Jak przewozić meble? Czyli sprawna logistyka mebli

Meble to towar delikatny i dlatego do jego transportu koniecznie trzeba wybrać profesjonalną firmę, która dostarczy wszystko w jednym kawałku w docelowe miejsce w określonym czasie.  Skupmy się więc przez chwilę na tym,  w jaki sposób sprawnie przewozić meble, by nie ponosić dodatkowych kosztów.

Co jest ważne podczas transportu?

Niezwykle istotne w przypadku logistyki mebli jest to, by naczepy posiadały różne możliwości załadunku. Będzie to potrzebne, ponieważ często jest to towar gabarytowy. W wielu przypadkach bowiem konieczne będzie skorzystanie z możliwości ładowania towaru z boku lub z góry. Meble nie zostaną w ten sposób uszkodzone i będą mogły dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Niezwykle istotne są również systemy mocujące, które gwarantują bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom.

Bardzo ważne jest również to, by zwrócić uwagę na to, jaką flotę pojazdów posiada dana firma. Powinny być to samochody przede wszystkim dobrych, sprawdzonych marek.  Ich optymalny średni wiek nie powinien przekraczać 2-3 lat, a serwisowanie musi odbywać się w certyfikowanych warsztatach. Sprawdzenie tych danych pozwoli Państwu na zwiększenie bezpieczeństwa swoich towarów i zminimalizowanie możliwość niedostarczenia mebli na czas.

Jak wybrać firmę transportową?

Oczywistością jest fakt, że najlepiej sprawdzają się firmy, które oferują rozwiązania kompleksowe. Tak jest, m. in. w przypadku logistyki mebli oferowanej przez Fracht. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa współpracują z producentami mebli już od etapu produkcji. W tym czasie doradzają, jakie opakowania najlepiej wybrać, by zabezpieczyć odpowiednio meble, a także ułatwić pracę osobą, które zajmować się będę załadunkiem i rozładunkiem towaru.

Dzięki takim rozwiązaniom można znacznie usprawnić proces transportu i obniżyć jego kosztu, ponieważ wszystko jest zoptymalizowane.

Meble - jak transportować?

O czym pamiętać podczas transportu mebli?

Nowoczesny transport w dużej mierze opiera się również na właściwej komunikacji. Z jednej strony klient ma kontakt cały czas ze spedytorem, który jest w stanie razem z nim zaplanować cały proces transportu. Z drugiej strony lokalizacja mebli jest na bieżąco monitorowania, dzięki systemowi GPS i odpowiednim procedurom, przy pomocy których jesteśmy w stanie bardzo szybko wskazać lokalizacje towaru i mieć pewność, że został on dostarczony w wyznaczonym terminie. Współcześni klienci nie mogą sobie pozwolić na żadne niespodzianki, więc o każdym, nawet najmniejszym opóźnieniu, muszą być natychmiast informowani.

Jak bezpiecznie przewozić meble?

Wybierając firmę do transportu mebli warto poświęcić nieco więcej czasu na to, by znaleźć tę najbezpieczniejszą. Ten rodzaj towaru jest wyjątkowo delikatny i przewożenie go w nieodpowiedni sposób przez niedoświadczonych kierowców może się wiązać dla nas z ogromnymi stratami. Warto wybierać takie firmy, które już od lat współpracują z producentami mebli i są w stanie udokumentować fakt, że do tej pory nie zdarzały się im żadne wpadki.

0
1

1 Komentarz

  1. niezadowolony 29 listopada 2016 Reply

    Jak się przeprowadzałem i przewoziliśmy meble, to niestety trochę się uszkodziły. Potem wynająłem już firmę i było to samo. Więc byle kogo nie ma co do tego wybierać.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*