji i wyzwolić pozytywnego ducha rywalizacji.

Wyjazd integracyjny – czy warto?

Nie da się ukryć, że strzelanie wiąże się z adrenaliną. Kiedy przemierzamy ciemny las w poszukiwaniu przeciwnika emocje sięgają zenitu. Często tylko refleks decyduje o tym, czy zaraz przegramy lub zwyciężymy. Paintball w górach z Base Camp to świetna zabawa, która łączy silne emocje z aktywnością fizyczną.

Dzięki adrenalinie jesteśmy w stanie pozbyć się stresu, który skumulował się nie tylko w nas, ale w całym zespole. Warto wybrać się całą firmą na taki wyjazd, by nieco oczyścić atmosferę w biurze i w pewnym sensie rozwiązać konflikty na polu walki. Wielu specjalistów twierdzi, że po takim wyjeździe zespół pracowników funkcjonuje znacznie lepiej i jest bardziej zgrany.

paintball na wyjezdzie integracyjnym

Dlaczego warto jechać na paintball?

Współcześnie wiele osób pracuje w biurze, więc ich praca jest bardzo statyczna i nie wiąże się raczej z żadnych ruchem. Nie jest to zbyt zdrowe dla naszych organizmów. Często brakuje nam energii do działania. Wyjazd w góry i gra w paintball sprawia, że nabieramy znowu sił do kolejnych działań, które z większą energią będziemy podejmować razem ze znacznie bardziej zgranym zespołem.

Nie jest to tylko teoria lecz wiedza oparta na faktach. Całkiem niedawno byliśmy całą firmą na takim wyjeździe w Istebnej. Większość z nas od dawna nie miała już „Wuefu” i taki aktywność dobrze im zrobiła. Nowy miesiąc pracy zaczęliśmy znacznie bardziej efektywniej, a pomysłów na nowe projekty nikomu nie brakowało.

Paintball zimą

Jakie są zalety paintballa?

W paintballa nie jesteśmy w stanie wygrać samodzielnie. Musimy mieć plan i zgrany zespół, by odnieść zwycięstwo nad drużyną przeciwną. Z tego właśnie względu wiele osób uważa, że ta gra jest dobrą symulacją codziennej pracy w biurze. Odpowiednie umiejętności zdobyte na „polu walki” pracownicy są w stanie wykorzystać później przy okazji realizacji różnego rodzaju projektów. Czasami konieczne jest poświęcenie swoich osobistych ambicji, by cały team mógł zwyciężyć. Takiej postawy nic nie uczy lepiej niż właśnie dobra seria paintballa.

zabawa podczas paintballu w Istebnej

Paintball dobry na stres?

Osobiście bardzo cenię sobie strzelanie jako element odstresowania. Fakt, że można rozładować swoje negatywne emocje bez krzywdzenia innych osób jest dla mnie dużą wartością. Po powrocie z krótkiego wyjazdu integracyjnego czuliśmy się bardzo odprężeni. Czasami po prostu trzeba odpocząć aktywnie, żeby pozbyć się negatywnych emocji. My bawiliśmy się świetnie i na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy.

0
1

1 Komentarz

  1. paintballowca 29 listopada 2016 Reply

    My dwa razy byliśmy na takim paintballu firmowym. Za pierwszym razem było spoko, ale za drugim mieliśmy ofiary w zespole 😀 więc nie wiem czy szef prędko się zdecyduje na taka integrację

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*